VI. Ježek liga - 3. kolo: La Morais a ŽST "B" stále bez ztráty bodu

10.09.2018

FK STAVGAZ JIHLAVA RYCHLÉ PÍPY - DENATURÁT ZHOŘ 2-9 (2-5)
Branky:
Králík, Pytlík - Čada 2, P. Koumar 2, Novotný 2, Krejčí, L. Kučera, Oberreiter
Denaturát, který stále čekal na první podzimní body, začal utkání lépe a už v šesté minutě se ujal vedení, když přesně mířil Miroslav Čada. Hraáči Stavgazu se mohli radovat ze vstřelené branky v minutě jedenácté, prosadil se Martin Králík, ale příliš radosti jim tento střelecký úspěch nepřinesl, neboť hosté se v téže minutě radovali dokonce ze dvou zásahů do soupeřovy sítě, prosadili se Pavel Koumar a podruhé v utkání Miroslav Čada. Denaturát si i nadále udržoval převahu a ve 20. minutě navýšil své vedení, přesnou střelou se o to postaral Ondřej Novotný. Minuta jednadvacátá byla střelecky plodná, z dosažené branky se radovala obě mužstva, v dresu Stavgazu se prosadil Jaroslav Pytlík, pátou branku Denaturátu přidal Lukáš Kučera. Definitivní konec nadějí na solidní výsledek nastal pro hráče Stavgazu v úvodu druhé části utkání, ve které dvakrát inkasovali (Ondřej Novotný - 29., Jan Krejčí - 30.) a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto. V pohodě hrající hosté přidali ještě v závěru utkání dvě branky, podruhé v zápase se trefil Pavel Koumar (45.) a o dvě minuty později završil střelecký účet tohoto duelu Daniel Oberreiter.

FC DOUBRAVA "A" - DOBREJTÝM 5-9 (4-5)
Branky:
Mazač 4, Boháček - Ileček 5, Novotný 2, Kosmák, Látera
Ladislav Mazač sice poslal Doubravu už ve druhé minutě do vedení, ale další branku už domácí nepřidali, a tak se ke slovu dostali i hosté, kteří v desáté minutě zásluhou Josefa Ilečka vyrovnali. Druhá polovina úvodní části utkání se změnila v přestřelku, v šestnácté minutě se radovala obě mužstva ze vstřelené branky, na straně Doubravy se podruhé v zápase prosadil Ladislav Mazač, pod druhé střelecký úspěch hostujícího mužstva se podepsal David Kosmák. Hned v následující minutě zkompletoval Ladislav Mazač hattrick a Doubrava byla opět ve vedení, navíc v devatenácté minutě přidal její čtvrtou branku David Boháček. Jelikož ovšem v téže minutě přidal i třetí branku mužstva Dobrejtým Josef Ileček, tak byl rozdíl mezi soupeři stále jen jednobrankový. Závěr prvního poločasu zasadil Doubravě těžkou ránu, Jan Novotný dvakrát prokázal své střelecké schopnosti (23. a 25. minuta) a zajistil mužstvu Dobrejtým vedení po prvním poločase. Ve druhém poločase sice dokázal Ladislav Mazač ve 29. minutě počtvrté překonat brankáře hostujícího mužstva, ale Doubravě to nebylo nic platné, protože se v téže minutě radovali ze vstřelené branky i hosté, jmenovitě David Látera, a tak zůstal rozdíl mezi soupeři na stejné hodnotě jako po prvním poločase. Josef Ileček prokázal ve 34. minutě své střelecké umění a díky jeho třetí brance v utkání odskočil Dobrejtým svému soupeři na rozdíl dvou branek. V závěru pak už Doubrava, která se snažila ještě zdramatizovat utkání, hrála v obraně na větší riziko, čehož Josef Ileček dvakrát využil (47. a 48. minuta) a jeho branky daly výsledku konečnou podobu.

FC ALKOHOLIX - ŽST "B" 2-4 (1-3)
Branky:
Partl, Žižka - Lacina, Petráš, Požár, Rychlý
Souboj dvou mužstev, která na podzim ještě neztratila ani bod, odstartovala branka v 18. vteřině, kterou si na své konto připsal Ondřej Lacina. Vedení ovšem ŽST nevydrželo příliš dlouho, už ve čtvrté minutě se mezi střelce utkání zapsal Jakub Partl a bylo vyrovnáno. ŽST se dostalo znovu do vedení v jedenácté minutě, kdy se napřáhnul Michal Rychlý a brankář Alkoholix se po jeho projektilu marně natahoval. Chvilku před koncem prvního poločasu, ve 23. minutě, se ujal výkopu od vlastní branky brankář ŽST Matěj Petráš a jeho dlouhý nákop na soupeřovu branku skončil k velkému překvapení všech přítomných za zády jeho kolegy. Hned na začátku druhé části utkání, ve 27. minutě, neuhlídala obrana ŽST kapitána Alkoholix Filipa Žižku a jeho přesná střela vrátila utkání dramatický náboj. V dalších minutách se domácí snažili o vyrovnání, obrana ŽST ovšem nepovolila, a tak udeřilo na druhé straně, ve 37. minutě pojistil vedení hostujícího mužstva Josef Požár. Závěr utkání už žádnou další branku nepřinesl, a tak si ŽST udrželo stoprocentní podzimní bilanci, zatímco hráči FC Alkoholix poprvé klopýtli.

