I. Maxi tip liga - 8. kolo: Tabulka se začíná vyjasňovat

07.06.2018

DEVILLÉ - R.U.M.   6:10 (3:5)
Branky: Uher 2, Cejpek, Coufal, Roušar, Salák - Dvořáček 4, Kovář 2, Brabec, Padrnos, Šourek, Zamazal

Solidní přestřelka byla k vidění v zápase mezi R.U.M. a Devillé. Něž se diváci usadili, tak už Devillé ve 2. minutě šlo do vedení díky Salákovi. Ale v 5. minutě bylo vyrovnáno po trefě Dvořáčka. Devillé si vzalo vedení v 10. minutě, kdy se trefil Coufal. ale za další 2 minuty bylo opět srovnáno po zásahu Kováře. Devillé se znovu dostalo do vedení v 17. minutě, ale opět si ho neužilo dlouho, když v 18. minutě vyrovnal Zamazal. R.U.M. nakonec první půli dokázal vyhrát, když se v závěru trefili Dvořáček s Brabcem. Ve druhé půli padla první branka ve 31. minutě, kdy zavěsil Padrnos, ale ve 32. Devillé snížilo Uherem. Pak se brankové hody uklidnily a opět se vše roztočilo v posledních 5 minutách, kdy co minuta, to branka. Tuto přestřelku nakonec lépe zvládl R.U.M., který vyhrál 10:6 Devillé se tak stále krčí na předposlední pozici.

Ždírec - Litrpůl   1:11 (1:5)
Branky: Horáček - Žila 3, Kovačík 2, Lojda 2, Procházka 2, Kalný, Živný

Litrpůl byl proti Ždírci jasným favoritem a na hřišti to tak i vypadalo. Litrpůl si během první půle vypracoval vedení 5:0 a první branku inkasoval až v poslední minutě první půle. Ve druhé půli Litrpůl nepolevil a naopak nedovolil Ždírci už žádnou branku. Litrpůl tak v pohodě vyhrál 11:1 a Ždírec tak odsoudil druhé ligy se dá říci.

AC B2B Pekelnej Stroj "A" - FK Klasici "A"   2:8 (1:4)
Branky: Crkal, Puza - Göth Jan 3, Lacina 3, Svoboda P., Svoboda J.

V zápase Klasiků a Pekelnýho stroje se dala očekávat vyrovnaná partie, ale opak byl pravdou. Sice zápas začal vyrovnaně, ale Klasici se dostali do vedení jako první, když se v 9. minutě trefil Pavel Svoboda. Pekelnej ale dokázal srovnat ve 13. minutě Crkalem. pak diváci museli na další branku čekat 6 minut, než se prosadil Jaromír Svoboda a poslal Klasiky opět do vedení. Tečku za první půlí pak udělal Lacina, který v poslední minutě přidal 2 zásahy a Klasici si do druhé půle přenesli vedení 4:1. Ve druhé půli začal iKlasici velmi dobře a do 40. minuty zvládli nasázet 3 branky a prakticky rozhodnout o 3 bodech. Ve 45. minutě Puza korigoval na 7:2, ale ve 49. minutě Jan Göth uzavřel utkání na konečných 8:2 pro Klasiky. Hattricky si připsali Honza Göth a Lacina.

Pohárová středa - RC Maňana "A"   5:4 (3:1)
Branky: Heřmánek 3, Brabec 2 - Kubát 2, Beránek, Chládek

Zajímavá podívaná se nabízela v zápase mezi Pohárovou středou a Maňanou. Maňana sice do zápasu vstoupila lépe a již v 5. minutě díky Kubátovi vedla, ale Pohárovka dokázala první půli otočit, když se 2x trefil heřmánek a jednou Brabec. Pohárovka si tak do druhé půle přenesla nadějné vedení. Ve druhé půli měla opět lepší start Maňana, když snížila ve 26. minutě Beránkem. Vyrovnaný zápas dokázala Maňana v průběhu otočit ve svůj prospěch, když se ve 40. minutě trefil Chládek a ve 47. minutě Kubát. jenže Maňana vůbec nezvládla závěr, když nejprve Heřmánek završením hattricku ve 49. minutě srovnal. V poslední minutě pak udeřil Brabec a vystřelil důležité 3 body pro Pohárovku, která stále bojuje o bednu.

FC Hranatá Koule - Starlet "A"   3:3 (2:1)
Branky: Plichta 3 - Trojánek 3

Zápas mezi týmy, kterým se v poslední době nedaří, Starletem a Hranatou Koulí, se odehrávala vyrovnaná partie. Starlet byl sice více v držení míče, ale Koule zase měla nebezpečné kontry. Jako první se trefil v 5. minutě Plichta a poslal Kouli do vedení. Pak se dlouho hrálo vyrovnaně bez branek. To vše změnil až ve 21. minutě Trojánek, který srovnal. Jenže za další minutu Koule opět vedla, když míč chytře tečoval Plichta a Koule opět vedla. Ve druhé půli se obrázek hry příliš nezměnil. starlet měl optický tlak, ale nedokázal se pořádně dostat do střelby. Ve 30. minutě ale Trojánek dokázal vyrovnat. Koule se ale dokázala opět dostat do vedení, když po sporné situaci šťastně trefil míč Plichta a uzavřel hattrick. Starlet ale zbraně nesložil a odměnou mu bylo vyrovnání ve 47. minutě, když svůj hattrick uzavřel i Trojánek. Oba týmy si tak příliš nepomohly.

Ježek - SEDMÍK - Some Jihlava "A"   6:7 (5:2)
Branky: Jurč 2, Nevosad, Oberreiter D., Poul J., Zadražil - Benda 3, Sapola 2, Demeter, Kriegsmann

Nečekaně vyrovnaný zápas se odehrál mezi Some a Ježkem. Ježci do zápasu vlétli a už ve 4. minutě díky Nevosadovi vedli. Some ale dokázalo v 10. minutě vyrovnat Kriegsmannem. Ježek se ale v průběhu dokázal znovu dostat do vedení, když se trefil Jurč. V 18. minutě pak viděli diváci branky na obou stranách, když se prosadili Benda a Zadražil. Závěr první půli ale patřil překvapivě Ježkům, kteří díky Oberreiterovi a Poulovi vedli už 5:2. Začátek druhé půle patřil opět Ježkům, kteří jíky Jurčovi vedli ve 29. minutě už 6:2 a začínalo se rodil velké překvapení. Some ale nesložilo zbraně a začalo přebírat iniciativu. Nejprve ve 31. minutě snížil Benda. Na toho navázal ve 38. Sapola a už to bylo jen o 2 branky. Další branka Sapoly ze 41. minutě už Some přiblížilo na rozdíl jediné branky a tlak nadále pokračoval. Some dokázalo vyrovnat ve 44. minutě, kdy se trefil Benda a bylo po náskoku. Some nakonec zápas zcela otočilo, když ve 46. minutě dal na konečných 7:6 Demeter. ježci tak neudrželi výborně rozehraný zápas, ale musíme před nimi smeknout.