LMF: Jihlava zdolala Příbram po penaltách 4:3!

Branky Jihlavy: Průcha, Heide, David Kavka

Sestava Jihlavy : Šána – Príborský, Heide, Průcha ©, Přibyl, Goth – David Kavka, Fejt, Daniel Kavka, Kučera, Szabo

Rozhodčí: Hájek, Pfeifer (oba dostali od delegáta vysoké známky 8,5)

ČK: 52´Szabo
Diváci: 50

Příbram dorazila na Vysočina v téměř kompletní sestavě a začátek utkání se jí náramně povedl. To totiž hned ve 2. minutě přišel jejich vedoucí gól. Rychlý protiútok a následná pobídka Babíčka prudkou přihrávkou před Šánu si smolně našla nohu vracejícího se Přibyla, který nestačil zareagovat a překonal vlastního brankáře – 0:1. Ovšem těsně před tímto okamžikem se pěkně uvolnil Goth po dlouhé přihrávce Heideho. Ten však z otočky minul. V 5.minutě bylo ještě hůře. Příbram skvěle sehrála standardní situaci z půli hřiště a pomocí narážečky brankovou příležitost využila Tošovským – 0:2.

Dva direkty v samém úvodu s Jihlavou notně zacloumaly a vkradly na kopačky domácích nervozitu. Ta se projevovala zejména v koncovce. Šance si domácí dokázali vytvořit, ale s přesností byli na štíru. Důkazem toho byl v 7. minutě Průcha, který přestřelil, stejně se vedlo i Přibylovi. 11. minuta zase nabídla šanci Danielovi Kavkovi. Ve velké příležitosti se ocitl Kučera, když v 17. minutě přestřelil opuštěnou bránu Příbrami. Ta v tento moment předváděla hlubokou defenzívu, navíc se jí dařilo hrozit z brejků. V 19. Minutě nejprve brankář Příbrami vychytal aktivního Daniela Kavku. Kučera dokonce trefil břevno.

Hostům se po této fázi podařilo vyrovnat dění na hřišti a sváděly se spíše osobní souboje. To Příbrami vyhovovalo. Silový způsob hry je jim vlastní a jsou v něm dobří. Šance na snížení tak přišla až ve 30. minutě. Goth však z přímého volného kopu nedokázal propálit brankáře.

Jak špatně jsme vstoupili do první půle, tak dobře se nám zadařil začátek té druhé. Kombinace Kučery se Szabo připravila možnost Danielovi Kavkovi. Prosadil se však až ve 34. minutě kapitán Průcha. Nenápadná akce po levé straně vyústila v rohový kop. Ten narychlo rozehrál Přibyl na nabíhajícího Průchu, který konečně protrhl střelecké trápení a střelou po zemi rozvlnil síť Příbrami – 1:2. Za 3 minuty bylo vyrovnáno. Daniel Kavka rozehrál přímý kop na Heideho a ten se nemýlil – 2:2. Bohužel po vyrovnání jsme nebyli schopni podržet míč a zbytečně jsme nechali Příbram se vrátit do utkání. Hra v tuto chvíli byla rozháraná a díky chybám na naší straně se hosté dostávali do velice nebezpečných protiútoků. Nestíhali jsme se vracet a jen díky Šánovi se hosté nedostali opět do vedení. Nepříjemnou desetiminutovku se nám podařilo přestát bez újmy a dokonale jsme využili nabídnuté šance v podobě přímého kopu. Bratři Kavkové skvěle sehráli signál na jejímž konci byl David Kavka a falšovanou střelou otočil skóre v náš prospěch – 3:2! Těsně před touto situací dokázal Goth skvěle nachystat míč na Přibyla. Ten byl však tísněn a ve skluzu trefil jen tyč.

Zbývalo 10 minut do konce a psychická výhoda byla jednoznačně na naší straně. Bohužel však přišel zkrat Jakuba Szabo, který byl za hrubou urážku rozhodčího vyloučen. Začala pětiminutová přesilová hra Příbrami. Své ovoce přinesla hned za 2 minuty. Na vyraženou střelu Šánou již nikdo z našich obránců nestihl zareagovat a hosté 6 minut před koncem srovnali Mackem - 3:3. Dobrým taktickým výkonem jsme oslabení dále přečkali. Utkání se tak muselo rozhodnout formou pokutových kopů.

Příbram v 1. sérii díky skvělému zákroku Šány neskórovala Tošovským naopak Daniel Kavka se trefil. Ve 2. sérii příbramský Macek vysoko přestřelil, rozhodnout tedy mohl Jakub Goth. Napodobil svého kamaráda Daniela Kavku a vystřelil pro nás prémiový bod.

Trenér Jihlavy Lukáš Staněk : Dnes jsme viděli dle mého názoru velice kvalitní utkání. Příbram se představila jako vyspělý celek, který hrál velmi chytře a byl produktivní. Těžko jsme se dostávali do jejich dobře fungující defenzívy. Když k tomu připočtu zlý úvod a nervozitu v koncovce, utkání nás stálo hodně sil. Jsem rád, že jsme v sobě našli morální sílu utkání otočit a přečkat vyloučení pouze s jedním obdrženým gólem.
Faktem je, že nebýt nedisciplinovanosti, zápas bychom už asi dotáhli to vítězného konce. Dva body z tohoto klání beru. Poslední utkání podzimu v Milovicích budeme chtít vyhrát a přiřadit se tak k silnější polovině tabulky