Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. Ježek liga - 5. kolo: Chvojkovice slaví první jarní výhru

09.05.2018


RAIL TEAM - GALAXIE 4-8 (2-3)
Branky:
Delín, Kučera, Svoboda, Vrána - Galko 3, Svítil ml. 2, Hamáček, Král, Musil
Rail Team zaskočil svého soupeře už ve čtvrté minutě, kdy se po umístěné střele Dušana Kučery ujal vedení, ale Galaxie odpověděla vzápětí, v následující minutě se prosmýknul obranou domácích Tomáš Svítil ml. a bylo srovnáno. Hosté byli aktivnější, udržovali si mírnou herní převahu, ale další branku přidali až v šestnácté minutě, kdy se po rychlé akci prosadil Martin Král. Rail Team se před koncem poločasu dočkal druhé branky, ve 22. minutě se zapsal mezi střelce Petr Vrána. Ovšem ještě v téže minutě se blýsknul přesnou střelou Jozef Galko, a tak zůstal Galaxii jednobrankový náskok i nadále. Do druhé části utkání vstoupili opět lépe domácí, ve 29. minutě se pod jejich vyrovnávací trefu podepsal Jiří Delín, jenomže chvilku na to si vzali slovo střelci Galaxie a snížili naděje Rail Teamu na bodový zisk na minimum. Jan Musil nejprve ve 33. minutě vrátil Galaxii vedení, aby o minutu později Jozef Galko svou druhou trefou navýšil náskok svého mužstva. Závěr utkání přinesl střelecké hody, šestou branku Galaxie přidal ve 46. minutě Tomáš Svítil ml. a definitivně rozhodnul o držiteli tříbodového zisku z tohoto duelu. Následující minuta nabídla branky na obou stranách hrací plochy, za domácí skóroval Stanislav Svoboda, v dresu vítězů zkompletoval hattrick Jozef Galko. Poslední slovo si vzal ve 49. minutě Robert Hamáček, který svou trefou zpečetil čtvrtou jarní výhru Galaxie.ALPHA - PVFC 5-4 (2-2)
Branky:
Florian 3, Loskot, Vídenský - Josef Novák 3, Janák
Kdo přišel později, tak přišel o mnohé, protože branky padaly hned v úvodu utkání. Už ve druhé minutě pláchnul bránícím hráčům domácího mužstva Josef Novák a přesnou střelou rozesmutnil brankáře soupeře. Jenomže radost v táboře mužstva z Dačic rychle vyprchala, domácí bleskově vyrovnali, když se ve čtvrté minutě prosadil Pavel Vídenský, ale navíc i otočili průběžný výsledek, neboť v páté minutě přesně zamířil Libor Florian a rázem byla ALPHA o krok před svým soupeřem. Následující minuty nabídly zajímavý fotbal, k vidění byla řada slibných příležitostí na obou stranách hrací plochy, ale branka se urodila jediná, ve čtrnácté minutě využil zaváhání obrany domácích Josef Novák a svou druhou brankou v utkání dorovnal manko svého mužstva. Druhý poločas nezačal přísunem branek jako první část, poprvé se skóre měnilo až ve 35. minutě, kdy Josef Novák zkompletoval hattrick a PVFC bylo znovu ve vedení, byť poprvé to bylo jen nakrátko. Ovšem ani podruhé se z vedení neradovali hráči PVFC příliš dlouho, ve 37. minutě jim totiž zmrazil úsměv na tvářích povedenou střelou Libor Florian a odstartoval další obrat v zápase. Na začátku poslední desetiminutovky opět ukázal hostujícím hráčům své střelecké umění Libor Florian a ALPHA byla o krok blíže k vítězství. Ještě blíže k vítězství byli domácí po brance Martina Loskota, který ve 48. minutě napálil míč do branky PVFC a zajistil svým barvám dvoubrankový náskok, který už hosté nedokázali vymazat, byť v poslední minutě přidali čtvrtou branku, pod kterou se podepsal Martin Janák.1. FC BLACK PANTHERS - DENATURÁT ZHOŘ 2-8 (1-5)
