Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Dnes má narozeniny

Přemysl Strnad (46)
Miniaplikace

Turnaj Morava U23

23.06.2018

Původně měla ještě startovat Olomouc, ale ta nakonec účast odřekla a tak se hrálo systémem 2x každý s každým 1x25 minut. Za náš výběr nastoupili: Adam Vlk – kapitán Patrik Svoboda, Michal Mazel, Jan Chramosta, Patrik Zadražil, Richard Svoboda a Daniel Doležal. Vedoucím mužstva byl Ladislav Dinnebier, kustod Ilona Dinnebierová. V prvním zápase se utkalo Brno s Blanenskem a zvítězilo 2:0. Poté už jsme přišli na řadu my v utkání s Blanenskem a po čtyřech brankách Richarda Svobody jsme zvítězili 4:1. Po krátké přestávce se proti nám postavil soupeř z Brna a zápas nakonec po remize 1:1, kdy naši branku vstřelil Patrik Zadražil, jsme nezvládli PK a prohráli 2:3. I tak byl bod s tímto silným soupeřem velmi cenný. Další zápas Brna s Blanenskem dospěl opět, po výsledku 2:2, do penalt a šťastnější bylo opět Brna, které zvítězilo 2:1. V dalším zápase proti Blanensku už bylo znát, že našim hráčům docházejí síly a Blanenští cítili šanci na lepší výsledek. Zápas nakonec po brance Richarda Svobody skončil další remizou 1:1 a po neproměněné penaltě kapitána Patrika Svobody jsme prohráli penaltovou loterii 2:3. I přes tento výsledek jsme již měli jisté minimálně 2. místo. Do posledního zápasu proti Brnu v sobě naši hráči našli ještě poslední zbytky sil a rvali se do poslední minuty o vítězství v turnaji. Nakonec jsme ale po brankách Richarda Svobody, Adama Vlka a Patrika Zadražila odešli poraženi 3:4 a obsadili 2. místo. O lepší umístění nás připravil nízký počet hráčů a tím úbytek sil v závěru turnaje. Věřím, že mít o 2-3 hráče více, byli bychom schopni turnaj vyhrát.


Celý turnaj měl velmi dobrou úroveň a nejen naši hráči ukázali, že v nich je velký potenciál pro starty v celostátní lize dospělých a v reprezentaci ČR U21. Turnaj sledovali také Generální manažer reprezentace ČR U21 Petr Brejla a trenér Zdeněk Parůžek. Ti si z každého mužstva vybrali minimálně dva hráče, kteří obdrží pozvánku na přípravný kemp U21 do Maďarska. Ti, na které se štěstí neusmálo teď, ale nemusí zoufat, protože při takovýchto výkonech, které zde předvedli, může pozvánka přijít kdykoli.


Všichni naši hráči zaslouží velký dík za skvělou reprezentaci Jihlavského Malého fotbalu a za bojovný výkon. A ač se na výsledcích podíleli všichni, tak gratulaci zaslouží zvláště Richard Svoboda, který si odnesl cenu pro nejlepšího střelce turnaje.


Dále si dovolím pogratulovat oběma nominovaným hráčům (jména zatím nebudeme prozrazovat) na přípravný kemp v Maďarsku a popřát jim mnoho úspěchů, aby se jim podařilo, podobně jako Danu Kavkovi, do konečné nominace na MS U21 (Praha) probojovat.


***L.D.***