4. kolo I. DRFG ligy: první výhry AMC a Maňany!!!

01.05.2017

Starlet se i tentokrát na cestě za 3 body dost zapotil, ale boj s Litrpůlem do vítězného konce dotáhl - 3:1 a udržel si druhou příčku před Klasiky, kteří zdolali Devillé 5:2...

Střelci 4. kola se stali "čtyřgóloví" Dvořáček (R.U.M.), Kučera (Sedmík) a Kučírek (Maňana). Druhý jmenovaný vede průběžnou tabulku střelců s dvoubrankovým náskokem před Přibylem (P.S.) a Svobodou (ABUS)...

Pohárová středa - ABUS GASTRO   8:2 (6:0)
Branky: Vacek D. 3, Heřmánek 2, Přibyl 2, Novák - Kašík, Svoboda R.

Pohárová středa nastoupila proti Abusu, který zatím své soupeře dokázal trápit, ale v tomto zápase tomu bylo jinak. Pohárovka do toho šlápla hned od prvních minut a v 9. minutě to bylo díky brankám Heřmánka 2:0. Celá první půle byla v režii Pohárovky, která navyšovala vedení a byla jednoznačně fotbalovější a hlavně efektivní. Pohárovka první půli vyhrála 6:0 a o osudu utkání bylo jasno. Ve druhé půli uže se zápas spíše dohrával. Pohárovka si bezpečně hlídlaa náskok a Abus se alespoň snažil o čestný úspěch. Nakonec na obou stranách padly 2 branky a konečný výsledek utkání tak byl 8:2 pro Pohárovku, která se posunula v tabulce nahoru, naopak Abus padnul na poslední místo.

FC Hranatá Koule - AMC Trans   4:6 (2:5)
Branky: Bartoš 3, Schrek - Nikodým 3, Paulík, Mašek D., Fejt

AMC Trans ještě nebodovalo a další pokus jí čekal proti Hranaté Kouli, která nastoupila v oslabené sestavě proti minulému kolu. Úvod patřil AMV, když se hned ve 2. minutě prosadil Nikodým. Vedení AMC ale nevydrželo moc dlouho, protože hned v 5. minutě srovnal Schrek. Koule se také dostal do vedení, když se v 15. minutě trefil Bartoš. Ještě AMC bylo v zápase o něco lepší a mělo více šancí, ale koncovka byla mizernější. I přes to nakonec AMC první půlu vyhrálo 5:2, když se postupně trefili Nikodým, Dalibor Mašek, Paulík a Fejt. Do druhé půle nastoupila lépe Koule, když ve 35. minutě snížil Bartoš. Jinak ale bylo lepší AMC, ale jeho proměňovaní šancí bylo opravdu strašidelné. Uklidňující branka pro AMCpřišla poté ve 41. minutě, když se pěknou akcí blýsknul Nikodým a uzavřel svůj hattrick. Na konečných 6:4 pro AMC pak upravil BArtoš, který si také připsal hattrick. AMC tak konečně opustilo poslední pozici.

Starlet "A" - Litrpůl   3:1 (1:1)
Branky: Matějíček, Paiskr, Trojánek - Vaněk David

Velmi vyrovnaný zápas se odehrál mezi Starletem a Litrpůlem. Oba týmy od začátku hráli hlavně odzadu, soustředěli se na držení a míče a hlavně na to, aby se nedělaly chyby. První branka padla až ve 13. minutě, když Starlet špatně rozehrál a Vaněk od poloviny hřiště umístil míč do prázdné branky. Jenže Starlet přispěchal s rychlou odpovědí, když se ve 14. minutě pěkně uvolnil Trojánek a bylo srovnáno. starlet měl v první půli o něco více šancí, ale ty zůstaly hluché, a tak první půle skončila nerozhodně. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Bylo jasné, že vstřelená branka na jedné či oné straně hodně o výsledky napoví. Šance sice nějaké byly, ale zase tolik jich nebylo. Starlet s enakonec ujal vedení ve 45. minutě, když přesně mířil Paiskr. Litrpůl pak vrhnul síly do útoku a hra se trochu otevřela, ale nakonec Stralet vedení potvrdil v poslední minutě, kdy střela Lapeše trefila MAtějíčka a míč skončil za bezmocným Svítilem. Starlet se tak stále drží na druhé pozici.

