Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. Ježek liga - 6. kolo: Střelcům se dařilo na výbornou

14.05.2018


Polovinu jara máme za sebou, a tak se můžeme podívat, jak vypadá situace v tabulce ohledně postupových ambicí a sestupových starostí.Nejlepší výchozí pozici má vedoucí tandem Young Boys (18 bodů) a Galaxie (16 bodů), který má na čele už solidní náskok. V následujícím kole narazí obě mužstva na sebe, a tak se k nim můžou jejich konkurenti přiblížit. Ale i v případě neúspěchu budou mít na své konkurenty náskok, byť o trochu menší, a tak budou mít před svými pronásledovateli navrch.Mužstva na třetí a čtvrté příčce v tabulce (PVFC, SV Ayl "B" - obě po 12 bodech) už jsou v horším postavení, musí doufat v zaváhání mužstev na postupových příčkách, zároveň ovšem sama už nesmí příliš bodů poztrácet. Jejich naděje může navýšit vzájemný souboj mezi prvním a druhým mužstvem soutěže, ale i tak budou muset stále čekat na další zaváhání výše postavených mužstev.Mužstva Denaturát Zhoř (10 bodů), ALPHA (10 bodů) a Umbro Jihlava (9 bodů) jsou momentálně bez nadějí na postup či starostí ohledně sestupu, ale do konce soutěže je ještě spousta času, a tak se jejich situace může ještě jakýmkoliv směrem změnit.Rail Team (6 bodů) i FC Doubrava (6 bodů) mají tříbodový náskok na sestupovou příčku, jejich situace ovšem není příliš komfortní, je třeba zlepšit formu (hlavně u mužstva FC Doubrava) a začít bodovat, jinak může být na konci jara zle.
STS Chvojkovice-Brod (4 body) se poprvé dostaly mimo sestupové příčky až po tomto kole, momentálně mají lepší výchozí pozici než mužstva na sestupových příčkách, k udržení soutěže i pro letošní podzim je ovšem třeba alespoň dvakrát zvítězit.
1. FC Black Panthers (3 body) si nemohou moc vyskakovat, herně to není žádná sláva, a tak musí hráči předposledního mužstva doufat, že ve druhé polovině jara bude lépe a body budou naskakovat rychleji než doposud.
FC Inter Jihlava (0 bodů) je v kritické situaci, na záchranu ztrácí momentálně pět bodů, a tak je třeba začít vyhrávat, i když to vzhledem k jejich momentální formě nebude nikterak jednoduché.

  


ALPHA - STS CHVOJKOVICE-BROD 6-6 (3-3)
Branky:
Vídenský 3, Čech, Florian, Koráb - Droppa 3, Cakl, P. Došek, Mikeš
Chvojkovice v minulém kole poprvé na jaře bodovaly a i v tomto kole byly při chuti, už v šesté minutě se trefil Michal Mikeš a hosté se mohli radovat z vedení. Domácí ovšem odpověděli přímo bleskově, v následující minutě se napřáhnul Vojtěch Koráb a vedení Chvojkovic se stalo minulostí. ALPHA svou sílu ukázala ve třinácté minutě, kdy udělala z obrany soupeře doslova trhací kalendář a díky trefám Miloslava Čecha a Pavla Vídenského si vypracovala dvoubrankový náskok. Hosté ovšem rychle zchladili euforii v táboře domácích a o minutu později přidali druhou branku, kterou si do svých osobních statistik připsal jejich kapitán Petr Došek. V závěru úvodního dějství pak hosté udeřili potřetí, ve 23. minutě nekompromisně zakončil akci svých spoluhráčů Marian Cakl a první poločas tak zůstal bez vítěze. Do druhého poločasu měli raketový vstup domácí, ve 27. minutě se podruhé v utkání blýsknul Pavel Vídenský a APLHA byla opět o krok před svým soupeřem. Jenomže hned v následující minutě dostali hráči STS výhodu pokutového kopu a Martin Droppa nabídnutou příležitostí nepohrdnul. Nerozhodný stav ovšem dlouho nevydržel, ve 32. minutě