Branky:
Bican, R. Zadina - Jaroslav Kučera 2, L. Kučera 2, Čada, P. Koumar, Krejčí, Zvolánek
Hosté měli ze začátku utkání více štěstí a ve čtvrté minutě se ujali vedení, když Jan Krejčí propasíroval míč za záda brankáře Panterů. Obě mužstva si vytvořila během následujících minut několik slibných příležitostí, dlouho ovšem kralovaly obrany nad uměním střelců. Až v sedmnácté minutě se znovu měnilo skóre, a to rovnou dvakrát, neboť během necelých šedesáti vteřin se prosadili Miroslav Čada a Lukáš Kučera, což mělo za následek, že domácí měli najednou tříbrankové manko na svého soupeře. Hosté byli při chuti a ve 23. minutě přidal jejich další branku Pavel Koumar, na kterého navázal v poslední minutě prvního poločasu Petr Zvolánek. "Černým Panterům" se také podařilo v závěru úvodního dějství rozvlnit síť za zády brankáře soupeře, branka Hynka Bicana ovšem jen korigovala nepříznivý stav po prvních pětadvaceti minutách. Ve druhém poločase si hráči Denaturátu hlídali své vedení, nikam se příliš nehnali, zatímco domácí se marně snažili o vstřelení další branky. Další nepříznivé zprávy si pro Pantery nachystal Jaroslav Kučera, jehož dvě trefy (36. a 41. minuta) navýšily náskok Denaturátu a domácí začali tušit, že si z utkání odnesou vysokou porážku. Radek Zadina sice ve 42. minutě přidal druhou branku svého mužstva, byla to ovšem jen taková kosmetická úprava nepříznivě se vyvíjejícího výsledku. Osmou branku Denaturátu přidal jeho kapitán Lukáš Kučera ve 46. minutě a zatímco hosté se díky výhře posunuli do klidného středu tabulky, tak "Černí Panteři" jsou nebezpečně blízko sestupovým vodám.YOUNG BOYS - UMBRO JIHLAVA 8-3 (6-1)
Branky:
Dvořáček 2, Altrichter, Časta, Diviš, Jičínský, Maštera, Vrtal - Bajgl, M. Dvořák, Chlád
Domácí potvrdili svou pozici nejlepšího mužstva jara a svého soupeře načali hned v úvodu utkání, ve druhé minutě se trefil Adam Altrichter a o dvě minuty později se prosadil Ondřej Časta. Povedený vstup do utkání hráče Young Boys uklidnil, a tak se pomalu dostávali ke slovu i hosté, jejich snaha o zdramatizování utkání byla ovšem marná. A tak opět udeřilo před jejich brankou, v patnácté minutě se napřáhnul Roman Diviš a jeho střelu zastavila až síť za zády brankáře Umbra. Střelci Young Boys se dostávali na řadu podle abecedního seznamu, a tak v devatenácté minutě přišla řada na Lukáše Dvořáčka, jehož přesná střela zajistila domácím čtyřbrankový náskok. V následující minutě sice abecední pořadí střelců narušil Martin Maštera, ale hráčům vedoucího celku tabulky to jistě příliš nevadilo. Až po páté inkasované brance se ke slovu dostali i střelci Umbra, jmenovitě Milan Dvořák, který ve 21. minutě připravil brankáře domácích o čisté konto. Bohužel pro hosty to nebylo ze strany Young Boys všechno v první části utkání, Jiří Jičínský se ve 24. minutě postaral o to, aby si Umbro nedělalo naděje na přijatelný výsledek v tomto utkání. Po změně stran tempo hry mírně opadlo, domácí si byli vědomi svého náskoku a hostům se příliš nedařilo, ale i tak bylo k vidění několik zajímavých příležitostí a čtyři vstřelené branky. Jako první pohnul ve druhém poločase se stavem utkání Lukáš Dvořáček, jehož druhá přesná střela v utkání opět navýšila Young Boys. Umbro ovšem odpovědělo bleskově, ještě nestihla utichnout radost v táboře domácích a už se opět měnilo skóre, ve 36. minutě si drobně vylepšil náladu Tomáš Bajgl. Ale opravdu jen drobně, ve 42. minutě totiž poosmé v utkání prolomil obranu hostujícího mužstva Lukáš Vrtal a na radosti Young Boys z páté jarní výhry v řadě nemohla nic zkazit ani třetí inkasovaná branka, kterou si do svých statistik připsal Ondřej Chlád, který v předposlední minutě uzavřel střelecký účet tohoto utkání.FC DOUBRAVA - SV AYL "B" 2-12 (1-4)
