I. Maxi tip liga - 10. kolo: K titulu mají nejblíž Klasici, o sestupujících je jasno

21.06.2018

RC Maňana "A" - R.U.M.   3:6 (2:4)
Branky: Kubát Jar. 2, Kottink - Padrnos 3, Kovář 2, Brabec

Vyrovnaný zápas se dal čekat mezi R.U.M. a Maňanou. Stále se totiž hraje o 3. příčku. Lépe do zápasu vstoupil R.U.M., když se v 7. minutě dostal do vedení díky Kovářovi. Vyrovnaný stav ale vydržel jen do 9. minuty, když srovnal Jarda Kubát. R.U.M. poté předvedl luxusních 5 minut, když se mezi 13.-18. minutou trefili Padrnos, Kovář a Brabec a prakticky si vypracovali rozhodující náskok. Maňa do konce prvnípůlu už jen korigovala Kottinkem. Ve druhé půli si diváci museli na branky počkat a do posledních minut. Kovář ve 42. a 45. minutě dal svou 3. a 4. branku v utkání a bylo hotovo. V závěru na konečných 6:3 pro R.U.M, upravil Jard Kubár. R.U.M. se tak drží na 3. příčce, naopak Maňana už nehraje o nic.

AC B2B Pekelnej Stroj "A" - Litrpůl   9:5 (5:3)
Branky: Vrzal 3, Puza 2, Vlk A. 2, Vlk R. 2 - Vacek 4, Žila

Hodně branek padlo v dalším zápase, tentokrát mezi Litrpůlem a Pekelným Strojem. Pekelnej stroj měl pekelný nástup, když už ve 2. minutě vedl 2:0. Litrpůl ale brzy snížil, když se ve 4. minutě trefil Žila. V 6. minutě už to bylo ale znovu o 2 branky po zásahu Adama Vlka. V 8. minutě to bylo o branku, když se poprvé prosadil Vacek. Další branka padla ve 14. minutě po trefě adam Vlka. V 19. minutě to bylo znovu o branku, když se trefil Vacek. Poslední tečku za první půlí pak udělal Radim Vlk a Stroj tak vyhrál 5:3. ve druhé půli o branky opět nebyla nouze. Hned ve 29. minutě se trefil Vrzal a bylo to zase o dva kousky. Mezu 38.-39. minutou se Stroj prosadil 2x a bylo to rázem 8:3 a bylo téměř po utkání. Vacek pak svými brankami ze 41. a 42. minuty snížil, ale v 50. minutě udělal tečku za zápasem Puza, který uzavřel na výsledek na 9:5 pro Pekelnej Stroj.

FC Hranatá Koule - Ždírec   5:6 (3:5)
Branky: Voťoupal 3, Kalců, Procházka - Záškoda 4, Doucha, Hanus

Hranatá Koule potřebovala zvládnout zápas se Ždírcem, aby měla jistotu záchrany, jenže se vůbec nesešla v dobré sestavě. sice v 7. minutě vedla už 2:0, ale Ždírec zabral a cítil šanci na první body. V 8. minutě snížil Záškoda a bylo to o branku. Pak sice v 10. minutě Kalců dostal Kouli do dvoubrankového vedení, ale Ždírec stačil do konce první půle zápas otočit. Ve 13. minutě to bylo 3:3, když se trefili Doucha a Hanus. Poté 2 branky přidal Záškoda a rodilo se překvapení. Ve druhíé půli ale Koule zabrala a ve 38. bylo vyrovnáno, když se do té doby 2x trefil Voťoupal. Pak probíhal boj o každý balon. Oba týmy chtěly vyhrát, ale nakonec to zvládl Ždírec, který ve 43. minutě díky Záškodovi vyválčil první body v první lize za výhru 6:5. Kouli to ale mrzet nemusí, protože se díky ostatním výsledkům zachránila.

