Výběr MK Jihlava na Babylon Cupu 2014

10.07.2014

Tam jel s velkými ambicemi a dlouho je potvrzoval, když předváděl kvalitní výkony. Bohužel se k výběru otočila štěstěna zády, když důležitý zápas ve skupině střelecky nezvládnul a nepostoupil mezi posledních 32 týmů...

Základní skupina (sobota):

MK Jihlava  - Young Blood Praha  8:1

Branky: Fejt 2, Cejpek 2, Lacina, Paiskr, Bambula, Kolman

Zápas jsme začali ve velkém stylu, když jsme po úvodních pár minutách sehrávání dostali do vedení 2:0. Hru jsme měli jasně pod kontrolou, ale soupeři se podařilo snížit po ojedinělé akci na 2:1. Ve druhé půli jsme už ale svého soupeře doslova drtili, když jsme trestali téměř každou šanci a vyhráli s přehledem 8:1, což byl výborný a důležitý start do turnaje.

MK Jihlava - Fírova Pivnice  4:1

Branky: Volák 2, Lacina, Bambula

Zápas začal o něco opatrněji, než zápas předchozí, protože kvalita soupeře bylo vyšší. První branka padla do naší sítě, po pohledné kombinaci soupeře. Poté rozhodčí "změnil dres", když si převlékl dres podobný barvě soupeře a vzal si neutrálnější barvu. To nás nečekaně nakoplo a začali jsmsoupeře jasně přehrávat, když nejprve z rohu srovnal Volák a za pár okamžiku už jsme vedli, když se Lacina skvěle trefil do šibenice. Ve druhé půli jsme se snažili neinkasovat a spoléhat na breaky. Tato taktika se nám dařila, soupeře jsme do ničeho nepuštěli, naopak sami 2x udeřili, když se trefil Bambula a Volák. Vyhráli jsme tak opět jasně 4:1 a priblížili se postupu do další skupiny.

MK Jihlava - Radobýl Litoměřice 1:4

Branky: Lapeš

V dalším zápase jsme se utkali o první místo ve skupině s určitě nejlepším soupeřem v naší skupině. soupeř hrál velmi dobře vzadu, což nám dělalo velké problémy. Jak jsme útočili do plných, tak nám soupeř hrozil z breaků, které se mu dařily. Nám s enaopak v zápase nevedlo vůbec nic. Šance sjme si sice vypracovali, ale koncovka byla mizerná a v obranné fázi nám to taky moc nešlo. Nakonec se soupeř dostal do vedení 4:0 a utkání měl ve své moci. My se jen zmohli na čestný úspěch, když se v závěru trefil Lapeš a upravil na konečných 1:4.

MK Jihlava  - United Club de Futbal Krkonoše 2:0

Branky: Volák, Lacina

V posledním zápase ve skupině jsme se utkali o druhé místo, které zajišťovalo postup do další skupiny. Z předchozího zápasu jsme se poučili a hráli opět svoji hru, kdy jsme dobře bránili a soupeře do ničeho nepouštěli. Nakonec jsme sami 2x udeřili díky Volákovi a Lacinovi a dostali se do vedení 2:0. Zbytek utkání jsme spíše kontrovali s cílem nedostat branku. To se nám nakonec podařilo a po zasloužené výhře jsme postoupili do další fáze turnaje, která startovala následující den.

Semifinálová skupina (neděle):

MK Jihlava - FK Tatranky 5:0

Branky: Lacina 2, Kolman, Fejt, Bambula

V prvním zápase v semifinálové skupině jsme se střetli s týmem z Hostinné. Utkání bylo náročné po předchozím večeru, ale nakonec jsme ho v pohodě zvládli. Ve hře jsme měli jednoznačnou převahu. soupeř působil velmi odevzdaným dojmem a nám se vše dařilo. Soupeři jsme nepovolili ani jednu branku, naopak sami udeřili 5x a úspěšně vstoupili do nedělní skupiny.

