IV. Rádio Jihlava - 3. kolo: v čele souteže tři mužstva s plným počtem bodů, dvě červené karty

06.09.2018

FC Trialog – Kavčí Hory Polná 10:3 (4:2)

Branky: A. Čáp, D. Čáp 3, Pazderník 2, Havlíček, P. Fišer 3 – Bárta 2, Prokeš

Jen první poločas byl herně vyrovnaný. Polenští se i v dnešním kole nemohli herně najít a opět nezískali ani jedn bod, což je drží nadále na poslední sestupové příčce. Po celé utkání tahali za kratší konec a lepší Trialog se tak snadno dostával do brankových šancí, které na rozdíl od soupeře proměňoval. I toto utkání potvrdilo pozici polenských, kteří jsou společně s FC Jiřín a SK-AZ Chaos nadále bez bodu.

FC Vašíčkova banda - Bumerang 0:8 (0:3)

Branky: Benda, Mráka 2, Novák, Pešek, Tomenendál 3

Vašíčci se trápí a pokud nezlepší herní projev, zejména koncovku, budou mít velké problémy se ve IV. Lize udržet. Bumerang dnes dokázal trestat skoro ze všech šancí, které si vypracoval, oproti tomu soupeř by dnes zcela bezzubý.

SEDMÍK Some Jihlava „B“ - FC Jiřín 6:2 (1:2)

Branky: J. Sedmík, K. Sedmík 2, Sobotka, Wasserbauer 2 - K. Holub, L. Kameník

Fotbal nemá logiku, tak lze hodnotit dnešní utkání. Jiřín byl totiž až do 36 minuty jednoznačně lepší po všech stránkách. Jeho problémem však vylo neproměňování gólových šancí (6x tyč a 3x břevno). Ještě 35 minutě vedl 2:1 a nic nenasvědčovalo, že by Sedmíci měli zvítězit. To se však během 8 minut změnilo, když Sedmíci vstřelili branky v 36, 38, 40 a 42 minutě. Jiřínští borci po tomto úderu již nedokázali kontrovat a tak herně lepší mužstvo prohrálo.

FC Ajtakrajta – FC Popice 4:4 (2:3)

Branky: Erben, Jaroš 2, Špejtek – Skořepa 2, Kebrle 2

Utkání, které skončilo spravedlivou jak výsledkovou remízou, tak vyloučeným počtem hráčů. Do utkání lépe vstoupil papírový favorit Popice, které již 19 minutě vedl 3:0 a nic nenasvědčovalo, že dojde k nějakému obratu. Ten však přišel po herním výpadku Popic hned ve 20 a 22 minutě, kdy soupeř snížil na poločasové skóre 2:3 a v temoto trndu pokračoval i po přestávce, kdy se brankami v 27 a 35 minutě ujal vedení. Následný tlak Popic však znamenal ve 38 minutě pouze vyrovnání a tento stav vydržel až do konce utkání, které obě mužstva dohrávali 4+ 1 po vyloučení Albrechta a Libicha.

FC Závitové tyče - SSC Rock Club Jihlava 4:5 (0:1)

Branky: J. Cemper 2, Š. Číhal, Stejskal – Denis Gregor, Partl 4

První prohra nováčka se nerodila snadno a vítězi utkání rozhodla až branka Gregora ve 49 minutě. Samotné utkání bylo značně nervózní a vyhecované, což rozhodčí Kalaš hodnotil žlutými kartami. Po celých 50 minut hry to byl více boj než líbivá kopaná, ale vyhrál šťastnější.

SK – AZ Chaos - KTM 1:6 (0:5)

Branky: Mařík – Císař 2, D. Zelený 2, Veselý, Rod

I toto utkání potvrdilo skutečnost, že každé mužstvo je herně někde jinde. KTM okupují druhou pozici s plným počtem bodů, Chaos desátou pozici bez bodu. Borci z KTM byli po celé utkání lepší a zaslouženě zvítězili, kdyý dovolili soupeři skórovat až za stavu 5:0 ve 44 minutě hry. Chaos je tak společně s Jiřínem a Polnou nadále bez bodu.