IV. Rádio Jihlava liga - 10. kolo: První postupující a první sestupující již známe

07.06.2018

FC Popice – Bumerang 2:4 (0:2)

Branky: Havelka, Horáček – Hájek, Mráka, Novák 2

Bumerang bojující o možný postup do III. Ligy byl papírově favoritem, ale na hře to moc vidět nebylo. Utkání částečně ovlivnila skutečnost, že Popice hrály celé utkání bez střídání, což bylo zejména ve druhém poločase vidět. Bumerang po dnešním vítězství má stejný počet bodů jako druhé mužstvo Fanklub FCV.

FC Real ´91 „A“ - FC ATIS Jihlava „B“ 3:2 (2:1)

Branky: Haman 2, Nedoma – Beneš, Rostislav Vevera

Utkání dvou posledních mužstev přineslo více boj, než líbivou kopanou. Hra byla poznamenána skutečností, že vítěz tohoto utkání má před posledním kolem stále šanci se udržet ve IV. Rádio Jihlava lize. Do utkání lépe vstoupil Real, který se brankami v 5 a 10 minutě ujal vedení 2:0. Atis však nesložil zbraně a zvýšenou bojovností se mu brankami v 16 a 33 minutě podařilo vyrovnat. O vítězi utkání nakonec rozhodla až 50 minuta, kdy V. Haman skóroval.

SEDMÍK Some Jihlava „B“ - FC Trialog 2:4 (2:0)

Branky: J. Sedmík, Šereda – Doležal, Fišer, L. Vítů

Utkání dvou poločasů. V prvním byli lepší Sedmíci, zejména díky své rychlosti a nepřesné hře soupeře a zaslouženě vedli dvoubrankovým náskokem. Trialog využil poločasové přestávky ke koncentraci sil a zejména zlepšil nahrávky, což mu nakonec přineslo zasloužené vítězství.

FC Vašíčkova banda – SK – AZ Chaos 2:4 (1:1)

Branky: Mirek, Motáček – Brom, Doležal 2, Bartoň

Vašíčci, kteří se stále pohybují v pásmu sestupu, potřebovali dnes nutně bodovat, což se jim dařilo plnit až do 37 minuty, kdy byl vedli 2:1. V 38 minutě však přišlo vyrovnání a jak je u tohoto mužstva zvykem, konec utkání mu opět nevyšel a ve 44 a 50 minutě dvakrát inkasoval a nezbývá mu již jen čekat na poslední kolo a doufat, že Real 91 „A“ nebude bodovat a sestoupí s FC ATIS Jihlava „B“ do V. Sabe ligy.

Kavčí Hory Polná – Fanklub FCV 3:9 (1:3)

Branky: Bahounek, Barák, Kourek – Kadlec 3, Krupica 3, Kříž 2, Machovec

Fanklub bojující o druhé postupové místo se ujal vedení v 7 minutě, ale polenští dokázali v 11 minutě vyrovnat. Hra v tuto dobu byla zcela vyrovnaná. Částečný obrat přišel ve 25 minutě, kdy F. |Krupica dokázal hned dvakrát skórovat. Začátek druhého poločasu byl nadále vyrovnaný a ještě byl stav 4:3 pro Fanklub. Potom však přišla branková smršť Fanklubu a pojištění druhého místa před posledním kolem.

KTM – FC Rivals PL 3:7 (1:3)

Branky: Císař, Hošek, Nestrojil – Hudec 2, Lašan, Němeček 2, M. Petráš 2

Utkání prvního a třetího mužstva tabulky přineslo pěknou podívanou. Hráči KTM museli vyhrát, neboť další dvě mužstva měla stejný počet bodů, ale již v 10 minutě inkasovali. Sice hned v 11 minutě vyrovnali, ale Rivals šli za svým cílem, pojistit si postup již dnes a branami v 16 a 19 minutě se soupeři utrhli. Během prvních minut druhého poločasu přidali další tři branky a výsledku utkání bylo rozhodnuto. Rivals si tak dnes již zajistili postup do III. ligy, k čemuž jim blahopřejeme.