I. MaxiTip liga : 3.kolo: Nečekané zaváhání SEDMÍKA Some Jihlava s AMC Trans

06.09.2018

FK Klasici "A" - Pohárová středa   9:3 (3:1)
Branky: Göth Jakub 3, Göth Jan 3, Tichánek 2, Bláha - Zadražil 2, Přibyl

Klasici si s chutí zastříleli proti Pohárovce. První půle byla ještě ale vyrovnané. Klasici se ve 2. minutě díky Bláhovi dostali do vedení, ale v 15. minutě už bylo srovnáno díky Patriku Zadražilovi. Klasici ale první půli zvládli lépe, když se trefili bratři Göthovi a bylo to 3:1. Ve 27. minutě to bylo už 4:1 po zásahu Kuby Götha. Druhá branka Zadražila ve 30. minutě sice korigovala výsledek, ale vše se změnilo vyloučením Jíchy a pak Klasici už jasně dominovali proti 4. Nakonec Klasici vyhráli 9:3. Řádila hlavně rodina Göthova, když si oba připsali hattrick.

Litrpůl - RC Maňana "A"   4:6 (2:3)
Branky: Vaněk David 3, Lojda - Berešík 2, Klusák, Kovář, Kučírek, Menšík

V dalším zápase proti sobě nastoupily Litrpůl a Maňana. Úvod lépe vyšel Maňaně, když jí do vedení dostal ve 4. minutě Kučírek. Litrpůl ale s odpovědí dlouho nečekal a v 5. minutě srovnal Lojda. Litrpůlu se podařilo dostat do vedení v 10. minutě po zásahu Davida Vaňka, ale opět přišla rychlá odpověď po trefě Klusáka. Nakonec Maňana první půli vyhrála, když se v poslední minutě prosadil Berešík. Do druhé půle nastoupil lépe Litrpůl, který díky dvou brankám Davida Vaňka otočil stav zápas na 4:3 ve svůj prospěch. Maňana se ale probrala a ve 38. už opět vedla, když se trefil Berešík a Menšík. Maňana si definitivní náskok vypraovala ve 44. minutě, kdy odskočila na rozdíl dvou branek po trefě Kováře, který tak pečetil stav utkání na 6:4 pro Maňanu.

ABUS GASTRO - R.U.M.   5:6 (3:4)
Branky: Svoboda R. 3, Medvík, Tůma - Štěpánek 2, Brabec, Dvořáček, Kourek, Kovář

Nervy drásající souboj se odehrál mezi Abusem a R.U.M. Abus se dostal do vedení ve 4. po trefě Svobody. V 5. minutě to bylo ale 1:1, když se trefil Dvořáček. Brankové hody v první půli a nadále pokračovaly. Ve 13. minutě se Abus znovu po trefě Svobody dostal Abus do vedení. R.U.M. dokázal zápas otočit ve svůj prospěch, když se v 16 a 18. minutě trefili Kourek s Kovářem. Když se ve 24. minutě trefil Brabec, tak R.U.M. vedl už o 2 branky. Abus ale stačil do konce první půle ještě odpovědět, když se prosadil Tůma. ve druhé půli se čekalo na další branku jen 2 minuty, než hattrick zkompletoval Svoboda. Nadále probíhal velmi vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Ve 44. minutě se oba týmy trefily po jednom kusu a bylo to 5:5. Ve 45. minutě se trefil Štěpánek a jeho branka rozhodla o osudu utkání, když R.U.M. získal 3 body za výhru 6:5.

AMC Trans - SEDMÍK - Some Jihlava "A"   7:7 (6:4)
Branky: Hintnaus 4, Paulík 2, Fejt - Kavka 4, Benda, Kavka, Kučera

Velké překvapení su událo mezi AMC Trans a SOME. Some nastoupilo bez hráčů z Velmezu, naopak AMC zase nebylo tolik, takže výsledek byl ve hvězdách. Some zápas začalo lépe, když ve 3. minutě vedlo díky Danu Kavkovi. Jenže Trans zabralo a "Jihlavský Horváth" Paulík díky brankám ze 7. a 8. minuty zápas otočil. Some ale neponechalo nic náhodě a v 10. minutě srovnal Kučera. Some se opět dostalo do vedení ve 12. minutě po druhé trefě Kavky. Další branky padly ve 14. minutě a to na obou stranách a Some vedlo těsně 4:3. Jenže AMC překvapilo a do konce první půle zápas zvrátilo ve svůj prospěch, když se 2x trefil Hintnaus a ve 22. minutě Fejt. AMC si tak do druhé půle přenášelo velmi nadějné vedení. Some ale neskutečně nastoupilo do druhé půle, když už ve 34. minutě znovu vedlo 7:6. Ve 39. minutě se ale trefil Hintnausa bylo to 7:7. Sice do konce zápasu zbývalo ještě spousta času, ale branka už nepadla, a tak oba týmy braly bod a tabulka se zase o něco vyrovnala. Na obou stranách byli čtřbrankový střelci, na straně some Dan Kavka a na straně AMC Hintnaus.

Ježek - AC B2B Pekelnej Stroj "A"   8:12 (2:5)
Branky: Jičínský 2, Poul 2, Vaňkát 2, Jurč, Kocmánek - Svoboda 5, Benáček 4, Prchal, Vlk R., Vrzal M.

Další brankové hody byly k vidění mezi Pekelným strojem a Ježky. Ježci se dostali jako první do vedení, když se ve 14. minutě prosadil Vaňkát. Jenže Stroj začal využívat toho, že Ježci neměli svou brankářskou jedničku a začali zápas otáčet. Do 198. minuty totiž svoboda nasázel hattrick a Stroj vedl. K němu se přidal dvěmi trefami Benáček a Stroj vedl už 5:1. V závěru ještě korigoval Jičínksý na 2:5. Ve druhé půli se skore měnilo kažodu chvíli. Stroj si stále udržoval menší náskok až do konce zápasu. Jelikož také neměl svou brankářskou jedničku, tak dostával laciné branky, ale vedení a zápas udržel ve svůj prospěch, když vyhrál 12:8. Ježci jsou tak stále bez bodu. Naopak Stroj ještě žádný neztratil. Za Stroj řádili hlavně Svoboda, který se trefil 5x a Benáček se 4 zásahy.

Starlet "A" - FC Hranatá Koule   5:5 (3:3)
Branky: Cech, Dršata, Michálek, Průcha, Votava - Barák 4, Voťoupal

Vyrovnaý zápas byl k vidění mezi Starletem a Hranatou Koulí. Lépe do zápasu vstoupil Starlet, když svou první trefu v první lize dal Votava. Koule na nic nečekala a v 9. minutě srovnal Voťoupal. Ve 14. minutě se prosadil Cech a Starlet znovu vedl. Jenže v 17. minutě svůj střelecký účet otevřel Barák a bylo srovnáno. V 19. minutě Starlet znovu vedl po zásahu Průchy. Jenže Barák ve 22. minutě opět vyrovnal a uzavřel tak stav po první půli na 3:3. Ve druhé půli začala lépe Koule, když po dvou krásných kombinacích zakončoval vždy Barák a Koule rázem vedla 5:3. Starlet se ale nevzdal a začal stahovat. Nejprve se ve 43. minutě trefil Dršata, na kterého navázal ve 45. minutě Michálek a bylo opět srovnáno. Do konce zápasu bylo několik šancí na obou tranách, ale branka už nepadla, a tak si oba týmy rozdělily po bodu. Nutno říci, že remiza to je spravedlivá.