Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

V. Sabe liga - 7. kolo: Nečekaná facka pro Tel Aviv

15.05.2015SOME VYSOČINA PRACHÁRNA "B" - FC AJTAKRAJTA 0-5 (0-2)
Branky: Špejtek 2, Chvojsík, Jaroš, Nechvátal
Ajtakrajta se nepříjemně přiblížila sestupovým příčkám, a tak měla v tomto utkání o motivaci postaráno.
Už v osmé minutě dokázali hráči Ajtakrajty prostřelit brankáře soupeře, přesně mířil Marek Chvojsík.
Some se sice pokoušelo zvrátit nepříznivě se vyvíjející zápas, ale v tomto utkání měli hráči v černobílých dresech smůlu, vstřelená branka jim nebyla přána.
A tak udeřila ještě do poločasu Ajtakrajta podruhé, v osmnácté minutě navýšil její vedení Daniel Špejtek.
Definitivní rozuzlení duelu přišlo ve 28. minutě, kdy byl potřetí překonán brankář Some, svou druhou brankou v utkání se o to postaral Daniel Špejtek.
Zbytek zápasu se už jen dohrával, Some bylo směrem dopředu neškodné, zatímco Ajtakrajta ještě dvakrát dokázala rozesmutnit hráče soupeře, nejprve ve 41. minutě přidal čtvrtou branku svého mužstva Vítězslav Jaroš, poslední slovo patřilo Kamilu Nechvátalovi, který ve 46. minutě završil střelecký účet tohoto utkání.
Ajtakrajta podruhé na jaře zvítězila a v tabulce se posunula před svého soupeře, Some si svou situaci zbytečně komplikuje.


TEL AVIV - RED HOT 2-10 (2-3)
Branky: M. Příhoda 2 - Pahr 3, Kadlíček 2, Šrámek 2, Vágner 2, Brnický
Zápas prvního s posledním měl mít jasného favorita, ale někdy se i mistr tesař utne.
Red Hot zaskočil svého soupeře už v úvodu zápasu, po brankách Tomáše Pahra (7. minuta) a Martina Šrámka (9. minuta) si vypracoval dvoubrankový náskok, který se mu po dalších dvou minutách ztenčil, neboť s odpovědí přispěchal Michal Příhoda.
Dalších střeleckých hodů jsme se dočkali ve 23. minutě, kdy se radovala z úspěchu obě mužstva, za Tel Aviv se podruhé v zápase trefil Michal Příhoda, poločasové vedení Red Hot zajistil pohotovou střelou Tomáš Pahr.
Druhý poločas nabídnul zajímavý scénář, poslední mužstvo tabulky šlapalo jako hodinky, zatímco lídr soutěže jen zoufale přihlížel střeleckému štěstí soupeře.
Ve 28. minutě navýšil vedení Red Hot Pavel Kadlíček, o dvě minuty později zkompletoval hattrick Tomáš Pahr a všem přítomným bylo jasné, že favorit zápasu není ve své kůži.
Na branku Tel Avivu se valil útok za útokem a hráči Red Hot si připisovali do svých statistik další vstřelené branky.
Ve 35. minutě překonal brankáře soupeře Ladislav Brnický, povedená střela Martina Šrámka ze 37. minuty zajistila Red Hot už pětibrankový náskok.
Pro hráče Tel Avivu ovšem noční (spíše večerní) můra nekončila, v poslední desetiminutovce inkasovali ještě tři branky z kopaček soupeře a neunikli potupné desítce.
Další branky Red Hot přidali Petr Vágner (41. a 45. minuta) a Pavel Kadlíček (49. minuta).
Red Hot se po fantastickém výkonu posunul mimo sestupové příčky, Tel Aviv sice poprvé na jaře klopýtnul (a to pořádně), ale díky ostatním výsledkům si udržel na čele tabulky solidní náskok.


FC STEAK HOUSE NA KALVÁRII "A" - OLD BOYS 2-2 (2-2)
Branky: Aldorf, Dunička - Krch, Turoň
Druhé mužstvo tabulky mohlo využít zaváhaní lídra a přiblížit se na rozdíl jediného bodu, to by muselo porazit předposlední mužstvo tabulky.
Všechno důležité se událo v prvním poločase, papírový favorit sice dvakrát v průběhu úvodního dějství vedl, ale Old Boys vždy dokázali nalézt odpověď na branku ve své síti.
Tomáš Dunička v 8. minutě přesně zamířil a poslal Steak House do vedení, které ovšem trvalo krátce, neboť ve 12. minutě vypálil Miroslav Turoň a smazal náskok soupeře.
Ještě jednou se Steak House ujal v zápase vedení, v 16. minutě se trefil Jakub Aldorf a zdálo se, že se favorit rozjel.
Opak byl ovšem pravdou, necelé dvě minuty před koncem prvního poločasu dokázal srovnat skóre Roman Krch.
Ve druhém poločase už žádná branka nepadla, byť se oba soupeři snažili ze všech sil o změnu skóre.
Steak House ztratil nečekaně body, které mu můžou v závěru soutěže chybět, Old Boys vybojovaný bod příliš nepomohl, vzhledem k výhře Red Hot se propadli na poslední příčku.


