III. liga - 5. kolo: Lontov rozstřílel Atis

07.05.2018

Branky: Pech 2, Hintenaus, Komín, Körber, Smolík, Svoboda - Lapeš 2, Buček, Paiskr
Odbilla se konečně rozstřílela, protože se v předchozích utkání se střelecky hodně trápila. Její formu odneslo béčko Starletu, které sice předvedlo dobrý výkon, ale na vítězství to tentokrát nestačilo. Odbille patří po pátém kole pátá příčka, Starletu patří se šesti body osmá příčka s náskokem tří bodů na sestupové příčky.

FC Lontov - FC ATIS Jihlava "A"   10:1 (5:1)
Branky: Lang 2, Zelený 2, Bulant, Feldman, Gregor, Habermann, Klimeš, Randa - Kubík
Atis se na jaře trápí. Důkazem tomu je souboj s Lontovem, oba soupeři měli shodně po jednom vítězství. Jenže Lontov k utkání přištoupil zodpovědně, sešel se v téměř kompletní sestavě a tomu odpovídal i výkon. Naopak Atis dokázal překonat Brychtu jen jednou. Atis by se měl v dalších utkáních zaměřit hlavně na obrannou fázi, protože jeho obrana patří vůbec k nejhorší v celé lize.

Monsters - Sportvel A   4:2 (2:1)
Branky: Caha 2, Koch, Picka - Skotar, Zeman
V minulém kole předvedli Monsters totální kolaps, když přišli o vítězství nad Starletem. Stejný scénář už nechtěli dovolit, a proto si poločasové vedení dokázali s přehledem pohlídat. Dvěma brankami se blýskl Caha, díky němu dokázali Monsters nad Sportvelem vyhrát, který naopak po dobrém úvodu ztrácí dech.

Brojlers Poděšín - SSC Rock Club Jihlava   7:5 (2:3)
Branky: Jelínek 3, Jaroš 2, Beránek, Prokeš - Gregor 2, Partl 2, Neubauer
Poděšín v tomto utkání narazil na soupeře, jehož výsledky jsou jako na houpačce. I když první poločas prohrál rozdílem jediné branky, druhý poločas už byl plně v jeho režii. Zejména díky Jelínkovi, který během šesti minut vstřelil hattrick a měl lví podíl na obratu. Poděšínu tak patří kvůli horšímu skóre až bronzová příčka, Rock Club je se šesti body na sedmé příčce.

IZS Jihlava - AC Spatra   4:3 (1:3)
Branky: Hron 2, Dolejší, Fiala - Kašík, Olišar, Urbánek
Spatra vstoupila do utkání dobře, tak jak se na vedoucí tým patří a první dějství vyhrála 3:1. Jenže pak předvedla totální kolaps v rozmezí od 32. do 37. minuty, který IZS dokázal vývoj utkání dokonale otočit ve svůj prospěch. Na tento zvrat už dokázala Spatra zareagovat a připsala si tak první porážku.

Palermo - FC Jiřín   8:3 (5:1)
Branky: Škrdla 2, Vorálek 2, Všohájek 2, Doležal, Pirožek - Holub 2, Kameník
Palermo má na jaře formu, kterou tentokrát odnesl Jiřín, který se sice snažil bojovat, ale proti technicky vyspělejšímu soupeři neměl šanci. Vítěz utkání položil základní kámen úspěchu už v prvním poločase, kdy svému soupeři nasázel pět branek. Palermu tak patří už druhá příčka, Jiřín se krčí na chvostu.