obrana Chvojkovic zapomněla na Libora Floriana a ten jí připomněl své střelecké umění. V tomto utkání ovšem branky přicházely rychle po sobě, a tak o minutu později bylo opět srovnáno, podruhé se mezi střelce zapsal Martin Droppa. Hosté se podruhé v zápase dostali do vedení ve 44. minutě, kdy Martin Droppa zkompletoval hattrick, ale výhra jim nebyla přána, protože ve 47. minutě dorovnal manko svého mužstva Pavel Vídenský, další tříbrankový střelec tohoto utkání.DENATURÁT ZHOŘ - RAIL TEAM 11-1 (5-1)
Branky:
Procházka 5, L. Kučera 2, Zvolánek 2, J. Koumar, Novotný - Delín
Domácí vstoupili do utkání na výbornou a během necelých deseti minut si vypracovali tříbrankový náskok. Jako první se zapsal mezi střelce Petr Zvolánek (4. minuta), na kterého pak navázali o čtyři minuty později Lukáš Kučera a Dominik Procházka. Rail Team sice v jedenácté minutě připravil brankáře Denaturátu o čisté konto, když se prosadil Jiří Delín, ale domácí byli v laufu a nechtěli si nijak komplikovat cestu za tříbodovým ziskem. V závěru prvního poločasu pak hráči Denaturátu ještě navýšili své vedení, v 19. minutě se podruhé v utkání blýsknul Dominik Procházka, aby o dvě minuty později uzavřel střelecký účet úvodní části Lukáš Kučera, který si také připsal druhý střelecký úspěch. Ve druhém poločas prostřelil brankáře Rail Teamu jako první z hráčů Denaturátu Jan Koumar, který ve 28. minutě přidal šestou branku svého mužstva. Dalším úspěšným střelcem se stal Ondřej Novotný, který ve 32. minutě překonal obranu soupeře. Jedinou komplikací v tomto utkání byla pro Denaturát červená karta, kterou uviděl ve 35. minutě střelec předcházející branky Ondřej Novotný. Domácím ovšem prokázali chuť střílet branky i v oslabení, hned ve 36. minutě zkompletoval hattrick Dominik Procházka a hosté se začali obávat dvouciferné porážky. Devátou branku Denaturátu přidal ve 40. minutě Dominik Procházka, o minutu později přidal desátou branku do sítě soupeře Petr Zvolánek. V poslední minutě ještě přidal svou pátou branku v tomto utkání Dominik Procházka, který tak završil parádní střelecký výkon Denaturátu.PVFC - 1. FC BLACK PANTHERS 15-5 (10-1)
Branky:
Jindra 8, Jiří Novák 4, Doležal 2, Josef Novák - Dekov 2, Bican, Vlach, Zejda
Obrana Panterů se ještě nestihla ani zformovat a už se domácí radovali z vedoucí branky, ve druhé minutě se trefil Tadeáš Jindra a odstartoval své střelecké hody během tohoto utkání. Ještě než skončila osmá minuta, tak měl Tadeáš Jindra (7. a 8. minuta) na svém kontě další dva přesné zásahy a PVFC mělo tříbrankový náskok. Hosté sice v desáté minutě zasáhli do vývoje prvního poločasu, branka Tomáše Zejdy ovšem žádné zdramatizování nepřinesla, domácí měli utkání plně ve své moci a ve 13. minutě přidali dalši branku, tentokrát se prosadil jejich kapitán Tomáš Doležal. Tadeáš Jindra potvrdil v následujících minutách, že si obul střelecké kopačky a další jeho dvě trefy (16. a 17. minuta) zajistily PVFC pětibrankový náskok. Demolice "Černých panterů" nebrala konce, ve 21. minutě přidal svou druhou branku v utkání Tomáš Doležal, o dvě minuty později se prosadil Jiří Novák, na kterého ještě v téže minutě navázal Tadeáš Jindra. A když o minutu později přidal sedmý zářez na svou pažbu Tadeáš Jindra, tak měli hosté smutnou jistotu, že zápas skončí jejich dvoucifernou porážkou už po prvním poločase. Po změně stran domácí mírně polevili