MK Jihlava - Slavia 92 (Praha) 0:1

V dalším utkání jsme narazili na dosud nejtěžšího soupeře v turnaji. Utkání bylo velmi vyrovnané, bojovalo se hlavně ve středu hřiště a příliš šancí k vidění nebylo. Bohužel pro nás ale ta největší smolně neprošla za golmana soupeře, když Bambula parádně tečoval hlavou vysoký míč a ten skončil na tyčce a následně odražený míč skákal na brankově čáře. Ve druhé půli jsme tlačili dopředu více my, ale žádná z naších šaní zůstala nevyužita. Nakonec došlo na nejhorší, když půl minuty před koncem utekla dvojice soupeře, po smolném odrazu, sama na golmana a využila s přehledme tuto šanci, která zajistila soupeři 3 body a nám tuhý boj o postupové místo.

MK Jihlava - Magix 1:1

Branky: Volák

V dalším zápase jsme nastoupili proti slovenskému soupeři, který patří ke stálicím turnaje a taky k těm nejkvalitnějším. Náš plán do zápasu bylo jednoznačně neprohrát. V první půli se hrálo velmi vyrovnaně. Soupeř byl skvěle technicky vybavený, ale naše obrana všechny jeho náznaky šancí dokázala pokrýt. První půle nakonec po opatrném výkonu skončila 0:0. Ve druhé půli se obrázek hry příliš nezměnil. Největší šanci jsme si připsali, když Paiskr dělovkou napálil míč jen do břevna. Jinak jsme se spíše soustředili na defenzivu, což nám paradoxně vytvořilo brankovou situaci, když útočící soupeř zapomněl na "bukaře" Voláka, který svůj nájezd po odraženém míči proměnil. Poté jsme postavili autobus před naší bránu s vidinou 3 bodů, ale soupeř nás potrestal, když jeho přímí kop Stýblo parádně vyrazil, ale bohužel jen k dobře postavenému hráči, který doklepával do prázdné brány. Nakonec jsme se se soupeřem rozešli nerozhodně, ale pořád jsme měli velkou šanci postoupit, ale k tomu jsme potřebovali porazit nejslabší tým v této skupině.

MK Jihlava - TT Mineiro (Náchod) 1:1

V posledním zápase ve skupině jsme museli vyhrát, abychom si zajistili postup do finálových bojů. Zápas jsme začali dobře, když jsme se brzy dostali do vedení 1:0 díky Volákovi. Následovaly další šance, ale i ty nejvyloženější zůstali nevyužity, což nám zápas dosti komplikovaly. nebyli jsme schopni trefit ani 2x prázdnou bránu. A jak už to tak bývá, přišel trest. soupeř vystřelil poprvé a naposled ná braná a byla z toho srovnávací branka, která nás obrala o potřebný klid do druhé půle. Ve druhé půlis jsme nastoupili velmi nervozně, ale herně jsme na tom byli stále lépe. Šance přicházely, ale koncovka byla úplně tragická. Tyčky zvonily a golman předváděl zákroky, které jsme do té doby neviděli. Bohužel minuty plynuly a proměnit šance se zdálo jako neřešitelný úkol. Nakonec došlo na nejhorší a zápas skončil remizou, což nás poslalo domů.

Vyřazení na turnaji pro nás bylo velké zklamání, protože se nám nepovedl akorát jeden zápas. Určitě jsme měli na to se dostat mnohem dál. Bohužel nám chybělo trochu toho štěstíčka. V semifinálové skupině jsme nastříleli 5 tyček či břeven, což bylo zbytečně moc. Každopádně se za naše učinkování nemusíme stydět a uvidíme co bude za rok.

Každopádně bych chtěl poděkovat všem hráčům co si našli čas a jeli reprezentovat malou kopanou a Borkovi Volákovi s Davidem Lacinou za sestavení týmu, protože letos to opravdu s hráčským obsazením nebylo jednoduché!!