Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. Ježek liga - jaro 2018

16.07.2018
Podzimní část šesté nejvyšší soutěže, která se hraje tradičně pod názvem VI. Ježek liga, je za námi, a tak se můžeme ohlédnout za průběhem jarních bojů.V šesté lize bylo odehráno 66 utkání (dva zápasy skončily kontumačním výsledkem), ve kterých padlo 722 branek, což znamená, že průměrně padlo v jednom utkání 10,939 branky.
Nejlepším útokem se mohli pochlubit hráči vítězného mužstva Young Boys, kteří nastříleli rovných sto branek během letošního jara. Dalšími střelecky nejaktivnějšími mužstvy byla mužstva PVFC (92 vstřelených branek) a SV Ayl "B", jehož hráči nastříleli 86 branek.
Naopak střelecky nejméně úspěšnými se stala mužstva FC Inter Jihlava (38 vstřelených branek) a 1. FC Black Panthers (40 vstřelených branek).
Nejlepší obrana také patřila jarnímu králi, mužstvu Young Boys, který jako jediný udržel průměr inkasovaných branek pod třemi brankami na utkání (38 inkasovaných branek). Další solidní obrannou činnost předvedla mužstva ALPHA (43 inkasovaných branek) a PVFC (52 inkasovaných branek). Naopak na svou obranu se nemohla příliš spolehnout mužstva Rail Team (87 inkasovaných branek), o trochu lépe se vedlo mužstvům Galaxie (70 inkasovaných branek) a
1. FC Black Panthers (66 inkasovaných branek).
Nejvíce branek padalo v zápasech mužstev PVFC (144 branek, 13,09 branky na utkání), SV Ayl "B" (142 branek, 12,91 branky na utkání) a vítězného Young Boys (138 branek, 12,55 branky na utkání), naopak nejméně branek viděli diváci v zápasech mužstev ALPHA (98 branek, 8,91 branky na utkání), FC Inter Jihlava (101 branek, 9,18 branky a utkání) a FC Doubrava (102 branek, 9,27 branky na utkání).
Nejvíce branek bylo k vidění v kole šestém (82 branek, průměr 13,66 branky na utkání), dále se pak dařilo střelcům v desátém (79 branek, průměr 13,16 branky na utkání) a osmém kole (75 branek, průměr 12,50 branky na utkání).
Naopak nejméně branek bylo k vidění v úvodním kole (54 branek, průměr 9,00 branky na utkání), dále pak kanonýrům nesvědčila kolo deváté (55 branek, průměr 9,16 branky na utkání) a čtvrté s pátým kolem, ve kterých padl shodný počet branek (60 branek, průměr 10,00 branky na utkání).

  
STŘELCI
Celkem se během podzimních zápasů prosadilo 128 hráčů, kteří se alespoň v jednom případě dokázali zapsat do střelecké listiny.
Nejlepším střelcem soutěže se stal Jiří Novák (PVFC), který nastřílel 34 branek. Na stříbrnou pozici se prostřílel Ondřej Časta (Young Boys - 30 branek), třetí příčku si zajistil Tomáš Vystrčil (SV Ayl "B" - 25 branek). David Bena (Umbro Jihlava) nastřílel během podzimu 24 branek a pětici nejlepších střelců uzavírá Adam Altrichter (Young Boys), který si na své konto připsal 23 branek. Přes dvacet branek se dostal ještě
Josef Novák (PVFC - 21 branek).YOUNG BOYS (30 bodů)
Vítězné mužstvo prošlo soutěží bez větších problémů, jediná porážka přišla v předposledním kole (SV Ayl "B"), ale bylo to jen takové drobné zaváhání na cestě za trofejí, neboť vysoké vítězství v následujícím (posledním) kole potvrdilo prvenství Young Boys v soutěži. Mužstvo se může chlubit nejlepším útokem i obranou, ve čtyřech utkáních porazilo soupeře dvouciferným vítězstvím. Skvěle složené mužstvo táhla směrem dopředu dvojice střelců Ondřej Časta a Adam Altrichter, která nastřílela přes polovinu branek svého mužstva.SV AYL "B" (24 bodů)
Druhé mužstvo jara postup vydřelo, v první polovině jara patřilo spíše do středu tabulky, potom ovšem v závěru soutěže vylepšilo své výkony a nakonec bylo ještě před posledním kolem ve hře o vítězství v soutěži, když v předposledním kole porazilo suverénní Young Boys. Tomáš Vystrčil, Ondřej Wasserbauer a Marek Pernička ml. byli tahouny mužstva, které bylo jedním z nejtrestanějších v soutěži, nebot jako jediné bylo během zápasů letošního jara potrestáno dvakrát červenou kartou.


