VII. Deník.cz liga - 1. kolo, slibný rozjezd

10.04.2018

La Morais - FC Alkohlix 7:1 (3:1)

Zápas začali lépe hráči FC Alkoholix, když už ve 3. minutě skóroval Lukáš Szpytka. Jak se však ukázalo, byl to jediný gól z kopaček hráčů tohoto týmu. La Morais měli pomalejší rozjezd do jarní sezóny. Ve 13. minutě srovnával po pohledné kombinaci Honzl. V 17. minutě otočil skóre zápasu Varga. Konec za první půlí udělal svou druhou trefou Honzl. Ve druhém poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal. Alkoholix měli několik příležitostí na snížení a případné vyrovnání, ale žádnou z nich nebyužili. Naopak Morais v poslední desetiminutovce rozjeli svůj brankostroj. Ve 42. minutě zvyšoval na 4:1 Pernica. Ve 48. pak zkompletoval hattrick Honzl a ve 49. přidal už svou 4. trefu. Skóre zápasu uzavřel v 50. minutě Jiránek.

ŽST "B" - 1. FC Ožujsko 1:4 (1:2)

Skóre zápasu otevřel v 9. minutě Vaněk. Už za čtyři minuty bylo srovnáno, když se přesně mířenou střelou prosadil Jirka. Zápas probíhal nahoru dolu, žádná akce se však neujala. Až ve 22. minutě zvyšoval na 2:1 pro Ožujsko Bednárik. To bylo v první půli vše. Ve druhém poločae se obraz hry příliš nezměnil. Šance na obou stranách, bohužel bez výsledku. Zlom přišel až v 38. minutě, kdy Holoubek z ŽST zatáhl za záchranou brzdu v zárodku brejkové situace, za tento manévr byl však potrestán červenou kartou. Ožujsko přesilovou hru využilo, a to hned dvakrát, když se trefili ve 40. minutě Blažek a ve 44. Vaněk.

Kanonýři - FC Leaders 10:3 (6:1)

Hráči obou týmů byli na jarní sezónu dobře naladěni, i když Leaders se sešli pouze ve 4 hráčíh do pole. Hned ve druhé minutě dostal Kanonýry do vedení Vlček. Už ve 3. minutě srovnával za Leaders Novák, ale vyrovnaný stav dlouho nevydržel. Hned ve 4. minutě opět vedli Kanonýři, když se trefil Hadrava. Po divokém začátku se hra trochu uklidnila a Kanonýři začali pomalu, ale jistě využívat soupeřova oslabení. Nutno dodat, že se zachovali velice fér a hráli také ve čtyřech, nicméně možnost střídat se ukázala být klíčovou. V 9. minutě zvyšoval Staněk a minutu na to podruhé Hadrava, který pak v 15. minutě završil hattrick. Konečné skóre první půle stanovil svou trefou Staněk. Ve druhé půli už bylo jasné, jak zápas dopadne. Nejprve na 7:1 zvyšoval Šaroun, pak snížil Berka. Mezi 30-40. minutou se trefili postupně Vlček, Hadrava a Staněk. Na konci Leaders využili mírné nesoustředěnosti soupeře a Novák kosmeticky upravil skóre.

Šlapky - Dobrá parta 3:4 (3:1)

Velmi vyrovnaný zápas byl k vidění mezi Šlapkami a Dobrou parta. Začátek byl trochu nervózní a nepřesný. Jako první rozvlnil síť Fous z Dobré party. Až poté se probrali střelci Šlapek. Ve 14. minutě snižoval po povedené akci Hulín. A mezi 19-20. minutou obrátili vyslédek ve svůj prospěch, když se trefili Matouš a Votava. Zápas pokračoval ve svižním tempu. Dobrá parta se tlačila za vyrovnáním a to se jim po několika neúspěšných akcích povedlo. ve 33. minutě snižoval Hula a srovnáno bylo ve 39. minutě výstavní trefou Knepra. Vypadalo to na urputný boj o vítězství, ale ve 41. minutě rozhodl Michal Kříž. Poté už se Dobrá parta soustředila jen na obranu a vyplatilo se.

Jihlavský balet - FC UDANAX 2:1 (2:1)

Souboj dvou nováčků 7. ligy. A nutno říct, že velmi vyrovnaný. Jako první se radovali hráči Jihlavského baletu, když se v 5. minutě trefil Filip Koch. A když ve 13. minutě skóroval podruhé, byla radost ještě větší. Nevydržela však dlouho, za necelou minutu snižoval za UDANAX Snášel. UDANAX se snažil a dral se za vyrovnáním, naopak Jihlavský balet poctivě bránil a hrozil z brejkových situací. Do konce zápasu už však žádné branky nepadly.

SURIKATY - Dobrejtým 0:4 (0:1)

V tomto zápase se potkali týmy, které se znaly už z podzimní sezony. SURIKATY se sešly v nebývalém počtu, kdy mohly střídat kompletní pětky. Jak se však ukázalo, početní výhoda jim nebyla nic platná. V 11. minutě otevřel skóre Novotný. Hra byla velmi vyrovnaná a do konce první půle už žádný gól nepadl. Hra se i nadále přelévala ze strany na stranu. Ve 31. minutě zvyšoval za Dobrejtým Ileček. SURIKATY se velmi snažily, šancí měly spousty, bohužel nikdy nevyšel poslední kontakt s míčem. Ve 40. minutě naopak udeřil z brejku Dobrejtým trefou Látery a definitivní tečku udělal ve 48. minutě Novotný.

Hostinec U Lípy - Galácticos F.C. Jihlava 1:2 (0:1)

Souboj nováčka se setoupivším týmem. První půle byla značně nervózní a neuspořádaná. Na obou stranách byly k vidění slibné šance, žádná ale neskončila gólem. Až ve 21. minutě otevřel skóre zápasu Hanuš z Galácticos. V druhé půli už se hra uklidnila, ale stále byl k vidění vyrovnaný fotbal. Na další branku se opět čekalo poměrně dlouho. Ve 41. minutě zvyšoval na 2:0 Pohlreich a tato trefa se ukázala jako vítězná. Hráči Hostince U Lípy sice snížili, bohužel pro ně až v 50. minutě a tak už s vývojem nemohli nic udělat.