Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

V. SABE liga - 3. kolo: Čtyřbrankový večer Lukáše Solaře

19.04.2014TEL AVIV - AC SPATRA 4:2 (1:1)
Branky: Giňa, Höfer, Lebruška, J. Zígl - D. Kašík, Svoboda
Střelci obou mužstev si vybrali v první dvacetiminutovce tohoto utkání slabší chvilku, ani jedna z nadějných situací nebyla vyřešena k absolutní spokojenosti některého ze soupeřů, a tak se na první branku čekalo až do závěrečných minut prvního poločasu.
Ve 22. minutě se dostal k míči Daniel Kašík a povedenou střelou poslal Spatru do vedení.
Vedení ovšem Spatře vydrželo pouhých šedesát vteřin, neboť o pouhou minutu později se trefil Jaroslav Giňa a bylo vyrovnáno.
Druhý poločas nabídnul větší počet branek, ve 30. minutě přidal druhou branku Tel Avivu Jakub Zígl a poslal své mužstvo poprvé v tomto utkání do vedení.
Spatra se nechtěla vzdát bez boje, ale Tel Aviv dokázal své vedení navýšit, ve 34. minutě se trefil Milan Lebruška a rázem byl rozdíl mezi oběma soupeři dvoubrankový.
Spatra se dostala ve 39. minutě na dostřel, o snížení náskoku soupeře se postaral Jindřich Svoboda, který vstřelil kontaktní branku a vrátil sebe i své spolubojovníku do boje o bodový zisk.
Spatra ovšem přes veškerou snahu už nedokázala přidat další branku, navíc ve 46. minutě inkasovala počtvrté, o definitivní pojistku vítězství se postaral Tomáš Höfer.
Tel Aviv dokázal na třetí pokus zvítězit, Spatra poprvé na jaře nebodovala.


BROJLERS PODĚŠÍN - OLDS ŽELETAVA 6:6 (6:2)
Branky: Solař 4, Beránek 2 - Konečný 3, Martin Malík 2, Vrbka
Zápas dvou neporažených celků začal lépe pro Brojlers, které poslal už ve 2. minutě do vedení Lukáš Solař.
Hrál se svižný fotbal, akce střídala akci, obě mužstva se soustředila hlavně na ofenzivní stránku hry, takže bylo jen otázkou času, kdy se urodí další branky.
Branek se v prvním poločase urodilo více než dost, doslova jsme byli svědky brankových žní.
Lukáš Solař přidal druhý přesný zásah v 9. minutě a Brojlers se radovali z dvoubrankového vedení.
Pravé brankové hody nastaly během posledních deseti minut prvního poločasu.
V 17. minutě zkompletoval Lukáš Solař hattrick, o minutu později přidal čtvrtou branku Brojlers Michal Beránek a s dosud vedoucími Olds to vypadalo nevesele, skoro až truchlivě.
Až po čtyřech kouscích ve vlastní síti hráče ze Želetavy probralo, hned v 19. minutě snížili hrozivě se vyvíjející skóre, o úspěch hráčů v zelených dresech se postaral Jiří Vrbka.
Jestliže vstřelená branka drobně zvýšila hráčům Olds naději na solidní výsledek, tak 23. minuta poslala jejich ambice hluboko pod bod mrazu.
Během pouhých šedesáti vteřin dokázali Brojlers poslat dvě navštívenky do sítě soupeře, druhou branku v zápase si připsal Michal Beránek, Lukáš Solař se trefil dokonce počtvrté během prvního poločasu.
Poslední slovo během první pětadvacetiminutovky sice patřilo hráčům Olds, ale branka Martina Malíka II ze 24. minuty vypadala spíše jako kosmetická úprava blížícího se debaklu.

Druhý poločas ovšem nabídnul obrácenou podívanou než první část zápase.Už ve 27. minutě přidal třetí branku Olds Aleš Konečný, který hned o dvě minuty později přidal svou druhou přesnou trefu a dvacet minut před koncem už osud tohoto utkání nevypadal tak jednoznačně.
Brojlers se snažili, ale další branku už přidat nedokázali, a tak jen smutně přihlíželi útočným manévrům Olds.
Ve 35. minutě už byl rozdíl mezi soupeři pouze jednobrankový, pátou trefu (a svou druhou v zápase) želetavských přidal Martin Malík II.
Olds tak měli čtvrthodinu na dorovnání svého manka, zatímco Brojlers doufali, že své těsné vedení udrží.
Nakonec ovšem neudrželi, ve 47. minutě zkompletoval hattrick Aleš Konečný a zajistil dělbu bdoů mezi oba soupeře.
Olds tak dokázali bodovat v zápase, v němž by na ně po prvním poločase nikdo nevsadil ani rozlámané necky.
Oba soupeři si díky nerozhodnému výsledku udrželi jarní neporazitelnost.


