II. Maxi-tip liga - 3. kolo: AC Spatra dál čeká na první body!

20.09.2017

FC Orel Luka - 1.FC Strejkové 3:3 (3:1)
Branky: Kucarov 2, Varhaník - Bečka 2, Kolařík

Vyrovnané utkání, kde mužstva více bránili než útočili začali lépe hráči Orel Luka, kteří si vytvořili dvoubrankový náskok. Strejkové dokázali snížit těsně před koncem ale ani to nebyla poslední branka utkání, Orel Luka přidaji ještě jednu. Poločas tedy skončil 3:1. Po změně stran dokázali Strejkové snížit. Pak následovala cesta za vyrovnáním, která se dlouho nedařila. Strejkové však za svou snahu byli odměněni v poslední minutě utkání, kdy vyrovnal Jan Kolařík. Strejkové jsou na 6. místě, Orel Luka 11.

FK Klasici "B" - Mokováci 12:1 (4:1)
Branky: Göth 3, Lacina 3, Neuwirth 3, Kocmánek 2, Janák – Brussmann

Klasici, favorit utkání narazil na oslabené Mokováky, kterým nepřišel brankář a ostrostřelec Roman Vyskočil. Již od úvodních minut bylo jasné, jakým směrem se utkání bude vyvíjet. Klasici měli hodně šancí ale vstřelili pouhé 4 branky, Mokováci dokázali jen snížit na 4:1. Po změně stran byli Mokováci pod tlakem, Klasici dostali do branky téměř vše, na co sáhli. A tak Mokováci i přes dvouciferný příděl byli rádi, že to nedopadlo mnohem hůř. Klasici jsou na 2. místě, Mokováci utrpěli první porážku a jsou 3.

Litrpůl - AC Spatra 7:5 (3:2)
Branky: Kalný 2, Vaněk 2, Benda, Kovačík, Vlček - Kašík, Lysý, Olišar, Pescit, Urbánek

Spatra plná odhodlání narazila na silný Litrpůl, po vyrovnaných úvodních minutách Litrpůl dosáhl dvoubrankového vedení. Spatra dokázala vyrovnat, jenže první poločas vyhrál Litrpůl, který na rozdíl od svého soupeře dokázal vstřelit ještě jednu branku. Poločas tedy skončil 3:2. Po změně stran Litrpůl odskočil o další branku, načeš Spatra dokázala snížit. Drama nepřišlo, Litrpůl byl o krok napřed a dokázal dávat také branky. Během dvou minut přidal dvě další a prakticky rozhodl o své výhře. Spatra sice dokázala snížit až na rozdíl jedinné branky ale ta vyrovnávací na 6:6 nepřišla. Litrpůl přidal v poslední minutě utkání pojišťovací zářez a znovu vyhrál. Spatra je bez bodu poslední.

Branky: Horáček 2, Doucha, Hably, Hanus, Záškoda, Záškoda - Pech 3, Smolík

Ždírec rozehrál další povedenou partii, kterou s přehledem dokázal dotáhnout do zdárného konce. Od úvodních minut měl na hrací ploše navrch. Odbilla měla méně ze hry a také méně šancí. Ždírec si postupem času vypracoval vedení o tři branky. Odbilla v poslední minutě poločasu snížila. Poločas tedy skončil 3:1. Po změně stran se čekalo dlouhých 15 minut na branku, tu vstřelila Odbilla a zadělala na drama. Ale další branky nepřicházeli a Ždírec vytěžil z minima maximum. Ve 45. minutě Odbilla snížila na 5:4 a chtěla vyrovnat, ale to se jí nepodařilo. Ždírec ještě dvakrát udeřil a zaslouženě zvítězil. Po dnešní výhře je v čele, Odbilla je na 10. místě.

ABUS GASTRO - STOON 6:5 (1:3)
Branky: Svoboda 2, Tůma 2, Medvík, Svoboda ml. - Tausch 2, Cech, Sokolík, Škoda

Abus Gastro nastoupilo v bojové náladě a ta jim vydržela až do konce první poloviny. Stoon se sice ujal vedení, o pár chvil později Abus vyrovnalo ale vedení v prvním poločase Stoon strhl na svojí stranu a hned o dvě branky. Poločas tedy skončil 1:3. Po změně stran se začalo hodně taktizovat a to mělo na další vývoj hry úplně jiný vliv. Abus postupně přidával další branky a Stoon se sice bavil fotbalem ale branky nepřicházeli. Abus se ujal vedení 5:3. Stoon zabral a dvěmi brankami nejprve snížil a pak také vyrovnal na 5:5, ale poslední slovo měli hráči Abusu, kteří ve 47. minutě dali vítěznou trefu a sebrali tak soupeři všechny body. Abus je na 5. místě, Stoon je na 8. místě.

SV Ayl "A" - DRUIDS 6:6 (2:1)
Branky: Loži 2, Blaško, Plášil, Vystrčil, Wasserbauer - Havelka 3, Dubec 2, Křenek

Papírově zajímavé utkání bylo do posledních minut opravdu zajímavé. Druids se ujali vedení, Ayl po chvíli vyrovnal a ve 21. minutě otočil výsledek z nařízené penalty. Poločas tedy skončil 2:1. Po změně stran se Druids do ničeho nedostali. Ayl navyšoval vedení a nikdo nepřemýšlel o tom, že Ayl ztratí. Skóre 5:1 bylo jasné, jenže Druids se nevzdali a pomali ukrajovali z náskoku soupeře i bez své hvězdy Filipa Tomana. Ve 45. minutě 5:4, ve 47. minutě zhatil Druids Ondřej Wasserbauer, 6:4. Ani to soupeře nepoložilo. Do závěrečného hvizdu dokázali vyrovnat a postarat se tak o pořádné drama. Ayl je na 7. místě, Druids stále čekají na výhru na 9. místě.