Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

V. Sabe liga - 5. kolo: Bumerang překvapivě nestačil na Old Boys

03.10.2016CZERVENA ZVEZDA - FC POPICE 2-4 (1-2)
Branky: Kacik, A. Mencl - Brázda 3, Horáček
Czervena Zvezda, která zažívá zatím povedený podzim, zaskočila soupeře z Popic už ve čtvrté minutě, kdy jejich obrana nechala až příliš času Antonínu Menclovi, který se příliš nerozpakoval a napálil míč do branky.
Hráči Popic byli zaskočeni rychlou brankou ve své síti, ale postupem času se zahřáli na provozní teplotu a stupňovali tlak na svého soupeře, který vydržel vzdorovat až do 19. minuty, kdy se prosadil obávaný kanonýr Ondřej Brázda a jeho přesná střela znamenala vyrovnání.
Czervena Zvezda ke své velké smůle nedokázala udržet nerozhodný výsledek až do konce prvního poločasu, ve 22. minutě se napřáhnul Daniel Horáček a jeho tvrdá střela, která skončila za zády brankáře soupeře, znamenala jediné, a to, že hráči Popic otočili průběžný výsledek utkání ve svůj prospěch.
Druhý poločas pokračoval ve stejném stylu jako závěr první půle, ve 29. minutě se podruhé v zápase dostal do zakončení Ondřej Brázda a zajistil svému mužstvu dvoubrankový náskok, který zvýšil naději Popic na tříbodový zisk z tohoto utkání.
Czervena Zvezda nesložila zbraně, její hráči se snažili zdramatizovat utkání a jejich aktivita byla ve 40. odměněna kontaktní brankou, pod kterou se podepsal Pavol Kacik, jehož přesná střela, která prošla za záda brankáře Popic, vykřesala naději na udržení kontaktu s nejlepšími mužstvy soutěže.
Hráči Popice se ovšem nechtěli o body dělit, což rázně předvedl Ondřej Brázda, který o dvě minuty později svou třetí brankou v zápase vzal hráčům soupeře veškeré naděje na bodový zisk.
Popice díky výhře udržely krok s mužstvy na postupových příčkách, Czervena Zvezda si připsala druhou podzimní porážku a čelo soutěže se jí vzdálilo.


OLD BOYS - BUMERANG 5-2 (2-0)
Branky: Dopita 2, Krch, Kubala, Novák - Jakub Mráka 2
Bumerang, který byl papírovým favoritem zápasu, se nedokázal v prvním poločase prosadit přes pozornou obranu Old Boys, a tak se překvapivě ujali vedení hráči soupeře, kteří se svým konkurentem v boji o ligové body drželi krok po celou první polovinu utkání
a jejím závěru dokázali dvakrát udeřit, což jim zajistilo poločasové vedení, pro někoho možná překvapivé, ale při pohledu na hrací plochu je třeba říci, že bylo zcela zasloužené.
Mezi střelce se zapsali ve dvacáté minutě Roman Krch, na kterého o šedesát vteřin později navázal Pavel Kubala a překvapivý výsledek prvního poločasu byl na světě.
Bumerang po změně stran přidal na tempu, ale obrana soupeře pracovala stejně spolehlivě jako v první části utkání, a tak se hráči v modrých dresech dlouho nedokázali prosadit a nějakým způsobem se vrátit do utkání.
A když to nešlo na straně jedné, tak se dařilo střelcům na opačné straně hrací plochy, ve 37. minutě potřetí v utkání rozesmutnil brankáře Bumerangu Víťa Dopita a náskok Old Boys narostl necelou čtvrthodinu před koncem zápasu na tři branky.
Až v závěru zápasu se podařilo hráčům Bumerangu promluvit do osudu utkání, ve 40. minutě prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Jakub Mráka a vykřesal alespoň malou naději pro své mužstvo.

Kapitán Old Boys Víťa Dopita ovšem neměl pro soupeřovy naděje žádné pochopení a ve 43. minutě rázně utnul pokus Bumerangu o zdramatizování utkání, jeho druhá přesná střela vrátila Old Boys tříbrankový náskok a vítězství začínalo nabývat konkrétní podobu.
Poslední hřebíček do pomyslné "rakve" Bumerangu zatloukl ve 48. minutě Jan Novák a na radosti Old Boys z nečekaného, ale zasloužené, vítězství nic nezměnila ani inkasovaná branka z poslední minuty, kterou měl na svědomí Jakub Mráka, pro kterého to byla druhá přesná trefa během tohoto zápasu.


