III. liga - 1. kolo: Střelci se činili, padlo 55 branek

27.08.2018

Sportvel A - FC Lontov   3:3 (1:2)
Branky: Kabelka, Matějíček, Tůma - Jobák, Lang, Zelený
Mírným favoritem tohoto utkání byl Sportvel, který v jarní sezóně skončil na bramborové příčce, naopak Lontov skončil až na 9. příčce. První poločas vyšel lépe Lontovu, který se dostal do jednobrankového vedení. Druhá půle se nesla ve stejném vyrovnaném duchu a v konečném zúčtování utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů.

FC ATIS Jihlava "A" - AC Spatra   6:4 (2:1)
Branky: Havel 2, Beneš, Turoň, Vevera, Žaloudek - Kašík 2, Matoušek, Pescit
Největším překvapením úvodního kola je bezesporu zaváhání Spatry, která nestačila na Atis. Ten překvapil poměrně hojným počtem hráčů, kteří byli připraveni zasáhnout do hry. Hlavním důvodem je pravděpodobně sloučení "áčka a béčka". Spatře určitě uškodila i absence jejího nejlepšího střelce Jana Urbánka.

Palermo - FC Rivals PL   5:5 (3:3)
Branky: Čurda, Doležal, Procházka, Vorálek, Všohájek - Petráš 2, Fencík, Holub, Kadlec
Na nováčka III. ligy FC Rivals PL v 1. kole nečekal zrovna jednoduchý soupeř. Palermo se totiž po špatné podzimní sezóně na jaře opět zvedlo a skončilo na bronzové příčce. Ale Rivals vstoupili do utkání bez ostychu stejně jako Palermo a výsledkem bylo hned 6 vstřelených branek v prvním dějství. I druhý poločas se nesl ve vyrovnaném duchu, a proto utkání skončilo remízou.

Fanklub FCV - VŠP Jihlava   6:4 (3:2)
Branky: Brabenec 2, Šimek 2, Krupica, Zeman - Jeníček 2, Beneš, Odstrčil
Nováček Fanklub FCV narazil na sesoupivší VŠP Jihlava. U té je vždy alfou a omegou sestava a vzhledem k tomu, že ještě nezačal školní rok, tak vysokoškoláci postrádali svého nejlepšího střelce. Fanklub neměl možnost střídání, ale i tak svého soupeře přehrál a zaslouženě si připsal první třetiligové vítězství.

Branky: Rindoš 3, Koch, Slavík, Šabatka - Augustin, Komín, Krautšnajdr
Toto utkání nemělo favorita, protože obě mužstva v jarní sezóně skončila ve středu tabulky. První poločas vyšel Monsters, kteří se dostali do vedení 3:1. I druhý poločas patřil Monsters, kteří si své vedení hlídali a postupně přidávali další branky. Střelecky se blýskl Rindoš, který si připsal hattrick.

Starlet "B" - IZS Jihlava   6:4 (2:4)
Branky: Stockinger 4, Lapeš, Paiskr - Fiala 2, Tlučhuba, Vetchý
Do utkání vstoupil lépe IZS Jihlava, který se během prvního poločasu dostal do dvoubrankového vedení. Jenže za béčko Starletu hraje Marek Stockinger, který si tým svým výkonem dokázal správně nabudit (vstřelil 4 branky) a během druhého dějství strhl vedení na jeho stranu, které dokázal Starlet udržet až do závěrečného hvizdu.