1. FC JUNIORS - SPORT BAR TEAM KUŽELNA 1-4 (1-3)
Branky: Skotar - Havelka 2, Cakl, Lorenc
Z pohledu obou soupeřů důležitý zápas, Juniors by tři body vylepšili postavení v tabulce, Kuželna by se v případě výhry vzdálila sestupovým vodám.
Lépe začali hráči SPORT BARU, kteří už v šesté minutě prostřelili brankáře soupeře, svou první jarní branku si do osobních statistik zapsal Marian Cakl.
V minutě osmé si vzal hlavní slovo nejlepší střelec Kuželny Filip Havelka a navýšil náskok svého mužstva.
Radost v táboře SPORT BARU vydržela jen krátce, o minutu později to bylo opět o jednu branku, kontaktní zásah si připsal Dominik Skotar a bylo zase o co hrát.
Tvrdý direkt utržili hráči Juniors v poslední minutě prvního poločasu, Zdeněk Lorenc se s tím moc nepáral a jeho střela se zastavila až za zády brankáře soupeře.
Ve druhém poločase se Juniors snažili něco vymyslet na svého soupeře, Kuželna si ovšem své vedení zkušeně hlídala, navíc ve 43. minutě počtvrté nachytal obranu Juniors v nedbalkách Filip Havelka a potvrdil zisk cenných bodů pro SPORT BAR.
Juniors se díky ostatním výsledkům propadli na sestupovou příčku, hráči SPORT BAR TEAMU Kuželna se můžou radovat, záchrana je téměř jistá (deset bodů většinou stačí k záchraně), navíc můžou pokukovat i po cenných kovech.


STS CHVOJKOVICE - BROD - SC CAVALERA 3-1 (1-0)
Branky: Jan Biskup, Petr Biskup, Vokurka - Táborský
Obě mužstva potřebovala body, aby se posunula do lepší části tabulky.
Lépe odstartovali zápas hráči Chvojkovic, kteří se v deváté minutě ujali vedení, když se přesně trefil Petr Vokurka.
A jelikož to byla jediná trefa prvního poločasu, tak si hráči STS do druhého poločasu přinesli nejtěsnější možný náskok, který ve 38. minutě navýšil Jan Biskup.
Jiskřičku naděje pro Cavaleru vykřesal ve 42. minutě Jiří Táborský, ovšem jen na krátkou dobu, neboť ve 44. minutě přidal třetí branku Chvojkovic Petr Biskup a definitivně rozhodnul o osudu tohoto utkání.
Chvojkovice se můžou díky tříbodovému zisku pyšnit bronzovou příčkou v tabulce, Cavalera si připsala třetí prohru z posledních čtyř zápasů a nebezpečně se blíží k sestupovým příčkám.


OLDS ŽELETAVA - AC SPATRA 7-6 (4-1)
Branky: Daniel 6, Vrbka - Pescit 4, Kravka, Olišar
Spatra vstoupila do utkání lépe, v osmé minutě se trefil Michal Pescit a zajistil svým barvám vedení.
Ovšem jen nakrátko, po šedesáti vteřinách bylo vyrovnáno, přesně se trefil Michal Vrbka a oba soupeři byli stejně daleko k vítězství.
Závěr prvního poločasu vyšel hráčům Olds báječně, Zdeněk Daniel (20., 24. a 25. minuta) třikrát překonal brankáře soupeře a zajistil Želetavě luxusní náskok do druhé části utkání.
A když Zdeněk Daniel ve 27. minutě přidal svou čtvrtou branku v zápase, tak se zdálo, že je o osudu tohoto utkání rozhodnuto.
Ovšem hráči Spatry nesložili ruce do klína, naopak takřka povstali z popela.
Michal Pescit se podruhé v utkání prosadil ve 31. minutě, o dvě minuty později překonal potřetí brankáře Olds Marek Kravka, a když ve 35. minutě zkompletoval hattrick Michal Pescit, tak to bylo rázem jen o branku.
Ve 36. minutě se radovala obě mužstva, na straně Spatry se trefil Petr Olišar, za Želetavu se popáté v zápase trefil Zdeněk Daniel.
U branky Želetavy bych se rád zastavil, neboť jí předcházela nepřehledná situace, kterou rozřešil brankář Spatry Zdeněk Lysý, který rozhodčímu utkání přiznal, že míč přešel brankovou čáru.
Klobouk dolů před tímto čestným chováním, Zdeněk Lysý prokázal velký smysl pro fair-play.
Ve 38. minutě dokázali hráči Spatry vyrovnat, svou čtvrtou branku zapsal do střelecké listiny tohoto utkání Michal Pescit a něco málo přes deset minut před koncem utkání se začínalo nanovo.
Ovšem Olds měli ve svém středu Zdeňka Daniela, který ve 39. minutě pošesté prostřelil brankáře Sparty a rozhodnul o tříbodovém zisku pro Želetavu.
Hráči Olds Želetava se díky výhře posunuli na druhou postupovou příčku, Spatra si udržela místo v lepší polovině tabulky.


-mš-