IV. Rádio Jihlava liga - 6. kolo: Čelo beze změn, vede KTM před IZS Jihlava

28.09.2017

FC ATIS Jihlava „B“ - Starlet „B“ 3:7 (2:2)

Branky: Beneš, Havel – Bambula 2, Paiskr, Pik, Stockinger 3

Atis dnes chtěl potvrdit svoji vzestupnou formu z minulých kol a útok na postupová místa,, ale narazil. Starlet si dnes na pomoc vzal nejenom bojovnost, ale i neomylného bombéra – Stockingera, který v nepřítomnosti O. Lapeše ukázal co má v nohách. Atis dokázal svému soupeři vzdorovat pouze první poločas, který skončil remízou, ale od počátku druhého poločasu bylo jasné, že otěže utkání převzal Starlet a úspěšně celý zápas dotáhl do konce.

Fanklub FCV - Kavčí Hory Polná 4:4 (4:3)

Branky: Krupica 2, Machovec, D. Zeman – Kourek 2, Procházka 2

První, sedmi brankový poločas naznačoval, že padne hodně branek, ale druhý ho nepotvrdil. V tom padla pouze jedna branka z kopačky polenského Kourka, která nakonec znamenala konečnou spravedlivou dělbu bodů.

FC Topičůf Salóón – Drebovi parťáci 5:0 (1:0)

Branky: Fiedler, Flégr 3, Vorlíček

Souboj dvou posledních mužstev bodově vypadal lépe pro Drebovi parťáky, kteří v minulém kole překvapili a porazili Fanklub FCV. Topiči, kteří doposud nezískali ani jeden bod, však měli dnes dvě velké výhody, kterými byla široká základna na střídání a skutečnost, že se soupeře dostavil pouze 4+1. Z počátku ale skutečnost nebyla vůbec znát, protože Drebovi parťáci dobře bránili a podnikali nebezpečné útoku, které končili na dobře chytajícím O. Karšovi. Proto ke změně stavu došlo poprvé až ve 24 minutě, kdy se trefil Vorlíček. Stejný obraz byl vidět i ve druhém poločase, ale bylo vidět, že oslabeným parťákům dochází síly, čehož Topiči využili a získali své první 3 body.

Bumerang – FC Jiřín 5:4 (3:2)

Branky: Konrád, Novák 3, Pešek – K. Holub, I. Kameník, L. Kameník, Vondruška

Vzhledem k tomu, že se Bumerang dostavil k utkání pouze 4+1 očekávalo se, že této situace Jiřín využije k zisku všech bodů. Je pravdou, že i Jiřín hrál prvních 10 minut 4+1, čehož Bumerang využil a v 13 minutě vedl již 3:0. Od této doby však začal postupně přebírat otěže utkání, což dokázal v 24 minutě snížením poločasového stavu na 3:2. Druhý poločas však opět lépe vyšel Bumerangu, který během 26 – 28 minuty 2x skóroval a své vedení nakonec díky bojovnosti a nepřesné hře soupeře udržel až do závěrečného hvizdu. Jiřín naposledy skóroval ve 47 minutě, ale to bylo z jeho strany vše.

KTM – FC Vašíčkova banda 7:0 (3:0)

Branky: Bulant, Císař, Guttwald, Krajer, Vyhnanovský, D. Zelený, T. Zelený

KTM okupující první pozici chtělo své postavení potvrdit, což se mu podařilo. Vašíčci se potýkají nejenom s docházkou, ale i s proměňováním těžce vypracovaných brankových šancí. KTM bylo po celé utkání jednoznačně lepším mužstvem a zaslouženě získalo všechny body a potvrzení postavení v tabulce.

IZS Jihlava – FC Trialog 12:2 (4:1)

Branky: Fiala 3, Hron 5, Krčál 2, Láznička 2 – Havlíček, Radouš

IZS okupující 2 postupovou příčku chtělo po výpadku z minulého kola opět plně bodovat, což mu soupeř hrající pouze 4+1 usnadnil. IZS utkání jednoznačně ovládli a oslabenému Trialogu uštědřili krutou porážku. Trialog se již po druhé za sebou dostavil k utkání v neúplném počtu a s 5 získanými body pomalu, ale jistě padá mezi mužstva ohrožená sestupem, protože poslední dvě mužstva mají 3 body.