Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Dnes má narozeniny

Přemysl Strnad (46)
Miniaplikace

VI. Ježek liga - 1. kolo: Nováčkům se dařilo

27.08.2018


UMBRO JIHLAVA - DOBREJTÝM 4-8 (2-3)
Branky:
Hruška 3, Bena - Ileček 3, Patrik Dobrovolný 2, Kosmák, Novotný, Zelený
Obě mužstva hýřila aktivitou a už v páté minutě se měnilo skóre, prosadil se Josef Hruška a Umbro se ujalo vedení. Hosté ovšem odpověděli velmi rychle, už v sedmé minutě, kdy se trefil Josef Ileček a bylo srovnáno. Podruhé se trefil Josef Hruška v minutě desáté, ale ani tentokrát domácím vedení dlouho nevydrželo, protože o dvě minutě později se blýsknul přesnou střelou Patrik Dobrovolný a opět bylo srovnáno. V následujících minutách si hráči Umbra vytvořili několik nadějných příležitostí, ale nedokázali překonat brankáře hostujícího týmu, který si s jejich střeleckými pokusy poradil. Klíčový okamžik utkání nastal v poslední minutě prvního poločasu, kdy se hosté, kteří nebyli v uplynulých minutách až tak nebezpeční pro branku soupeře, poprvé v zápase ujali vedení, přesně zamířil Jan Novotný a zajistil svým barvám lepší výchozí pozici do druhé části utkání. Po změně stran Dobrejtým rychle navýšil své vedení, ve 28. minutě se podruhé prosadil Josef Ileček. Marně se snažili domácí zdramatizovat utkání, když se totiž ve 37. minutě dokázali prosadit (David Bena) a snížit manko na rozdíl jediné branky, tak hned v následující minutě inkasovali popáté, když Josef Ileček zkompletoval hattrick. V závěru utkání pak ještě hosté navýšili své vedení, když se postupně trefili Patrik Dobrovolný (45.), David Kosmák (46.) a brankář Jan Zelený (47.), který proměněnou penaltou korunoval svůj parádní výkon. Poslední slovo pak patřilo Josefu Hruškovi, který v posledních vteřinách utkání zkompletoval hattrick a mírně upravil výši porážky svého mužstva.FC ALKOHOLIX - STS CHVOJKOVICE-BROD 8-1 (5-1)
Branky:
Rauscher 2, L. Szpytka 2, Šustr 2, Doležal, Laštovička - Dvořák
Utkání rozhodlo úvodních šest minut, ve kterých nováček soutěže (FC Alkoholix) svého soupeře vůbec nešetřil a nasázel mu tři branky. Mezi střelce se zapsali Vladimír Laštovička (4.), David Rauscher a David Šustr, kteří se shodně prosadili v šesté minutě. Hosté se nezmohli na větší odpor a v úvodní čtvrthodině hrací doby ještě dvakrát inkasovali, ve dvanácté minutě se trefil podruhé v utkání David Rauscher, o tři minutě později se pod pátou branku domácích podepsal Jaroslav Doležal. Až v závěru poločasu se dostali ke slovu i hráči Chvojkovic, ve 24. minutě připravil brankáře domácích o čisté konto Jakub Dvořák. Ve druhé části, která už neměla takový náboj jako první polovina utkání, se na hrací ploše více jiskřilo (rozhodčí ukázal tři žluté karty), ale nakonec jsme se branek přece jenom dočkali, neboť hráči podzimního nováčka byli po letní přestávce k nezastavení. Dvakrát se mezi střelce zapsal Lukáš Szpytka (38. a 42. minuta) a osmou branku Alkoholix si připsal David Šustr, pro kterého to byla druhá úspěšná trefa v prvním podzimním kole.ŽST "B" - DENATURÁT ZHOŘ 4-3 (3-1)
Branky:
Novák 3, Vacek - L. Kučera, Procházka, V. Sobotka
Denaturát vstoupil do utkání lépe, už v páté minutě se ujal vedení díky trefě Lukáše Kučery, ale pak do osudu prvního poločasu promlouvali už jen hráči rezervy ŽST. Hned v následující minutě totiž vyrovnal Rostislav Novák a odstartoval své střelecké přestavení. Ve třinácté minutě otočili domácí průběžný výsledek ve svůj prospěch, protože během necelých šedesáti vteřin přidali další dva přesné zásahy, když se mezi střelce zapsali Pavel Vacek a Rostislav Novák. Marně hráči Denaturátu dobývali v prvním poločase branku soupeře, další přesný zásah už nepřidali. Co se nepovedlo v závěru úvodní části utkání, to