I. Maxi tip liga - 9. kolo: První jistotou je sestup Ždírce

13.06.2018

Ježek - FC Hranatá Koule   2:5 (1:1)
Branky: Jurč 2 - Barák 2, Plichta, Procházka, Šandera

Velmi důležitý záchanářský duel se odehrál mezi Hranatou Koulí a Ježky. Ježkům stačil bod, aby měl jistou záchranu, naopak Koule musela vyhrát, aby udělala velký krok k záchraně.První branka v zápase padla v 6. minutě, když skore otevřel Plichta a poslal Kouli do vedení. Jenže vyrovnaný zápas pokračoval i nadále. Ve 14. minutě bylo srovnáno, když se prosadil Jurč. Oba týmy se snažily, měly šance, ale branka do konce první půle už nepadla. Ve druhé půli se jako první do vedení dostala Koule, když se trefil Šandera. Koule si pak vedení hlídala a Ježky do šancí příliš nepouštěla, naopak ve 38. zvýšil Barák. Poslední hřebíky do rakve Ježků zabili Procházka z Brákem a bylo jasno. Ježci v závěru už jen korigovali na konečných 5:2 pro Kouli.

R.U.M. - Pohárová středa   11:3 (3:0)
Branky: Zamazal 4, Dvořáček 3, Brabec 2, Kovář, Šebesta - Brabec, Heřmánek, Jícha

Pohárovka se proti R.U.M. moc neukázala. R.U.M. se dostal v 9. minutě do vedení a to si v pohodě držel po celý zápas. Oba celky hrály vyrovnaně, ale v první půli se prosadili už jen Zamazal a Brabec a R.U.M. první půli vyhrál lehce 3:0. ve druhé půli už to byla jednoznačná záležitost R.U.M. R.U.M navyšoval vedení v dalších minutách, naopak Pohárovka prováděla pouze dílčí korekce. R.U.M. nakonec vyhrál nečekaně vysoko 11:3 a drží si třetí pozici. Řádil hlavně Zamazal, který se trefil 4x.

FK Klasici "A" - Litrpůl   6:4 (4:1)
Branky: Pojer 2, Göth Jan 2, Svoboda Pavel, Lacina - Lojda 2, Živný 2

Litrpůl se proti Klasikům snažil, ale nakonec nebodoval. Klasici měli výborný vstup do zápasu, když si do 16. minuty vypracovali vedení 4:0 a nic nenasvědčovalo nějakému dramatu. Litrpůl se poprvé prosadil v 18. minutě, když se trefil Lojda. Ve druhé půli Litrpůl zadělal velmi rychle na drama, když díky brankám Živného z 27. a 29. minuty to bylo už jen o branku. Ve 37. minutě sice Pavel Svoboda opět dostal Klasiky do dvoubrankového vedení, ale za další 2 minuty opět snížil Lojda. Litrpůl se snažil alespoň o bod. šance byly na obou stranách, ale nakonec už padla jen jedna branka, když se ve 48. minutě trefil Jan Göth a vystřelil Klasikům výhru 6:4.

RC Maňana "A" - AC B2B Pekelnej Stroj "A"   4:4 (3:4)
Branky: Ujčík 2, Kubát Jar. , Kovář - Svoboda 2, Puza, Vrzal

Pěkný zápas se odehrál mezi Maňanou a Pekelným strojem. Maňana do zápasu nastoupila výborně, když se do 2. minuty 2x prosadil Ujčík. Jenže Pekelný stroj dokázal rychle vyrovnat, když se v 9. a 10. minutě trefili Vrzal se Svobodou. Maňana si ale vedení vzala rychle zpět po trefě Jardy Kubáta. Pekelenje stroj ale dokázal výsledek do konce první půle otočit, když se trefili Svoboda s Puzou. Ve druhé půli opět pokračovala velk bitvy, kve ketré byla vidět už jen jedna branky, když za Maňanu srovnal Kovář. Zápas nakonec skončil spravedlivou remizou 4:4.

Ždírec - SEDMÍK - Some Jihlava "A"   6:14 (2:7)
Branky: Forman 2, Lacina, Mykhailo, Pospíchal J., Záškoda O. - Demeter 5, Kučera 5, Benda, Kavka David, Sapola, Sedmík

SEDMÍK Some Jihlava opět ukázal střelecké hody proti Ždírci, který touto prohrou definitivně padá do druhé ligy. V první půli mělo some jasnou převahu a vyhrálo jí 7:2. Ve druhé pli se hrál uvolněný fotbálek na obou stranách, ale Some mělo fotbalově jasně navrch. Výsledek stále nasrůstal a oba týmy byly střelecky spokojené. Some nakonec vyhrálo 14:6 a přiblížilo se titulu. Řádili hlavně Demeter s Kučerou, když se oba trefil 5x.

Starlet "A" - DEVILLÉ   5:3 (1:2)
Branky: Trojánek 2, Duba, Košík, Mazel - Kousal, Salák, Uher

V nepříliš pohledném utkání proti sobě nastoupili Devillé a Starlet. Oba týmy musely bodovat, Starletu šlo o klidnou záchranu, naopak Devillé šlo ještě o hodně v otázce záchrany. Oba týmy nastoupili ve 4, než přišli opozdilci. Devillé se dostalo do vedení hned v 5. minutě díky brance Kousala. Poté pokračovala přetahovaná o každý metr. Starletu se podařilo srovnat v 16. minutě Trojánkem. Jenže Devillé v 19. minutě srovnalo Uherem a šlo se do kabin. Ve druhé půli Starlet přitlačil a výsledkem bylo srovnání ve 27. minutě po trefě Duby. Starlet se poprvé dostal do vedení ve 30. minutě, když se se štěstím trefil Mazel. Jenže Devillé nesložilo zbraně a ve 37. minutě prostřelil vše co mu stálo v cestě salák. Starlet si ale vedení vzal zpět ve 41. minutě, kdy se opět prosadil Trojánek. Oba týmy v závěru měly několik šancí, ale ujala se až ta úplně poslední, kdy Košík uzavřel na konečných 5:3 pro Starlet. Devillé musí vyhrát poslední 2 zápasy a doufat v záváhání soupeřů, jinak se poroučí do druhé ligy.