GALAXIE - UMBRO JIHLAVA 7-3 (3-1)
Branky:
Svítil ml. 4, Galko 2, Musil - Bena 2, Hruška
Od začátku k utkání se oba soupeři snažili o útočný fotbal, k vidění byla spousta nadějných příležitostí a jedna z nich, ta v šesté minutě, skončila brankou, když se přesně trefil Tomáš Svítil ml. V desáté minutě dostal Jozef Galko autové vhazování soupeře přímo na svou nohu a nabídnutou příležitostí nepohrdnul, Galaxie vedla 2-0 a jejich soupeři byli zaskočeni dosavadním průběhem utkání. David Bena sice dokázal ve 13. minutě snížit, ale o dvě minuty později byl rozdíl mezi soupeři opět dvoubrankový, znovu do osudu utkání promluvil Jozef Galko. První poločas už žádnou další branku nenabídnul, ale po změně stran začal úřadovat Tomáš Svítil ml., který dvěma zásahy krátce po sobě (31. a 33. minuta) navýšil náskok Galaxie na čtyři branky. V následující minutě sice dokázal Josef Hruška přidat druhou branku Umbra, ale nějaké výraznější zdramatizování utkání se nekonalo, hosté se těžko prosazovali před soupeřovu branku, a když se jim to podařilo, tak střela nebyla přesná nebo si s ní brankář Galaxie poradil. Navíc v dresu Galaxie byl při chuti Tomáš Svítil ml., který ve 42. minutě přidal svou čtvrtou branku a definitivně sebral hráčům Umbra poslední zbytky nadějí na bodový zisk v tomto utkání. David Bena tvrdou střelou ve 45. minutě vstřelil třetí branku svého mužstva, ale byla to jen takový slabá útěcha na další zápas bez bodového zisku, zvlášť když ve 48. minutě přidal sedmou branku Galaxie Jan Musil.

LA MORAIS - RAIL TEAM 9-2 (5-0)
Branky:
Jiránek 3, Kovalčuk 3, Tůma 3 - Delín, Luňáček
Už v osmé vteřině utkání se měnilo skóre, Rail Team přišel po svém výkopu rychle o míč a Petr Jiránek ho nekompromisně uklidil do sítě. V následujících minutách se oba soupeři dostali do několika nadějných příležitostí, dlouho ovšem obrany střeleckým pokusům odolávaly. Úspěch slavila až akce domácích ze 17. minuty, na jejímž konci se objevil Viktor Tůma, který přesnou střelou navýšil vedení La Morais. A hned v následující minutě udeřili hráči podzimního nováčka potřetí, podruhé v utkání se zapsal mezi střelce Petr Jiránek. Rail Team se snažil, bojoval ze všech sil, ale na soupeře to nestačilo, což se projevilo v závěru prvního poločasu, kdy se Andrej Kovalčuk zapsal dvakrát (23. a 24. minuta) do střelecké listiny. Ve druhém poločase si naběhnul Dušan Luňáček (29. minuta) na parádní přihrávku a tvrdou střelou pod víko připravil brankáře soupeře o podzimní neprůstřelnost. Radost v táboře Rail Teamu ovšem neměla dlouhého trvání, o minutě později zkompletoval hattrick Petr Jiránek a bylo to opět o pět branek. Domácí i nadále hrozili nebezpečnými výpady před soupeřovou brankou a Viktor Tůma dokázal dvakrát krátce po sobě (37. a 38. minuta) překonat soupeřova brankáře a stal se druhým hráče La Morais v tomto utkání, který dokázal zkompletovat hattrick. Dalším třígólovým střelcem domácích se stal ve 43. minutě Andrej Kovalčuk a ve vzduchu se vznášela hrozba pro Rail Team v podobě dvouciferné porážky. Nakonec jí hosté zůstali ušetřeni, v závěru (46. minuta) ještě dokázali vstřelit druhou branku, kterou si do svých osobních statistik zapsal Vojtěch Delín. V dresu Rail Teamu bych rád vyzvednul výkon jejich brankáře, který dokázal ještě spoustu míčů mířících na jeho bránu zastavit.

STS CHVOJKOVICE-BROD - KANONÝŘI 4-3 (2-2)
Branky:
Vedral 2, Droppa, Mikeš - Sobotka 2, Houserek
Ani jedno z mužstev ještě na podzim nebodovalo, a tak se hrálo o hodně, oba soupeři potřebovali nutně bodovat. KANONÝŘI si udržovali herní převahu, ale ani jejich soupeři se nedrželi nijak při zdi, dvakrát musel vytasit brankář hostujícího mužstva parádní zákrok. V jedenácté minutě propadla obrana Chvojkovic a Tomáš Sobotka si sám před brankářem věděl rady. O čtyři minuty později se situace opakovala, obrana domácích zaspala a Jiří Houserek zajistil KANONÝRŮM dvoubrankový náskok. Chvojkovice vrátila do hry střela Pavla Vedrala, kterou jeden z bránících hráčů soupeře nešťastně tečoval vlastnímu brankáři mezi nohy. Ani jednobrankový náskok ovšem KANONÝŘI neudrželi do konce poločasu, ve 24. minutě se napřáhnul Martin Droppa a pohroma pro hostující mužstvo byla dokonána. Ve druhém poločase se ve 30. minutě prosadil Tomáš Sobotka, ale krátce po třetí brance se zranil jeden z hráčů hostujícího mužstva (od začátku hráli bez střídání), a tak KANONÝŘI dohrávali utkání pouze ve čtyřech hráčích v poli. Nabídnutou přesilovku využil ve 36. minutě Pavel Vedral, od další pohromy zachránila brankáře hostů pravá tyčka. KANONÝŘI ovšem nesložili zbraně, nevynechali příležitost k útoku, výsledkem jejich snahy ovšem byla jen nastřelená konstrukce, a to dokonce hned dvakrát. Když už se zdálo, že se body budou dělit, tak se napřáhnul Michal Mikeš a ve 48. minutě zajistil Chvojkovicím první podzimní vítězství.