DEVILLÉ - Ježek   4:10 (1:3)
Branky: Roušar 2, Coufal, Kousal - Poul 5, Jurč 4, Vaňkát

Důležitý zápas o záchranu se odehrál mezi Ježky a Devillé. Zápas lépe rozehráli Ježci, když se dostali v 7. minutě do vedení díky Poulovi. Devillé ale příliš nezaostávalo a v 9. minutě vyrovnal Kousal. Vyrovnaný stav vydržel pouhé 4 minuty, než Ježky dostal do vedení Jurč. Pak se odehrávala bitva o každý míč a na branku se čekalo až do 21. minuty, kdy se opět prosadil Poul. Ve druhé půli mělo lepší vstup devillé, když ve 27. minutě snížil Roušar. Pak ale přišla rozhodující fáze utkání, když Ježci mezi 28.-33. minutou nastříleli 3 branyk a udělali si rozhodující náskok. Ve 35. minutě sice Coufal snížil, ale Ježci brankami ve 37. a 39. minuty opět utakli a směřovali za záchranou. V závěru si ježci ještě zastříleli a s přehledem vyhráli 10:4 a zchránili se. Naopak Devillé padá do druhé ligy. Za Ježky řádilo hlavně duo Poul- Jurč, kteří dohromady nasázeli 9 branek.

FK Klasici "A" - SEDMÍK - Some Jihlava "A"   5:2 (2:1)
Branky: Lacina 3, Bláha, Pokorný - Sapola, Šuta

Zápas jara se odehrál mezi SEDMÍKEM a Klasiky. Vyrovnaný zápas brankově načal v 8. minutě Lacina, který dostal Klasiky do vedení. JInak probíhala velká bitva o každý metr hřiště. Nikdo nechtěl udělat chybu a inkasovat. První půle byla na branky velmi chudá. Další branky se dostavily až v posledních minutách, kdyžnejprve ve 24. minutě srovnal Šuta, ale Klasici zvládli ještě jednu branku a vyhráli první půli 2:1. Ve druhé půli se hned ve 31. minutě prosadil sapola a začínalo se opět od nuly. Hra se příliš neměnila. Some vědělo, že mu stačí i bod, a tak i poctivě bránilo. Rozhodující pro zápas pak byla 42. minuta, kdy Dan Kavka obdržel červenou kartu za chycení míče směřujícího do brány a v téže minutě dal na 3:2 Lacina, který proměněnou penaltou uzavřel hattrick. Přesilovka pak jednoznačně vyhovovala Klasikům, kteří stav hlídali a Some nepouštěli do šancí. Naopak Klasici výhru potvrdili v závěru, kdy se 2x prosadili a vyhráli tak 5:2. Když Klasici v posledním kole vyhrají, tak naruší hegemonii Some a po delší době se opět stanou mistry.

Starlet "A" - Pohárová středa   7:6 (5:2)
Branky: Průcha 2, Trojánek 2, Mazel, Paiskr, Trojánek - Heřmánek 3, Szabo, Vacek, Veselý

Bitva celků, které ještě bojují alespoň o 3. příčku se odehrála mezi Starletem a Pohárovkou. Starlet měl do zápasu vynikající vstup a v 18. minutě vedl už 4:0 a zdálo se, že si v klidu dojde pro 3 body. Jenže Pohárovka nebyla horší, ale dlouho se jí nepodařilo dát branku. Pohárovka se ale zvládla prosadit, když se ve 20. a 21. minutě trefili veselý a Szabo. Rázem to bylo jen o 2 branky. Starlet ale zakončil první půlí brankou Trojánka a vyhrál jí tak 5:2. ve druhé půli se ale odehrálo velké drama. Díky dvou brankám Heřmánka ze začátku druhé půle Phárovka prohrávala mopět jen o branku. Ve 30. minutě pak trochu Starlet uklidnil svou 3. brankou Trojánek, ale ve 31. minutě Vacek snížil opět na rozdíl jedné branky. A nakonec se Pohárovka dočkala vyrovnání, když se ve 34. minutě prosadil svou 3. brankou Heřmánek. Pak probíhala velké bitva o každý míč. Oba týmy měly několik šancí, aby zvrátily stav ve svůj prospěch. To se nakonec podařilo Starletu, který díky brance Průchy ze 40. minuty vyhrál těsně 7:6 a posunul se před svého soupeře na 4. příčku.