STS CHVOJKOVICE-BROD - FK KLASICI "B" 3:2 (1:0)
Branky: L. Biskup, Čermák, J. Vyhnanovský - Jakub Mráka, Vokoun
Utkání takřka bezchybné obrany proti děsivé síle útoku nabídnul zajímavou podívanou, která vyvrcholila dramatem v posledních deseti minutách.
Klasici vstoupili do utkání aktivněji, zatlačili svého soupeře, ale proti dobře zformované obraně se neprosadili.
Hráči STS, kteří odolávali nájezdům soupeře, ovšem nevynechali jedinou příležitost, jak provětrat Klasikům zadní vrátka.
A jedno takovéto větrání jim přineslo úspěch v podobě vstřelené branky, ve 13. minutě je poslal do vedení přesně mířenou střelou Jiří Vyhnanovský.
Obraz hry se příliš nezměnil, Klasici byli více na míči, ale stále nedokázali najít recept na pozornou obranu soupeře, navíc museli odvracet i nebezpečné protiútoky STS.
Ačkoliv se obě mužstva snažila, tak první poločas už žádnou další branku nepřinesl, a tak jsme všichni čekali, co se bude dít ve druhé části tohoto zajímavé duelu.
Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči podzimní vítěze této soutěže (STS), kteří ve 28. minutě, kdy se trefil Luboš Biskup, navýšili své vedení.
Klasici se trápili v koncovce, dlouho nemohli najít cestu k dosažení branky, ale trpělivost růže přináší, a tak se dočkali ve 41. minutě odměny za své snažení, když Jakub Mráka umazal polovinu náskoku soupeře.
Klasici se hnali za vyrovnáním, ovšem ve 44. minutě jim zahaprovala obrana a Antonín Čermák vrátil dvoubrankové vedení na stranu Chvojkovic.
Klasici ze svého závěrečného tlaku dokázali vytěžit jen snížení, v 50. minutě upravil konečný výsledek Martin Vokoun.
Hráči STS se díky výhře udrželi na medailových pozicích, Klasici už podruhé na jaře nedokázali zvítězit.


1. FC OJOJÁK - RED HOT 7:3 (4:2)
Branky: Vyplašil 3, Staněk 2, Nosek, Peterka - Kadlíček, Rásocha, Šrámek
Obě mužstva měla před vzájemným zápasem stejný počet bodů, takže pokud chtěla udržet naději na medailovou pozici, musela zvítězit.
Lépe se s touto nutností vypořádali Ojojáci, kteří už ve třetí minutě vedli, když se přesně trefil Petr Vyplašil.
Vedení ovšem Ojojákům nevydrželo příliš dlouho, v 8. minutě se trefil Pavel Kadlíček a bylo srovnáno.
Hra se přelévala ze strany na stranu, oba soupeři si vypracovali nějaké šance, ale dotáhnout do úspěšného konce se podařilo až tu ze 17. minuty, na jejímž konci stál Martin Staněk, který přesnou trefou vrátil vedení na stranu Ojojáků.
Ale i podruhé dokázali umazat hráči Red Hot své manko celkem rychle, ve 21. minutě se o to postaral Martin Šrámek.
Ovšem nerozhodný výsledek měl krátkou dobu platnosti, hned o minutu později se trefil Martin Nosek a Ojojáci potřetí v zápase vedli.
A aby nebylo pochyb o tom, že chtějí Ojojáci v tomto zápase zvítězit, tak ve 24. minutě navýšil jejich vedení svou druhou přesnou trefou v utkání Petr Vyplašil.
Dvoubrankové vedení Ojojáky uklidnilo, byli lepším týmem a po zásluze navýšili své vedení ve 33. minutě, kdy přispěchal se svou troškou do mlýna Michal Peterka.
Pokud si ještě dělali hráči Red Hot nějaké naděje na solidní výsledek, tak ve 40. minutě jim definitivně odzvonilo, Petr Vyplašil zkompletoval hattrick a čtyřbrankový náskok Ojojáků byl nedostižný.
Tomáš Rásocha sice dokázal ve 45. snížit, ale byla to jen taková labutí píseň ze strany Red Hot, navíc ve 48. minutě přidal další branku Ojojáků Martin Staněk, který si připsal druhý skalp soupeřova brankáře během tohoto večera.
Ojojáky posunula výhra do čela soutěže, hráči Red Hot poprvé na jaře nebodovali.


