Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. Ježek liga - 9. kolo: Young Boys prvním postupujícím, FC Inter Jihlava padá dolů

31.05.2018


Pouhá dvě kola zbývají do konce šesté nejvyšší soutěže, a tak se můžeme podívat, jak vypadá situace ohledně postupu, zisku medaile či udržení v soutěži.Vedoucí Young Boys (27 bodů) můžou slavit postup do vyšší soutěže, k jistotě vítězství v soutěži jim stačí v závěrečných dvou kolech uhrát jediný bod.Druhý SV Ayl "B" (21 bodů) potřebuje k jistotě postupu získat dva body, aby se nemusel ohlížet na výsledky ostatních mužstev. Navíc má ještě naději na zisk prvního místo, musel by ovšem dvakrát zvítězit a doufat, že současný vládce soutěže v posledním kole nebude bodovat.Třetí místo patří mužstvu ALPHA (16 bodů) potřebuje k udržení naděje na postup v závěru soutěže získat šest bodů, navíc by momentálně druhý SV Ayl "B" nesměl v závěru soutěže bodovat. K zisku bronzové medaile musí ALPHA uhrát minimálně stejně bodů jako čtvrtá Galaxie (lepší vzájemný zápas), ale je třeba si pohlídat i soupeře, kteří momentálně mají větší bodový odstup (mužstva na pátém až osmém místě v tabulce).Čtvrtá Galaxie (16 bodů) má sice lepší vzájemnou bilanci s druhým SV Ayl "B", a tak by jí za určitých okolností stačilo k postupu dvakrát vyhrát (za předpokladu, že druhý tým tabulky získá maximálně bod v závěru soutěže), zároveň by třetí ALPHA nesměla dvakrát zvítězit.Mužstva na pátém až osmém místě (Denaturát Zhoř - 13 bodů, FC Doubrava - 12 bodů, Umbro Jihlava - 12 bodů, PVFC - 11 bodů) mají sice ještě teoretickou šanci na zisk třetího místa, k jejímu naplnění by se ovšem musela sejít pořádná dávka štěstí.Deváté mužstvo tabulky STS Chvojkovice-Brod (10 bodů) potřebuje k jistotě záchrany získat tři body, aby se nemuseli jeho hráči ohlížet na výsledky ostatních. Drobnou vadou na náskoku na sestupovou příčku je horší vzájemný zápas s Rail Teamem.Desátí 1. FC Black Panthers (9 bodů) mají na sestupovou příčku tříbodový náskok (a lepší vzájemné utkání s oběma soupeři na sestupových příčkách), k záchraně stačí jediné vítězství a výsledky soupeře by je v tu chvíli nemuseli vůbec zajímat.Jedenáctý Rail Team (6 bodů) potřebuje v příštím kole porazit sestupující FC Inter Jihlava, aby udržel reálnou šanci na záchranu.Poslední tým tabulky, FC Inter Jihlava (3 body), už jaro dohraje bez šance na záchranu, může ovšem svými výsledky zamotat na špici i na chvostu tabulky.STS CHVOJKOVICE-BROD - UMBRO TEAM 4-2 (2-1)
Branky:
Čermák 3, Milfait - Bena, Chlád
Hosté, kteří by se v případě výhry mohli ještě přimotat do boje o medaili, začali lépe a ve 14. minutě (Ondřej Chlád) se ujali vedení, ale rychlá odpověď Chvojkovic z patnácté minuty (Antonín Čermák( zacvičila s jejich sebevědomím, a tak ještě do konce prvního poločasu (23. minuta) inkasovali z kopačky Petra Milfaita, který zajistil Chvojkovicím vedení. Ve druhém poločase hosté marně dobývali branku STS, domácí bránili srdnatě svůj náskok, navíc ve 33. minutě (Antonín Čermák) navýšil vedení Chvojkovic. UMBRO sice rychle odpovědělo, hned o minut později se prosadil David Bena, ale třetí branku už přidat přes veškerou svou snahu nedokázalo. Antonín Čermák ještě ve 41. minutě zkompletoval hattrick a zajistil svým střeleckým výkonem pro své mužstvo důležité tři body.RAIL TEAM - YOUNG BOYS 5-15 (2-7)
Branky:
J. Delín 4, Paška - Časta 5, Dvořáček 3, Diviš 2, Lengal 2, Altrichter, Kourek, Vrtal
Souboj předposledního mužstva tabulky s prvním se odehrál podle papírových předpokladů, a byť se Rail Team ujal ve třetí minutě vedení (Jiří Delín), tak hosté díky hattricku Ondřeje Časty (4., 7. a 10. minuta) brzy otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Jiří Delín sice dokázal ještě ve 12. minutě přidat svou druhou branku, pak už ale stříleli jen hráči Young Boys, postupně se prosadili Roman Diviš (15.), Tomáš Kourek (16.), Lukáš Dvořáček (24). a v poslední minutě prvního poločasu přidal svou čtvrtou branku v zápase Ondřej Časta. Druhá část utkání se nesla ve stejném duchu jako ta první, hráči Young Boys zatápěli obraně Rail Teamu a stříleli další branky do soupeřovy sítě. Během necelých dvou minut (33. a 34. minuta) dokázali vstřelit tři branky, když se prosadili Ondřej Časta, Dominik Matěj Lengal a Lukáš Dvořáček. Hostující mužstvo tak jistě příliš netrápila třetí branka Jiřího Delína (33. minuta), která se vklínila mezi jejich tři rychle po sobě jdoucí trefy. Lukáš Dvořáček ve 37. minutě zkompletoval hattrick, o dvě minuty později se v dresu Rail Teamu dočkal čtvrté branky v utkání Jiří Delín. Závěr utkání odehrála obě mužstva ve snaze o nastřílení dalších branek, a tak se na obranou hru příliš nehledělo. V dresu Rail Teamu se prosadil Štefan Paška (46.), hráči Young Boys byli o něco přesnější v koncovce, další jejich branky si připsali Dominik Matěj Lengal (43.), Roman Diviš (45.), Adam Altrichter (49.) a Lukáš Vrtal, který v poslední minutě ukončil střelecké představení Young Boys. Zatímco Young Boys můžou slavit postup do páté ligy, tak Rail Team je ve velmi nepříjemné situaci, záchrana se mu začíná vzdalovat.ALPHA - GALAXIE 6-2 (3-2)
Branky:
Loskot 2, Florian, Hejda, Koráb, Vídenský - Galko, Svítil ml.
