III. liga - 9. kolo: Jiřín obral Poděšín

05.06.2018

Sportvel A - AC Spatra   5:5 (4:2)
Branky: Skotar 3, Dobrovolný, Zeman - Pescit 2, Urbánek 2, Matoušek
Sportvelu vyšel střelecky první poločas, ve které se postupně dostal do dvoubrankového vedení. Jenže začátek druhého poločasu vyloženě prospal, protože už ve 33. minutě bylo skóre 4:4. Pak vrátil vedení Sportvelu Skorat, který si připsal svoji třetí branku v zápase, ale Spatra má Urbánka, který minutu před koncem rozhodl o dělbě bodů.

FC Jiřín - Brojlers Poděšín   3:3 (1:1)
Branky: Kameník, Šimek, Vondruška - Beránek, Jaroš, Solař
Největší překvapení čtvrtečního kola. Podle papírových předpokladů měl být Poděšín jednoznačným favoritem, ale Jiřín se vybičoval k nejlepšímu letošnímu výkonu a zcela zaslouženě obral o body lídra třetiligové tabulky. Poděšín může těšit jedině to, že i jeho největší konkurent v boji o postup rovněž ztratil.

Branky: Kameník, Pukman - Dočkal
Velmi důležité utkání Rock Club nezvládl. Takticky svázané utkání sice začal lépe, když se hned v úvodu dostal do vedení, jenže druhý poločas naopak vyšel Odbille, která otočila vývoj utkání ve svůj prospěch. Rock Club čeká v posledních dvou kolech o postup bojující Spatra a Sportvel, který ještě rovněž může promluvit do bojů o postup.

FC ATIS Jihlava "A" - IZS Jihlava   1:5 (1:3)
Branky: Kubík - Hron 3, Dolejší, Kourek
Utkání začalo poměrně opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Jenže to platilo jen do 16. minuty, když se trefil Dolejší. IZS vstřelená branka nakopla a do konce prvního poločasu se trefil 2x Hron. Ve 31. minutě dokázal Atis snížit Kubíkem, jenže to bylo vše, na co se Atis zmohl. Bohužel se mu v této sezóně nedaří a prozatím mu patří 10. příčka s náskokem pouhého jednoho bodu na sestupovou příčku.

Monsters - Palermo   4:1 (1:1)
Branky: Jonáš 2, Navrkal, Slavík - Všohájek
I když se Palermo sešlo v relativně silné sestavě, tak na dobře hrající Monsters nestačilo. Ve 2. minutě otevřel skóre sváteční střelec Slavík, poté sice srovnal Všohájek, ale druhé dějství už patřilo Monsters, kteří dokázali překonat soupeřova brankáře hned třikrát. Vítěz utkání se posunul už na bronzovou příčku a určitě se bude snažit útočit na postupovou příčku.

FC Lontov - Starlet "B"   4:13 (0:5)
Branky: Gregor 2, Zelený, Lang - Pešák 4, Lapeš 4, Paiskr 2, Duba, Votava, Stockinger
Jako den a noc jsou výsledky Lontovu. V minulém kole nasázel 12 branek do sítě IZS a tentokrát dostal 13 branek od béčka Starletu. Střelecky se dařilo zejména Pešákovi a nejlepšímu střelci Lapešovi. Závěr utkání se dohrál prakticky bez obran, protože v posledních 6 minutách padlo na obou stranách celkem 8 branek.