I. Maxi- Tip liga: 4. kolo - Na čarodky se hrály pěkné zápasy

03.05.2018

SEDMÍK - Some Jihlava "A" - Pohárová středa   9:4 (4:1)
Branky: Kučera 4, Sapola 2, Kavka Daniel, Benda, Kavka David - Vacek 2, Brabec, Hekrle

V souboji dvou neporažených celků se utkaly Pohárová středa a SEDMÍK Some Jihlava. Zápas měl být přehlídkou spíše ofenzivních kvalit a to se také brzy potvrdilo. Jako první se prosadil Dan Kavka a poslal Some do vedení. Jenže v 58. minutě bylo vyrovnáno, když se trefil Hekrle. Zbytek první půle byl vcelku vyrovnaný, ale Some bylo v koncovce mnohem efektivnější. Hlavně se dařilo Kučerovi, který dal v první půli čistý hattrick a Some mělo po první půli velmi solidní náskok. Ve druhé půli lépe začal lépe Pohárovka, když snížil hned ve 26. minutě Vacek. Jenže ve 27. Some opět odskočilo, když se trefil Sapola. Pohárová poté převzala iniciativu a díky brankám Brabce a Vacka vedlo Some už jen 5:4. I nadále Pohárovka tlačila, ale její proměňování šancí v tomto zápase nefungovalo a přišel trest. some zápas zlomilo mezi 41. - 42. minutou, kdy se trefili Kučera s Davidem Kavkou a bylo to opět o 3 branky. Od tohoto stavu si some zápas už pohlídalo a navíc ještě v závěru přidalo 2 branky a vyhrálo nakonec 9:4 a stále se drží na prvním místě.

FK Klasici "A" - R.U.M.   9:6 (4:3)
Branky: Göth Jakub 3, Svoboda 2, Tichánek 2, Grepl, Göth Jan - Padrnos 2, Dvořáček 2, Kovář 2

R.U.M. byl v letošní sezoně stále neporažen, ale tentokrát narazil na Klasiky a to nebyl úplně lehký soupeř. Zápas opět začal bez větších servítek a již ve 3. minutě Klasici vedli, když se trefil Svoboda. Ve 13. minutě bylo ale srovnáno, když se prosadil Dvořáček. I nadálě pokračovala vyrovnaná bitva. V 15. minutě si Klasici vzali vedení zpět, když se trefil Jakub Göth. Za další 3 minuty bylo znovu srovnáno po zásahu Padrnose. Jenže už za minutu Klasici znovu vedli, když mířil přesně Tichánek. Klasici poprvé v zápase vedli o 2 branky ve 22. minutě, když se opět trefil Jakub Göth. Ale po první půli Klasici vedli jen o branku, když se v samém závěru trefil Padrnos. Do druhé půle lépe vstoupili Klasici, když ve 27. uzavřel hattrick Jakub Göth. Ve 36. minutě se díky trefě Grepla dostali Klasici do vedení o 3 branky a měli hodně našlápnuto ke třem bodům. R.U.M. snížil Kovářem ve 37. minutě, a když se stejný hráč prosadil i ve 40. minutě, tak to bylo opět jen o branku. Klasici ale přišli s rychlou odpovědí, když se ve 41. minutě trefili Tichánek se Svobodou. Ve zbytku utkání už padlo pouze po brance na obou stranách, a tak Klasici vyhráli 9:6 a posunuli se tabulkou výše.

DEVILLÉ - FC Hranatá Koule   5:2 (1:1)
Branky: Coufal 4, Kružík - Šandera, Procházka

Velmi vyrovnaný zápas se odehrál mezi Devillé a Hranatou Koulí. Kouli přišli po delší době 2 vynikající hráč, šandera s Brnickým, naopak Devillé hrálo bez střídání, a tak se dalo čekat, že Koule dojde ke třem bodům. Alsamotné utkání bylo velmi zajímavé. Devillé se soustředilo na precizní obranu, naopak Koule byla více na míči. Vyrobnaný a opatrný průběh zápasu zlomil v 15. minutě Kružík, který se zbavil obránce a udeřil. Devillé se tak dostalo do vedení. I nadále se obrázek hry příliš nezměnil. Devillé hrálo spíše na breaky a úsporně, naopak Koule se snažila tvořit hru, ale to se jí nedařilo dle představ. Nakonec se Kouli podařilo srovnat, když se do hry zapojil Procházka a z pozice brankáře zamířil pěkně k tyči. Branky padla přesně s hvizdem rozhodčího, a tak stav po první půli byl 1:1. Ve druhé půli se hra příliš nezměnila. Koule stále byla více na míči a Devillé se více soustředilo na obranu a breaky. Jeden z nich se povedl ve 37. minutě, kdy se trochu kostrbatě, ale přece, prosadil Coufal. Ve 41. minutě využil chyby v rozehrávce po přečíslení opět Coufal a bylo to překvapivě 3:1. Ve 44. minutě napřáhnul Šandera a jeho dělovka skončila v síti. Poté Koule vsadila vše na jednu kartu, ale to se jí nepovedlo. Naopak Devillé z dalších breaků trestalo, když se v závěru 2x prosadil Coufal. Devillé tak trochu překvapivě, ale zaslouženě vyhrálo 5:2.

RC Maňana "A" - Litrpůl   12:0 (4:0)
Branky: Kovář 4, Prchal 4, Ujčík 2, Menšík, Kubát

Maňana v zápase o cenné 3 body nastoupila ve velmi silné sestavě, naopak Litrpůl se "sešel" jen se čtyřmi borci do pole. Litrpůl hrál celý zápas velmi sympaticky a proti silnému soupeři bojoval co to šlo, ale na Maňanu to nestačilo. Ta si zápas užívala. Po první půli vedla 4:0 a nebylo co řešit. Ve druhé půli Maňana ještě 8 branek přidala. Naopak Litrpůl se neprosadil ani jednou. Maňana tak vyhrála 12:0.

Zápasy Ježek - Pekelnej Stroj "A" a Starlet - Ždírec se dohrají v následujících dnech.