VII.Deník.cz liga-5.kolo: FC závitové tyče a FC Rivals PL stále drží postupové pozice!

30.09.2016

Rayo Vallecano - Kadeti KSČM   1:3   (0:1)
Branky: Hladek - Bican, Ileček, Uhlíř

Hledat favorita v tomto utkání bylo poměrně složité, protože i když celek Kadeti KSČM byli na tom bodově lépe, tak i přesto se očekávalo vyrovnané utkání. V prvním poločase se hrál defenzivní fotbal, který moc šancí nepřinesl, ale i přesto se ve 21 minutě prosadil Josef Ileček, který poslal tým Kadeti KSČM do vedení 1:0. Hned na začátku druhé půle se o dvoubrankové vedení postaral Hynek Bican. Ale ve 41 minutě došlo ke zdramatizování, protože za Rayo Vallecano snížil Lukáš Hladek. Mužstvo Rayo Vallecano se pak snažilo o vyrovnání a svého soupeře začalo přehrávat. Jenže místo vyrovnání se šikovně uvolnil Adam Uhlíř, který v posledních vteřinách zajistil svému týmu výhru 3:3. Tým Kadeti KSČM, se tak po důležité výhře vyhoupli na 5 příčku. To celek Rayo Vallecano neměl svůj den a výkonnostně zklamali i ty nejlepší hráči.

Galaxie - Mascotti   6:0   (2:0)
Branky: Kopeček 2, M
atěcha, Opata, Svoboda, Vítek -
Poslední tým v tabulce Mascotti, přivítali celek Galaxie, která se v letošní sezoně taky poměrně trápí. Po herní stránce, do daného zápasu lépe vkročil tým Mascotti, jenže první branku vstřelil Jan Matěcha z týmu Galaxie. Uběhlo pár minut a na 2:0 už zvyšoval jeho spoluhráč Marek Kopeček. Po změně stran se mužstvo Mascotti chtělo pokusit o rychlý návrat, ale místo se střelecky prosazoval jen tým Galaxie a to přesněji Josef Vítek, Miroslav Svoboda, Adam Opata a po druhé v utkání Marek Kopeček. Díky tomuto střeleckému nasazení, Galaxie vyhrála jednoznačné a přehledně 6:0. Tým Mascotti sice nehráli nějak špatně, ale nedokázali střelecky využít i ty největší šance a místo toho inkasovali po svých chybách. I díky tomu, se s jediným získaným bodem nachází v tabulce na posledním místě. To Galaxie se po dnešní výhře vyhoupla na 7 příčku.

Hostinec U Lípy - Dobrejtým   1:2   (0:0)
Branky: Škoda - Novotný, Vondruška

Oba tyto celky, mají poměrně dobrý start do letošní sezony. Na víc mužstvo Dobrejtým, chtělo napravit svoji prohru z minulého kola. První poločas moc pohlednosti nepřinesl a není divu, že skončil bezbrankově 0:0. Ve druhém poločase, přesněji ve 42 se střelecky prosadil Petr Vondruška z mužstva Dobrejtým, který díky tomu zajistil vedení 1:0. O minutu později však srovnal na 1:1 Ondřej Škoda. Běžela předposlední minuta zápasu a Jan Novotný vystřelil tak šikovně, že prostřelil vše, co mu stálo v cestách. A díky němu celek Dobrejtým vyhrál těsně 2:1. Oba celky tak mají po dnešním zápase stejný počet bodů, ale díky lepšímu skore, je Dobrejtým na 3 pozici.

F
C Rivals PL - 1.FC Ožujsko   8:6   (3:1)
Branky: Němeček 3, Petráš 3, Popelář 2 - Uher 2, Niederle 2, Wolfli, Krösser

Jasným favoritem tohoto zápasu byl tým FC Rivals PL, který v letošní sezoně ještě neztratil ani jediný bod. To pro změnu mužstvo 1. FC Ožujsko se nachází na předposledním sestupovém místě. Po 5 hracích minutách už to bylo 2:0, protože za FC Rivals PL se prosadil jak Lubomír Popelář, tak i spoluhráč Michal Petráš. V 17 minutě dokázal snížit na rozdíl jedné branky Michal Uher. Jenže minutu po obdržené brance se střelecky prosadil znovu Lubomír Popelář, který zvyšoval na dvoubrankové vedení. Na začátku druhé půle, na 4:1 zvyšoval Filip Němeček. Ale pak přišla chvilka týmu 1. FC Ožujsko, kdy se prosadil Michal Uher, Marian Wolfli  a Lukáš Niederle, který už vyrovnával na 4:4. Nerozhodný stav však nevydržel moc dlouho, protože Filip Němeček vrátil svému týmu FC Rivals PL vedení. Ale ani tentokrát se 1. FC Ožujsko nevzdalo a Aleš Krosser nejprve vyrovnal na 5:5 a následně jeho spoluhráč Lukáš Niederle zajistil vedení 6:5. Závěr utkání však patřil zase týmu FC Rivals PL, kdy se dvakrát prosadil Michal Petráš a na konečných 8:6 upravil stav Filip Němeček. Mužstvo 1. FC Ožujsko hrálo velmi obětavě a moc nechybělo a mohlo dojít k velkému překvapení. Jenže Rivals PL si stále drží 100 % úspěšnost a místo toho 1. FC Ožujsko zůstalo na předposledním sestupovém místě. Nejlepším hráčem zápasu a kola, byl zvolen kapitán Michal Petráš z týmu 1. FC Rivals PL.

FC Závitové tyče - SURIKATY   9:1   (6:0)
Branky: Klimeš 4, Číhal 2, Hubený 2, Cemper
Koudelka

Mužstvo FC Závitové tyče je dalším týmem, který ještě neztratil ani bod a je velkým favoritem jak na postupové pozice, tak i na celkový titul. To celek SURIKATY, zase hraje spíše o záchranu. První poločas dopadl podle papírových předpokladů, protože FC Závitové tyče vedli 6:0. Ve druhém poločase se prosadil i tým SURIKATY, ale jejich soupeř FC Závitové tyčen nepřestávaly polevovat a po dalších brankách na konec vyhráli lehce 9:1. Největší zásluhu na této velké výhře měl Karel Klimeš, který za FC Závitové tyče vstřelil 4 branky.

Worčestr United - FC Inter Jihlava   4:2   (2:1)
Branky: Bartes 2, Hintenaus, Klíma - Píša, Šaroun

Tento duel neměl jasného favorita, i když mírnější převahu měl mít tým Worčestr United. Branky v zápase začaly padat až v závěru první půle, kdy se nejprve prosadil Zdeněk Hintenaus a následně jeho spoluhráč Michal Klíma z týmu Worčestr United. V úplném závěru prvního poločasu dokázal za FC Inter Jihlava snížit na rozdíl jedné branky Jiří Píša. I druhý poločas dopadl lépe pro Worčestr United, protože dvoubrankové vedení zajistil Vít Bartes. Mužstvo FC Inter Jihlava se nechtělo vzdát a Milan Šaroun svojí brankou dokázal ještě utkání zdramatizovat. Jenže úplně poslední slovo v zápase měl tým Worčestr United, kdy Vít Bartes svojí druhou brankou v utkání upravil stav na konečných 4:2. Celek Worčestr United se tak po výhře vyhoupl až na 6 příčku. To Inter Jihlava se na opak propadnul na 10 pozici.