ze svého tempa, ovšem ještě než se dostali ke slovu hosté, tak se dvakrát prosadil (27. a 29. minuta) Jiří Novák, který se tak stal druhým hráčem PVFC, který si v tomto utkání připsal hattrick. Hosté se dostali ke slovu po půlhodině hrací doby a brankami Aladina Dekova (32. minuta) a Filipa Vlacha (36. minuta) si alespoň mírně vylepšili náladu v tomto, alespoň pro ně, velmi nepovedeném utkání. Domácí ovšem i nadále vládli pevnou rukou (v našem případě spíše nohou) a přidali další branky, ve 38. minutě se poosmé trefil Tadeáš Jindra a o minutu později se zapsal mezi střelce Josef Novák. Ve 40. minutě se podruhé blýsknul v dresu hostů Aladin Dekov, byla to ovšem jen kosmetická úprava nepříznivě se vyvíjejícího se výsledku. Čtyři minuty před koncem se radovala ze vstřelené branky obě mužstva, v dresu PVFC se počtvrté v tomto utkání prosadil Jiří Novák, za hosty si připsal střelecký úspěch Hynek Bican.UMBRO JIHLAVA - FC INTER JIHLAVA 6-5 (4-4)
Branky:
Bena 4, M. Albrecht, Bajgl - Pojezný 2, Burkhard, K. Dvořák, J. Píša
Začátek zápasu vyšel lépe domácím a David Bena jim přesnou střelou v šesté minutě zajistil vedení. O minutu později bylo ovšem srovnáno, bránícím hráčům Umbra nedal žádnou šanci Karel Dvořák a dorovnal manko svého mužstva. Ve čtrnácté minutě bylo v táboře Interu ještě veseleji, své fotbalové kvality prokázal Karel Pojezný a hosté otočili průběžný výsledek ve svůj prospěch. Vedení ovšem Interu vydrželo jen chvilku, David Bena nejprve v šestnácté minutě vyrovnal, aby hned v následující minutě zkompletoval hattrick a rázem bylo Umbro o krok před svým soupeřem. Ve dvacáté ovšem hosté opět dorovnali soupeřův náskok, přesně zamířil Gustavo Burkhard a oba mužstva měla na svém kontě po třech brankách. V předposlední minutě se blýsknul Tomáš Bajgl a vypadalo to, že si domácí přece jenom připíšou poločasovou výhru, ale v posledních vteřinách úvodního dějství vypálil kapitán Interu Jiří Píša a jeho přesná střela zajistila stejnou výchozí pozici pro oba soupeře do druhé části utkání. Po změně stran střelcům trochu zvlhnul prach, k vidění bylo méně branek, ale utkání bylo napínavé až do samotného závěru. David Bena je střeleckým tahounem Umbra a ve 32. minutě znovu ukázal své střelecké umění, čímž zajistil svým barvám vedení. Obrana Interu chybovala ve 38. minutě, čehož využil Marek Albrecht a bylo to vůbec poprvé v utkání, co si jednou z mužstev vypracovalo větší než jednobrankový náskok. Karel Pojezný sice svou druhou brankou ve 42. minutě zdramatizoval závěr utkání, ale hráči Interu už nedokázali přes veškerou svou snahu přidat další branku.GALAXIE - SV AYL "B" 9-8 (3-4)
Branky:
Galko 4, Musil 2, Svítil ml. 2, Neradný - Pernička ml. 3, T. Vystrčil 3, Wasserbauer 2
Šlágr kola začal pěkně zostra, už v první minutě provětral obrana Galaxie Marek Pernička ml. a rezerva Aylu se rychle ujala vedení. Jenomže domácí se s tím také nepárali, a tak než skončila druhá minuta, tak bylo srovnáno, v dresu Galaxie se prosadil Tomáš Svítil ml. Než skončila úvodní desetiminutovka, tak se ještě dvakrát změnil průběžný stav utkání, nejprve poslal v šesté minutě Galaxii do vedení Jozef Galko, aby o minutu později znovu prokázal své střelecké schopnosti Marek Pernička ml. a smazal manko svého mužstva. Další branky byly k vidění v patnácté minutě, na straně domácích se podruhé mezi střelce zapsal Jozef Galko, v dresu Aylu