Branky:
Boháček, Mazač - T. Vystrčil 3, M. Pernička ml. 2, Jan Šiška 2, Jiří Šiška 2, Wasserbauer 2, Kříž
Hosté, kteří v minulém kole nasázeli tucet branek, se dlouho nemohli střelecky prosadit, a tak Doubrava, které se naopak v minulém týdnu nedařilo, mohla živit téměř polovinu úvodního dějství naději na solidní výsledek. Až ve dvanácté minutě se urodila první branka, prudká střela Tomáše Vystrčila napnula síť za zády brankáře Doubravy a střelci Aylu se probrali k životu. Jiří Šiška se během prvního poločasu zapsal mezi střelce hned dvakrát (17. a 19. minuta), a tak Aylu příliš nevadilo, že mezi jeho branky se vklínila přesná trefa Ladislava Mazače (18. minuta), zvlášť, když ve 20. minutě přidal čtvrtou branku hostujícího mužstva Ondřej Wasserbauer. Pohroma pro Doubravu přišla až ve druhém poločase, byť to tak dlouho nevypadalo. Tomáš Vystrčil sice ve 28. minutě přidal pátou branku rezervy Aylu, ale domácí odpověděli po půlhodině hry dobře mířenou střelou Petra Boháčka. Závěrečná čtvrthodina ovšem byla pro domácí utrpením, střelecký koncert Aylu odstartoval ve 35. minutě Ondřej Wasserbauer a pak už to jelo takřka samo. Ve 40. minutě zkompletoval hattrick Tomáš Vystrčil, o minutu později se trefil Marek Pernička ml. a dvě trefy Jana Šišky (42. a 45. minuta) měly za následek, že Doubrava si v tomto utkání připíše na své konto dvoucifernou porážku. Střelecké řádění hostujícího mužstva nebralo konce, ve 48. minutě se trefil Tomáš Kříž a o minutu později přidal svou druhou branku Marek Pernička ml. SV Ayl "B" tak i nadále atakuje postupové příčky, Doubrava po dobrém začátku začíná ztrácet půdu pod nohama.FC INTER JIHLAVA - STS CHVOJKOVICE-BROD 0-4 (0-3)
Branky:
Cakl 2, Vlček 2
Zápas dvou mužstev, která na jaře ještě nebodovala, rozhodla první polovina utkání, ve které si hosté vypracovali tříbrankové vedení. Utkání nenabídlo příliš fotbalové krásy, oba soupeři mají do ideální formy daleko, ale bojovnost a nasazení jim upřít nešlo. Ve dvanácté minutě jsme se přece jenom dočkali úvodní branky, přesně zamířil Marian Cakl a Chvojkovice mohly přenechat iniciativu soupeři. Inter toho ovšem dopředu příliš nevymyslel, většina jeho akcí končila špatnou přihrávkou nebo nepřesnou střelou, a tak se obrana Chvojkovic ubránila atakům soupeře bez větších obtíží. V závěru prvního poločasu hosté dvakrát udeřili, dvě přesné střely Zdeňka Vlčka (20. a 25. minuta) hluboce zmrazily naděje domácích na bodový zisk z tohoto duelu. Marně se hráči (a hráčky) Interu ve druhém poločase snažili prolomit soupeřův val, obrana Chvojkovic ovšem pod vedení ostříleného Jiřího Wroblowského držela pevně jako skála. A když ve čtyřicáté minutě vstřelil svou druhou branku v utkání Marian Cakl, tak bylo definitivně rozhodnuto. Chvojkovice si připsaly první jarní výhru a zvýšily své naděje na záchranu v soutěži, zatímco situace Interu se začíná jevit jako kritická.