Hosté, kteří se k utkání dostali v šesti lidech, začali na výbornou, a díky trefám Tomáše Svítila ml. (2.) a Jozefa Galka (5.) si rychle vypracovali dvoubrankový náskok, o který ovšem ještě rychleji přišli, neboť odpověď hráčů ALPHY byla zdrcující. Ještě než skončila úvodní desetiminutovka zápasu, tak byla ALPHA po trefách Jana Hejdy (7.), Martina Loskota (8.) a Vojtěcha Korába (9.) o krok před svým soupeřem. Dalších branek jsme se dočkali až v závěru utkání, kdy hráčům Galaxie začali docházet síly, navíc už museli hrát na větší riziko směrem dozadu, pokud chtěli ještě něco udělat s tímto utkáním. Další trefy ALPHY přidali Pavel Vídenský (42.), Matin Loskot (43.), který se prosadil podruhé v utkání, a Libor Florian (47.). A zatímco ALPHA se díky výhře posunula před svého soupeře na třetí příčku v tabulce, tak Galaxie pokračuje v sérii nevydařených zápasů.FC DOUBRAVA - PVFC 6-0 kontumačněDENATURÁT ZHOŘ - FC INTER JIHLAVA 6-2 (3-2)
Branky:
Procházka 2, Čada, J. Koumar, Oberreiter, Vítek - Burkhard, Šmrha
Denaturát, který byl papírovým favoritem utkání, začal svou roli plnit už ve třetí minutě, kdy se prosadil Miroslav Čada. Domácí ovšem nevytěžili z nadějného úvodu více branek, a tak se osmělili hosté a ve 13. minutě vyrovnal Gustavo Burkhard. Hráči ze Zhoře si vedení vzali zpět v minutě osmnácté, kdy se prosadil Dominik Procházka, ale i tentokrát dokázal Inter odpovědět a o tři minuty vyrovnal Jan Šmrha. V závěru prvního poločasu ovšem obrana hostů neuhlídala Jana Koumara a ten přece jenom zajistil Denaturátu poločasové vítězství. Branka v poslední minutě úvodní části utkání poznamenala hráče a hráčky Interu, a tak hned na začátku (26. minuta) druhého poločasu inkasovali počtvrté, další přesnou střelou v tomto zápase se blýsknul Dominik Procházka. Marná byla snaha Interu o zdramatizování utkání, obrana domácích už jim žádnou další branku nepovolila. Hráči Denaturátu v závěru utkání ještě navýšili své vedení po přesných trefách Daniela Oberreitera (45.) a Vladimíra Vítka (46). Denaturát Zhoř může stále při troše štěstí pomýšlet na zisk cenného kovu, FC Inter Jihlava má dvě kola před koncem smutnou jistotu, že podzimní boje v šesté lize se ho týkat nebudou.1. FC BLACK PANTHERS - SV AYL "B" 1-6 (0-1)
Branky:
Matějka - T. Vystrčil 2, Látera, Mazuch, M. Pernička ml., Wasserbauer
Nervózní první poločas nabídnul jedinou branku, ve dvanácté minutě uplatnil svou rychlost Marek Pernička ml. a zajistil hostujícímu mužstvu vedení. V závěru prvního poločasu dosáhla nervozita na hrací ploše vrcholu a byli vyloučeni dva hráči, po jednom na každé straně. Druhý poločas byl paradoxně klidnější, jako kdyby ta vyloučení uvolnila napětí mezi soupeři. Více prostoru vyhovovalo hráčům Aylu, kteří ve 29. minutě navýšili své vedení, když přesně zamířil Tomáš Vystrčil. "Černí Panteři" se prosadili až ve 38. minutě, kdy obranu hostů překonal Filip Matějka, ale naděje na bodový zisk dlouho Panterům nevydržela, protože hned o minutu později inkasovali potřetí, když neuhlídali Tomáše Vystrčila. V závěru utkání pak obrana domácích zkolabovala a hráči Aylu přidali ještě tři branky, pod které se podepsali Daniel Mazuch, Ondřej Wasserbauer (oba se trefili ve 49. minutě) a Otto Látera, který překonal soupeřova brankáře v poslední minutě.