si připsal úspěšný střelecký pokus Ondřej Wasserbauer. Ayl nakonec ukořistil první poločas pro sebe, v devatenácté minutě využil zaváhání obrany domácích Tomáš Vystrčil a prudkou střelou zajistil svým barvám nejtěsnější poločasové vítězství. Druhá polovina utkání nabídla nervy drásající podívanou, krátce před třicátou minutou (29. minuta) vstřelili domácí dvě branky a otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Nejšťastnějšími hráči v těchto okamžicích hry byli Jozef Galko a Tomáš Svítil ml., kteří si připsali třetí, respektive druhou, branku v tomto utkání. A když ve 35. minutě Jozef Galko počtvrté v utkání rozvlnil síť za zády brankáře Aylu, tak to měla Galaxie rozehrané parádně. Hosté ovšem nesložili zbraně a přesné zásahy Ondřeje Wasserbauera (36. minuta) a Tomáše Vystrčila (39. minuta) znamenaly, že náskok Galaxie je minulostí a oba soupeři jsou opět na stejné výchozí pozici. Ovšem jenom na krátkou chvíli, protože se do toho obul Jan Musil a jeho dvě přesné trefy (41. a 44. minuta) výrazně přiblížily Galaxii k důležitému vítězství. Hosté museli jít do rizika, otevřeli hru a ve 49. minutě neuhlídali rychlý výpad Galaxie, což mělo za následek devátou branku v jejich síti, tentokrát se do listiny střelců zapsal David Neradný. Kdo čekal, že poslední minuta bude dohrána jen z povinnosti, tak se velice mýlil, protože hráči Aylu ze sebe vydolovali poslední zbytky sil a během necelé minuty ještě přidali dvě branky, třetí branky v zápase přidali Marek Pernička ml. a Tomáš Vystrčil. Na další branku ovšem Aylu už nezbyl čas, a tak se Galaxie mohla radovat z vydřeného vítězství.YOUNG BOYS - FC DOUBRAVA 9-1 (2-0)
Branky:
Altrichter 3, Diviš 2, Dvořáček 2, Fukal, Kourek - Duchoň
Hráči nejlepšího mužstva soutěže nechtěli nechat svého soupeře v naději na solidní výsledek příliš dlouho, a tak do utkání vstoupili razantně a už v úvodu prvního poločasu si vypracovali dvoubrankový náskok. Nejprve překonal brankáře Doubravy ve třetí minutě Adam Altrichter, aby o další dvě minuty později navýšil vedení lídra soutěže povedenou střelou Roman Diviš. Doubrava, která se v poslední době výsledkově trápí, se snažila zdramatizovat utkání, ale jejich veškerá snaha v prvním poločase byla marná. Domácí si v klidu pohlídali svůj náskok a mohli spokojeně o přestávce hodnotit svůj výkon v úvodním dějství. Pokud hráči Doubravy měli nějaké plány, jak se ve druhém poločase vrátit zpátky do utkání, tak hned 26. minutě dostali jejich naděje velkou ránu, neboť po přesné střele Romana Diviše prohrávali už tříbrankovým rozdílem. Domácí i nadále potvrzovali, že jejich postavení v tabulce není náhodné a ve 36. minutě přidali další branku, dalším dvoubrankovým střelcem v jejich dresu se stal Adam Altrichter. Doslova kritickou se stala pro hráče Doubravy 41. minuta, kdy inkasovali dvakrát během necelých šedesáti vteřin, když jejich brankáře překonal Adam Altrichter, který tak zkompletoval hattrick, a Lukáš Dvořáček. Až šestibrankové manko vyburcovalo střelce hostujícího mužstva a ve 44. minutě se mohla radovat ze vstřelené branky i Doubravy, když přesně zamířil Vilém Duchoň. Hráče Young Boys ovšem nemusela příliš mrzet inkasovaná branka, neboť do konce utkání přidali ještě další tři přesné zásahy, postupně rozvlnili síť za zády brankáře soupeře Lukáš Dvořáček (47. minuta), Radim Fukal (49. minuta) a v poslední minutě Tomáš Kourek.