FC STEAK HOUSE NA KALVÁRII "A" - FC AJTAKRAJTA 2:4 (2:3)
Branky: Duchan, Zelený - Špejtek 2, Jaroš, Nechvátal
Obě mužstva čekala před tímto duelem na svou první výhru (Ajtakrajta narozdíl od svého soupeře dokázala urvat alespoň dva body za nerozhodné výsledky), a tak se dal čekat zajímavý duel.
Hráči Steak Housu začali lépe a v 8. minutě se mohli radovat z vedení, o které se postaral přesnou trefou Tomáš Zelený.
Ajtakrajta se snažila o rychlé vyrovnání, ale soupeř dokázal odolat a navíc potrestal chybu v její obraně, když se ve 12. minutě trefil Milan Duchan a navýšil vedení nováčka soutěže.
Od této chvíle ovšem začala hrát Ajtakrajta lépe, začala se jí dařit kombinace a odměna v podobě vstřelené branky přišla rychleji než sami hráči čekali, už ve 14. minutě snížil náskok soupeře Vítězslav Jaroš.
A v minutě devatenácté bylo vyrovnáno, k míči se dostal Kamil Nechvátal, nic nevymýšlel a poslal ho do soupeřovy branky.
Hráče Steak Housu ztráta vedení otřásla, a když jim ve 24. minutě protančil obranou Daniel Špejtek a poslal jim třetí pozdrav do sítě, tak jim nebylo moc do zpěvu.
Druhý poločas se nesl ve znamení snahy hráčů Steak Housu o vyrovnání, ale pevná obrana Ajtakrajty nepovolila, a tak byla jejich snaha marná.
Ajtakrajta si hlídala své vedení, nikam se zbytečně nehnala, ale když se objevila skulinka v obraně soupeře, tak vyrazila k protiútoku.
Jednu z těchto skulinek dokázal ve 48. minutě potrestat Daniel Špejtek, který svou druhou brankou definitivně rozhodl o výhře Ajtakrajty.
FC Steak House na Kalvárii "A" tak stále čeká na první bod s přívlastkem pětiligový, Ajtakrajta poprvé zvítězila a udržela se na dostřel medailovým pozicím.


TJ TOPIČŮF SALÓÓN - ABUS GASTRO 3:0 (2:0)
Branky: Herman, Pavlíček, Vorlíček
Ani jeden ze soupeřů v prvních dvou kolech nebodoval, a tak bylo toto utkání velmi důležité, neboť obě mužstva potřebovala body jako sůl.
Mužstva se zpočátku vzájemně oťukávala, jak kdyby chtěla zjistit, co můžou čekat od svých soupeřů.
Doba hájení skončila ve 13. minutě, kdy se opřel do míče Roman Pavlíček a zajistil "Topičům" vedení.
"ABUSáci" přidali na aktivitě, bohužel pro ně jejich střely létaly mimo branku soupeře, a tak se jejich snaha nesetkala s úspěchem v podobě vstřelené branky.
A když to nešlo ABUSu, tak si slovo opět vzali hráči mužstva Topičůf Salóón a v 19. minutě navýšili své vedení, když se přesně trefil David Herman.
Do konce prvního poločasu se už nic důležitého nestalo, a tak si "Topiči" přibalili do druhého poločasu dvoubrankové vedení.
Hráči ABUSu se snažili ze všech sil, aby umazali nulu na kontě vstřelených branek, ale v tomto utkání jim nebylo přáno, neboť všechny jejich šance končily nezdarem.
A tak si "Topiči" hlídali své dvoubrankové vedení, které se snažili navýšit, ale ani jim se dlouho nedařilo srovnat mířidla.
Až ve 49. minutě přidal třetí branku "Topičů" Jaroslav Vorlíček a definitivně pojistil tříbodový zisk pro své mužstvo.
TJ Topičůf Salóón dokázal poprvé na jaře bodovat, ABUS GASTRO si připsal třetí porážku.


-mš-