DEVILLÉ - FK Klasici "A"   2:5 (1:4)
Branky: Doležal, Stýblo - Grepl 2, Janák 2, Pokorný

Klasiky v dalším zápase čekalo nevyzpytatelné Devillé a podle toho zápas vypadal. Klasici se sice dostali do vedení ve 2. minutě po trefě Pokorného, ale na tu hned o další 2 minuty déle navázal Doležal a bylo srovnáno. Jinak probíhal vyrovnaný zápas s menší převahou Klasiků. Klasici se opět dostali do vedení v 11. minutě, když se trefil Grepl. Klasici nakone cprvní půli zvládli dobře, když další 2 branky přidali Janák s Greplem a Klasici si tak do druhé půle přenášeli vedení 4:1. Ve druhé půli se hrála vyrovnaná partie a Devillé stále hrozilo. Odměnou byla branka brankáře Stýbla ze 36. minuty. Klasici ale soupeři více nedovolili a navýšili vedení ve 40. minutě, když se znovu trefil Janák. Klasici tak vyhráli 5:2 a drží se na 3. pozici.

AC B2B Pekelnej Stroj "A" - RC Maňana "A"   2:9 (0:4)
Branky: Vlk R. 2 - Kučírek 4, Kovář 2, Hron, Klusák D., Prchal

Maňana čekala před zápasem s Pekelným Strojem na první výhru a ta v tomto zápase nakonec přišla. Maňana byla lepší hned o prvních minut, když se ujala vedení hned ve 3. minutě, když se trefil Kovář. Na toho za další 2 minuty navázal Kučírek a bylo to už 2:0. Hra se sice poté trochu srovnala, ale Maňana byla nebezpečnější. Pekelný stroj si sice nějaké šance vypracoval, ale neproměnil, naopak Maňana přidala do konce první půle ještě 2 branky, když se trefil David Klusák a Prchal. Maňana vyhrála první půli 4:0 a směřovala za výhrou. Ve druhé půli začala Maňan opět lépe a ve 32. minutě svou druhou branku přidal Kučírek a bylo to 5:0 a o osudu zápasu bylo jasno. Další branky napadaly až v posledních 10 minutách. Maňana přidala další 4 kusy a bylo hotovo. Pekelný stroj dal alespoň 2 branky díky Radimu Vlkovi, ale výsledek byl jasný. Maňana vyhrála 9:2 a zářil hlavně brankář Kučírek, který tentokrát nastoupil v poli a dal 4 branky.

R.U.M. - SEDMÍK - Some Jihlava "A"   8:11 (5:4)
Branky: Dvořáček 4, Štěpánek 3, Kovář - Kučera 4, Demeter 2, Sapola 2, Šuta 2, Kavka Dan.

Pěkný zápas a zároveň brankové hody byly k vidění mezi SEDMÍKEM a R.U.M. Začátek zápasu byl nečekaně vyrovnaný a jako první se dokonce do vedení dostal v 5. minutě R.U.M. po trefě Dvořáčka. No a když ten stejný hráč ve 12. minutě zvýšil na 2:0, tak byla na světě zajímavá zápletka. Sedmík ale zabral a zápas otočil, když nejprve Kučera ve 13. minutě snížil, na něj navázali Demeter se Šutou. Jenže R.U.M. opět do konce první půle zápas otočil, když se trefil Kovář a 2x Štěpánek. Za Sedmíka stačil v závěru snížit svou druhou brankou Kučera. R.U.M. si tak do druhé půle přenesl nečekané vedení. I nadále pokračovala pěkná přestřelka. Do 30. minuty už vedl zase Sedmík, když se trefil Sapola s Kučerou. Jenže R.U.M. opět znovu zbral a díky brankám Dvořáčka a jedné Štěpánka R.U.M. vedl hned 8:6 a měl zápas dobře rozjetý. Jenže Sedmík v závěru hodně zabral a zápas nakonec dokázal otočit ve svůj prospěch. Branky dali Dan Kavka, Šuta, Kučera, Sapola, Demeter. Sedmík tak díky mocnému závěru vyhrál 11:8 a drží se tak stále v čele tabulky.