Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. Ježek liga - předehrávka 5. kola: Mužstvo IZS Jihlava nadělovalo

20.09.2016IZS JIHLAVA - FC BŘEZINKY SE VRACÍ 8-2 (2-1)
Branky: Hron 3, Láznička 3, Mezera 2 - Milfait 2
Obě mužstva se před vzájemným duelem pyšnila shodnou bilancí (tři výhry, jedna porážka), a tak se v případě zisku tří bodů mohla, alespoň do středy, bodově dotáhnout na vedoucí tandem.
Lepší vstup do utkání měli hráči Březinek, ve třetí minutě se po sérii šťastných odrazů ocitnul před prázdnou brankou Petr Milfait, napoprvé ještě promáchnul, ale druhý pokus už byl úspěšný (byť s řádnou dávkou štěstí) a míč zaplul do sítě.
Vstřelená branka ovšem Březinkám příliš nepomohla, místo toho, aby využili hráči v modrých dresech útlumu v táboře soupeře po inkasovaném gólu, tak se dostali pod tlak a začali si koledovat o vyrovnávací trefu.
V sedmé minutě ještě dokázali pohromě zabránit, když jeden z obránců dokázal vykopnout míč letící pro prázdné branky, ovšem v deváté minutě už udeřilo, po rychlé kombinaci se ocitnul před prázdnou brankou Josef Láznička a bylo vyrovnáno.
Hráči IZS si i nadále udržovali převahu, ale obrana Březinek dokázala ještě chvíli odolávat šancím soupeře, byť někdy s pořádnou dávkou štěstí.
Až ve 22. minutě podruhé v utkání kapitulovala obrana Březinek podruhé, chyby v zadních řadách soupeře využil Martin Hron a zajistil IZS Jihlava těsný poločasový náskok.
Hned v počátku druhého poločasu (28. minuta) dokázali hráči IZS opět vyzrát na svého soupeře a Josef Láznička přidal svou druhou trefu v utkání, opět po pohledné akci, která rozebrala obranu Březinek.
Ve třicáté minutě pozapomněla obrana IZS na Petra Milfaita a ten jí podruhé v utkání připomněl své střelecké schopnosti, Březinky se dotáhly na rozdíl jediné branky a vypadalo to, že se utkání dramatizuje, ale o tom nechtěli hráči IZS ani slyšet, a tak o další tři minuty později přidal čtvrtou branku svého mužstva Pavel Mezera a srazil bodové naděje soupeřů na minimum.
Závěr zápasu vyšel hráčům IZS na výbornou, svého soupeře přehrávali kombinační hrou a dostávali se do příležitostí, které pak lehce proměňovali, většinou totiž zakončovali do prázdné branky po dokonalém vyšachování bránících hráčů v čele s brankářem, který dělal vše možné i nemožné, aby zabránil brankám ve své síti, ale veškerá jeho snaha byla marná.
A tak se postupně mezi střelce zapsali Pavel Mezera (40. minuta), pro něhož to byla druhá trefa v zápase, dále pak Josef Láznička, který ve 41. minutě zkompletoval hattrick, a v posledních pěti minutách ještě přispěchal se svými přesnými zásahy Martin Hron (44. a 46. minuta), který se stal druhým hráčem IZS, který v tomto utkání nasázel tři branky.
V závěrečných vteřinách utkání se ještě pokusil zapsat mezi střelce brankář IZS, ale jeho tvrdou a umístěnou střelu dokázal brankář Březinek vytěsnit mimo tři tyče.