FANKLUB FCV - STS CHVOJKOVICE-BROD 10-6 (7-3)
Branky: Krupica 6, Bišof 3, Hloušek - Pokorný 3, Droppa 2, Šalbaba
Fanklub si chtěl udržet stoprocentní podzimní bilanci a hned od první minuty šel tvrdě za svým cílem, protože hned v úvodu utkání se prosadil střelecký fantom František Krupica a v táboře podzimního nováčka bylo veselo.
Ještě než skončila úvodní desetiminutovka utkání, tak měl Fanklub luxusní čtyřbrankový náskok, postupně se trefili Milan Bišof (4. minuta), František Krupica (7. minuta), pro kterého to byla druhá trefa v utkání a Zdeněk Hloušek, který se zapsal do listiny střelců o minutu později než jeho spoluhráč František Krupica.
Ovšem střeleckému řádění hráčů Fanklubu nebyl zdaleka konec, už v následujících minutách začala nabírat ztráta Chvojkovice podobu gigantických rozměrů, během necelých tří minut se trefili Milan Bišof (11. minuta) a dvakrát František Krupica (12. a 13. minuta), který tak během necelé čtvrthodiny zápasu dokázal nastřílet čtyři branky.
Sedmibrankový náskok mírně uchlácholil hráče Fanklubu, a tak si v závěru poločasu vzali slovo hráči Chvojkovic, kteří dokázali nasázet během několika minut tři branky a alespoň částečně vylepšili výsledek prvního poločasu.
Mezi dvě trefy Tomáše Pokorného (18. a 23. minuta) se vtěsnal se svým zásahem Otto Šalbaba (19. minuta), a tak první polovina zápasu neskončila pro hráče Chvojkovic takovou tragédií, jak to vypadalo po čtvrthodině zápasu.
Hráči Fanklubu si nedělali z inkasovaných branek příliš těžkou hlavu, a tak začali druhý poločas ve stejném stylu v jakém končili první polovinu zápasu, a tak ve 30. minutě obdrželi čtvrtou branku, potřetí v zápase se prosadil Tomáš Pokorný a Chvojkovice začaly zvedat hlavu a polehoučku se začaly přibližovat ke svému soupeři.
Fanklub se ovšem stihnul včas probrat ze své letargie a vrátil se ke hře, která ho zdobila v první půli a ve 39. minutě přidal osmou branku, František Krupica udělal z obrany soupeře trhací kalendář a připsal si pátý zářez do své pažby.
O další dvě minuty později zkompletoval hattrick Milan Bišof a mohl společně se svými spoluhráči slavit devátou branku v síti Chvojkovic, kterým soupeř výrazně odskočil.
Ve 42. minutě ovšem dokázal Martin Droppa vstřelit během necelé minuty dvě branky a Chvojkovice znovu upravily průběžný výsledek do alespoň troch přijatelné podoby.
Nepopulární desítka se vznášela nad hrací plochu a nakonec jsme se jí dočkali, ve 48. minutě zajistila dvoucifernou výhru Fanklubu povedená střela Františka Krupici, který v tomto zápase dokázal nastřílet stejný počet branek jako celé soupeřovo mužstvo.


KTM - JP GASECO 8-2 (3-0)
Branky: Votava 2, D. Zelený 2, T. Zelený 2, Nestrojil, Semrád - Bartoň, Pavlíček
Gaseco se během letošního podzimu ještě neradovalo ze zisku bodu a ani tento zápas mu bodovou radost nepřinesl, KTM se díky vysokému vítězství prostřílelo do čela tabulky páté nejvyšší soutěže.
Ale pojďme pěkně od začátku, v prvním poločase Gaseco chvíli odolávalo soupeřovým atakům, ale v deváté minutě se ujala střela Tomáše Zeleného a KTM se ujalo vedení, které bylo zasloužené, protože hráči KTM se od úvodních minut byli nebezpeční pro soupeřovu branku.
Ve 13. minutě kapitulovala obrana Gaseca podruhé, tentokrát dostal příliš prostoru Miroslav Votava a KTM díky jeho přesné trefě hřálo dvoubrankové vedení.
Hra se poté vyrovnala, i Gaseco si vypracovalo něco málo příležitostí, ale nedokázalo je proměnit, navíc těsně před odchodem na přestávku inkasovalo potřetí, v poslední minutě prvního poločasu se napřáhnul David Zelený a navýšil vedení KTM na tříbrankové.
Do druhého poločasu vstoupili hráči Gaseca špatnou nohou, už ve 27. minutě inkasovali počtvrté, svou druhou branku si připsal Tomáš Zelený a nad Gasecem se začaly stahovat mračna, zase to vypadalo na pořádný nářez.
Krátce po půlhodině hry se dostali ke slovu i hráči Gaseca, kteří během necelých dvou minut dokázali dvakrát překonat brankáře KTM a zdramatizovat průběh utkání, byť jen na krátký časový úsek.
Úspěšnými střelci byli David Bartoň (33. minuta) a Václav Pavlíček (34. minuta), jejichž trefy alespoň na chvilku zlepšily náladu v táboře jejich spolubojovníků.
Hráči KTM hráli ve velké pohodě a když potřebovali přidat, tak prostě zařadili vyšší rychlostní stupeň, jako třeba ve 37. minutě, kdy obranu Gaseca překonal Vojtěch Nestrojil a vrátil průběh utkání zpátky do vyjetých kolejí.
Závěrečných deset minut dalo výsledku konečnou podobu, obrana Gaseca ještě třikrát kapitulovala, ve 41. minutě přidal svou druhou branku v utkání David Zelený, o minutu později přidal další střelecký úspěch KTM (a svůj druhý) v utkání Miroslav Votava a soupeři měli jistotu, že opět odejdou domů s pořádnou náloží.
Poslední slovo v utkání patřilo Josefu Semrádovi, který ve 46. minutě završil střelecký účet tohoto utkání, ve kterém KTM svého soupeře předčilo úplně ve všem.