se podařilo hned na začátku druhého poločasu, ve 27. minutě obrana ŽST zaspala a soupeř se přiblížil na dostřel, přesnou střelou se blýsknul Dominik Procházka a hráči Denaturátu si připsali druhou trefu v zápase. V dalších minutách se oba soupeři snažili přidat další branky, dlouho ovšem byla jejich snaha marná, neboť obrany byly v těchto chvílích nepřekonatelné. Až ve 44. minutě se pohnulo skóre, nejprve se pekně trefil Rostislav Novák a navýšil vedení ŽST, ale jen nakrátko, protože ihned po rozehrávce hostujícího mužstva se napřáhnul Vojtěch Sobotka a díky výraznému přispění jednoho z bránících hráčů domácích vstřelil třetí branku Denaturátu. ŽST v závěrečných minutách ustálo nápor soupeře, který se snažil o dorovnání svého manka, a mohlo si připsat první podzimní vítězství.KANONÝŘI - GALAXIE 4-6 (1-2)
Branky:
Hadrava, Vlček, Houserek, Pouva - Svítil ml. 4, Prokš, Svoboda
Už ve třetí minutě obrana domácích zaspala při rohovém kopu a ledabyle odvrácený míč napálil Miroslav Svoboda a bylo vymalováno. Milan Šaroun měl v závěru úvodní desetiminutovky dvě příležitosti k vyrovnání, zkoušel to hlavou i nohou, ale ani jednou se mu nepodařilo překonat brankáře Galaxie. Vyrovnání se domácí dočkali až ve 22. minutě, kdy prokázal Michal Vlček své střelecké kvality a překonal brankáře soupeře. Nerozhodný stav ovšem nevydržel ani do poločasu, přišla totiž další chyba v zadních řadách Kanonýrů a Tomáš Svítil ml. ve 25. minutě vrátil vedení na stranu Galaxie. Hned v úvodu druhé části utkání mohl vyrovnat Daniel Hercig, ale neuspěl, a tak udeřilo na druhé straně, ve 27. minutě se podruhé v zápase zapsal mezi střelce Tomáš Svítil ml. a Galaxie byla před svým soupeřem už o dvě branky. Kanonýři ovšem nesložili zbraně a za svou aktivitu byli odměněni ve 34. minutě, kdy vstřelil kontaktní branku Martin Hadrava. Ovšem v dresu Galaxie rozehrál velké představení Tomáš Svítil ml., který se 37. minutě potřetí v utkání dostal míč do soupeřovy branky a znovu byl rozdíl mezi soupeři dvoubrankový. Jenomže hned o minutu později se prosadil Marek Pouva a jeho přesná trefa vrátila utkání dramatický náboj. Další minuty ovšem patřily střelcům Galaxie, nejprve přidal pátou branku Galaxie Jakub Prokš (41.), aby o čtyři minutě později využil další chyby v obraně soupeře Tomáš Svítil ml., jehož další branka dodala hostujícímu mužstvu klid do závěrečných minut utkání. Domácí sice dokázali ještě přidat čtvrtou branku, ve 49. minutě se prosadil Lukáš Houserek, ale byla to už jen taková drobná korekce konečného výsledku.LA MORAIS - FK STAVGAZ JIHLAVA RYCHLÉ PÍPY 11-0 (3-0)
Branky: Honzl 3, Jiránek 3, Kovářík 3, Hála, Varga
Zápas mužstev, která na jaře hrála v jiných soutěžích, vyšel lépe týmu, který do šesté ligy postoupil. Už v úvodu si hráči La Morais vytvořili dvoubrankový náskok, když se prosadil Martin Kovařík (4.) a Jiří Honzl (6.). Hosté pak v následujících minutách zlepšili svou obrannou hru, ale směrem dopředu to nebyla žádná velká sláva. Domácí v prvním poločase přidali ještě jeden přesný zásah, v šestnácté minutě rozesmutnil hráče Stavgazu přesnou střelou Petr Jiránek. Po změně stran to ovšem byla pro hostující mužstvo velká pohroma, hráči La Morais je vůbec nešetřili a přidali do jejich branky pořádnou porci přesných zásahů. Ve druhém poločase zkompletovala hattrick hned trojice hráčů podzimního nováčka, postupně se na tříbrankový zápis dostali Jiří Honzl (34. a 47.), Martin Kovařík (40. a 42.) a Petr Jiránek (42. a 47.). A když se spoluhráče ve střeleckém úsilí podpořili Adam Hála (33.) a Alexandr Varga (40.), tak bylo k vidění první podzimní dvouciferné vítězství.

  
RAIL TEAM - FC DOUBRAVA 0-6 kontumačně
Utkání nebylo odehráno z důvodu malého počtu hráčů mužstva Rail Team.