 


ALPHA (22 bodů)
Bronzovou medaili pro sebe urval další jarní nováček, který doplatil na nepovedený vstup do soutěže (dvě porážky na úvod - SV Ayl "B" a Young Boys) a překvapivý výsledek s STS Chvojkovice-Brod (6-6) v kole šestém. ALPHA prohrála jen s nejlepšími mužstvy soutěže (další porážka přišla od Umbra Jihlava), což jistě není špatná vizitka. Na druhou stranu jistě zamrzí téměř nicotná ztráta dvou bodů na postupovou příčku, která byla nakonec velmi blízko.UMBRO JIHLAVA (18 bodů)
Mužstvo kolem kanonýra Davida Beny nasbíralo v obou polovinách soutěže stejný (9 bodů) počet bodů, až na překvapivé klopýtnutí s Chvojkovice ztratilo body jen v zápasech s mužstvy z lepší poloviny tabulky. Jinak jistě není dobrou vizitkou pro čtvrté mužstvo soutěže záporné skóre (55-65), což naznačuje, že právě v obraně tlačí Umbro bota. Chtělo by to najít i další střelce k výše zmíněnému střelci (druhý nejlepší střelec nastřílel šest branek), který se postaral o 24 branek z celkového počtu 55.PVFC (17 bodů)
Jedno z nejofenzivnějších mužstev v soutěži, která většinu svých soupeřů přehrálo rozdílem třídy, jenom ta docházka nebyla nejlepší, dvě kontumace (velmi nešťastné) a odečty bodů s nimi spojené jej připravily o lepší postavení v tabulce. Střelecky mužstvo táhla dvojice Jiří a Josef Novákovi (dohromady 55 branek), v průměru mužstvo nasázelo přes deset branek na zápas (po odečtu dvou kontumovaných utkání). Pokud se na podzim podaří dorazit včas na všechna utkání, tak bude PVFC jedním z největších favoritů na postup.GALAXIE (16 bodů)
Galaxie měla povedenou první polovinu jara, ve které si nahrála většinu bodů a chvíli se držela mezi adepty na zisk postupové příčku, potom se ovšem něco zlomilo a přicházela jedna porážka za druhou. Nakonec z toho bylo šesté místo v tabulce, což vzhledem k umístění po loňském podzimu (11. místo) značí zlepšení, ale vzhledem k začátku soutěže je to zklamání. Střelecky se po celé jaro prosazoval Tomáš Svítil ml., ostatní jeho spoluhráči střídali lepší výkony s těmi méně povedenými.FC DOUBRAVA (15 bodů)
Doubrava střídala lepší období s horšími, na několik výher navázala série vysokých porážek, která je připravila o lepší umístění v tabulce. Hlavními tahouny byli Ladislav Mazač a Stanislav Šimon, jejich branky držely mužstvo nad vodou. Doubrava nezačala špatně, šest bodů ze tří kol nebyly špatným počinem, v následujících pěti kolech ovšem čtyřikrát vysoko prohrála a ambice na umístění v lepší polovině byly nenávratně ztraceny. Pro lepší výsledek musí Doubrava zlepšit střeleckou produktivitu.DENATURÁT ZHOŘ (13 bodů)
Denaturát získal deset bodů v první polovině soutěže, pak šla jeho forma dolů a hráči "nejhůře postaveného" jarního nováčka urvali jen povinné vítězství nad sestupujícím Interem Jihlava. Na druhou stranu je třeba říct, že narazili na čtyři z pěti nejlepších mužstev soutěže. Jinak mohou být hráči Denaturátu s jarem spokojeni, sestupových starostí byli ušetřeni, což určitě nebylo špatné. Pro podzimní boje by bylo třeba střílet více branek a méně jich dostávat, aby byla jejich situace v tabulce krapet veselejší.STS CHVOJKOVICE-BROD (13 bodů)
Chvojkovice poprvé bodovaly až v pátém kole (výhra nad FC Inter Jihlava), a tak se záchrana (a s takovým náskokem) jeví jako parádní výkon, kterému nikdo po první polovině soutěže příliš nevěřil. Druhá polovina soutěže byla ovšem o poznání lepší a devět bodů z pěti utkání jim zajistily záchranu ještě před odehráním závěrečného kola.1. FC BLACK PANTHERS (9 bodů)
"Černí panteři" zažili divoký podzim, v první polovině soutěže to vypadalo na sestup (jediná výhra ze šesti zápasů), pak ovšem přišly dvě výhry (7. a 8. kolo), které jim výrazně vylepšili postavení v tabulce. V závěru soutěže ovšem Panteři prohráli tři utkání v řadě a mohli jen doufat, že je devítibodový zisk udrží v soutěži. Nakonec se záchrana povedla, byť velni těsně (lepší vzájemný zápas s FC Inter Jihlava), ale na to se historie ptát nebude.FC INTER JIHLAVA (9 bodů)
Výsledkové trápení bylo prolomeno až v posledních dvou kolech, ale ani šest bodů v závěru soutěže nezachránilo Interu šestou ligu pro letošní podzim, neboť o jeho sestupu rozhodl horší vzájemný s mužstvem 1. FC Black Panthers. Mužstvu se nedařilo především střelecky, což se výrazně projevilo na jeho postavení v tabulce, neboť obrana pracovala relativně spolehlivě. V dresu Interu nastoupilo i několik zástupkyň něžného pohlaví, z nichž dvě (Natálie Soukupová a Monika Šanderová) nastřílely pět branek a patřily k nejlepším střelcům (či spíše střelkyním) mužstva.RAIL TEAM (6 bodů)
Velké herní a výsledkové trápení předvádělo mužstvo v červených dresech, pouhé dvě jarní výhry k záchraně stačit nemohly. Dlouho to vypadalo (ohledně záchrany nadějně), ovšem porážka v předposledním kole s dosud posledním mužstvem (FC Inter Jihlava) tabulky znamenala nemilou jistotu sestupu. Těžko hledat v sestupujícím mužstvu někoho, komu se jaro vydařilo, ale Jiří Delín (15 branek) svými góly držel alespoň malou naději pro Rail Team.