FC ATIS JIHLAVA "B" - WWW.ODBILLA.CZ "B" 2-1 (1-1)
Branky: Havel, Svoboda - Medřický
FC ATIS Jihlava byl podle tabulky páté ligy favoritem utkání, ale jeho hráči se nechali zaskočit soupeřem, který v úvodu hýřil aktivitou a už ve třetí minutě se ujal vedení, když se střelecky prosadil Tomáš Medřický.
Háči ATISu se v následujících minutách tlačili před soupeřovu branku, chtěli rychle smazat jeho náskok, obrana www.odbilly.cz "B" chvilku odolávala soupeřovu tlaku, ale v deváté minutě kapitulovala, přesnou střelou se o vyrovnání postaral Pavel Svoboda a po necelých deseti minutách hry byli soupeři na stejné pozici.
ATIS byl i nadále více na míči, ale obrana www.odbilly.cz "B" už v prvním poločase další branku ve své síti nepovolila, a tak byl po úvodním dějství stav utkání vyrovnaný.
"Odbilláci", kteří v prvním poločase nevynechali jedinou příležitost k provětrání obrany ATISu, nedokázali ve 30. minutě odvrátit útočný výpad soupeře a Petr Havel obrátil průběžný výsledek utkání v prospěch svého mužstva.
Ve zbývajícím čase, který byl vyměřen tomuto utkání, už žádná další branka nepadla, byť byla k vidění řada příležitostí, které se daly přetavit v radost ze vstřelené branky.
Hráči ATISu se tak mohli po závěrečném hvizdu rozhodčího radovat z další výhry, která je udržela na postupové pozici, jejich soupeři jsou pořád nepříjemně blízko sestupovým vodám.


FC STEAK HOUSE NA KALVÁRII - FC AJTAKRAJTA 4-2 (1-1)
Branky: Antonů 2, Jabůrek, Pavelka - Dvořák, Jaroš
Obě mužstva si byla vědoma důležitosti vzájemného duelu, bodový zisk by jim vylepšil postavení v tabulce.
Hráči Steak Housu vtrhli do zápasu jako velká voda a už ve čtvrté minutě se mohli radovat z vedoucí branky, přesně zamířil Jiří Pavelka a brankář Ajtakrajty byl bez nároku na úspěšný zákrok.
Ajtakrajta s odpovědí dlouho neotálela, hnev v šesté minutě využil okénka v obraně Steak Housu Vítězslav Jaroš a jeho úspěšný střelecký pokus znamenal smazání náskoku soupeře.
Další branky v první poločase už nepadly, oba soupeři byli v koncovce velmi nepřesní nebo je podrželi brankáři, kteří si se všemi střeleckými pokusy soupeřových útočníků dokázali poradit bez větších potíží.
Druhý poločas začali hráči Steak Housu stejně parádně jako první část utkání, ve 28. minutě se opět dostali do vedení, tentokrát se trefil Marek Antonů a mužstvo z Kalvárie bylo opět o krok před svým soupeřem.
Ajtakrajta se hnala za vyrovnáním, ale tentokrát nedokázala odpovědět na vedení soupeře tak jako v prvním poločase, navíc ve 39. minutě využil chyby v zadních řadách soupeře Marek Antonů a navýšil vedení Steak Housu na dvoubrankové.
Náskok, který si vypracovali hráči Steak Housu, měl jen krátkého trvání, už ve 42. minutě se opět měnil průběžný výsledek utkání, v dresu Ajtakrajty se prosadil Filip Dvořák a vrátil svému mužstvu naději na bodový zisk z tohoto zápasu.
Naděje Ajtakrajty ovšem žila jen krátce, ve 44. minutě se prosadil Vít Jabůrek a definitivně rozhodnul o majiteli tří bodů.
FC Steak House na Kalvárii díky třem bodům z tohoto utkání vylepšil svou situaci v tabulce, FC Ajtakrajta má i nadále jen tříbodový náskok na sestupové pozice.