Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. Ježek liga - 6. kolo: Martin Kovařík (La Morais) se trefil šestkrát

30.09.2018


UMBRO JIHLAVA - DENATURÁT ZHOŘ 2-5 (1-3)
Branky:
Filip, Hruška - Koumar, Krejčí, Jaroslav Kučera, Novotný, Oberreiter
Hráčům Umbro se na podzim výsledkově trápí a ani začátek tohoto utkání se jim příliš nevydařil, v sedmé minutě neuhlídali Jana Krejčího a ten přesnou střelou zajistil Denaturátu vedení. Domácí sice v desáté minutě vyrovnali, když se prosadil Roman Filip, ale závěr prvního poločasu opanovali jejich soupeři, kteří si v závěrečných pěti minutách vypracovali klíčový náskok. Po brankách Daniela Oberreitera (20.) a Pavla Koumara (23.) si Denaturát vypracoval dvoubrankový náskok do druhé poloviny utkání. Ve druhém poločase se sice díky trefě Josefa Hrušky (35.) dostalo Umbro na dostřel ke svému soupeři, ale další branku už nedokázali přidat, navíc v závěru, kdy už hráli na riziko v zadních řadách, dvakrát inkasovali, když se prosadili Ondřej Novotný (48.) a Jaroslav Kučera (49.). Zatímco Denaturát si připsal třetí vítězství a posunul se do lepší poloviny tabulky, tak Umbro popáté prohrálo a i nadále setrvává na sestupové příčce.ŽST "B" - GALAXIE 9-2 (1-2)
Branky:
Novák 3, Rychlý 3, Petráš, Pöndl, Požár - Galko, Prokš
Zápas dvou adeptů na zisk postupové příčky nabídnul dva rozdílné poločasy, v tom prvním se ujala Galaxie vedení v deváté minutě, kdy se trefil Jozef Galko, ale jen nakrátko, protože hned v následující minutě vyrovnal Rostislav Novák. Hosté ovšem přece jenom mohli slavit vítězství v úvodní části utkání, protože v sedmnácté minutě jim zajistil lepší výchozí pozici do druhého poločasu Jakub Prokš. Po změně stran ovšem nastal pro Galaxii hotový očistec, na její branku se valil útok za útokem a hráči ŽST svého soupeře vůbec nešetřili. Michal Rychlý ve 27. minutě vyrovnal, ve 30. minutě zajistil svým barvám vedení Josef Požár a o minutu později už měli hráči ŽST dvoubrankový náskok, když se podruhé v utkání trefil Rostislav Novák. A lépe hráčům Galaxie nebylo ani v následujících minutách, ve 37. minutě se blýsknul brankou brankář domácích Matěj Petráš a o dvě minuty později přidal šestou branku ŽST Michal Rychlý. V závěru zápasu už zbývalo jen vyřešit otázku, jestli Galaxie inkasuje deset branek nebo "udrží" jen jednocifernou porážku. Nakonec deset branek do sítě Galaxie nepadlo, ale nebylo k tomu daleko, protože vítězové přidali ještě další tři branky. Mezi třetí zásahy Michala Rychlého (43.) a Rostislava Nováka (50.) se vešla ještě branka Iva Pöndla. ŽST "B" tak i nadále drží druhou příčku v tabulce, Galaxie na pátém místě v tabulce už patrně nemá moc nadějí na postup.LA MORAIS - FC DOUBRAVA "A" 8-0 (4-0)
Branky:
Kovářík 6, Honzl, Jiránek
Další z utkání mužstev z "lepší společnosti" mělo jednoznačného vládce, hráči vedoucího La Morais od začátku utkání tvrdili muziku a svému soupeři nenechali ani malinkatou naději na úspěch. Martin Kovařík se hned v úvodu utkání dvakrát (3. a 7. minuta) prosadil a dodal svému mužstvu potřebný klid do dalších minut. A když ten samý hráč přidal ve dvanácté minutě třetí branku, začalo to vypadat s Galaxií nevesele, bylo zaděláno na pořádně vysoké vítězství. Domácí pak sice trochu ubrali na tempu, ale Jiří Honzl ještě v závěru (23. minuta) prvního poločasu stihnul přidat čtvrtou branku La Morais. Ve druhém poločase se dlouho nic zajímavého nedělo, pak si ovšem vzal hlavní slovo Martin Kovařík a jeho další tři přesné zásahy (40., 42. a 45. minuta) pořádně navýšily vedení La Morais. A aby toho nebylo pro hostující mužstvo málo, tak v poslední minutě jim ještě přibalil na cestu osmou branku Petr Jiránek. Hráči La Morais tak na podzim neztratili ani bod a neohroženě kráčí za postupem, zatímco Doubrava je v situaci, kdy už patrně nemůže příliš reálně pomýšlet na zisk postupové příčky.FC ALKOHOLIX - RAIL TEAM 4-2 (1-1)
Branky:
Doležal, Chmelíček, Rauscher, Žižka - Kučera, Luňáček
Alkoholix byli aktivnějším mužstvem a ve dvanácté minutě byla jejich snaha odměněna vedoucí brankou, když rychlou kombinaci zakončil David Rauscher. Rail Team ovšem odpověděl rychle, v patnácté minutě se prosadil Dušan Luňáček a vedení Alkoholix bylo minulostí. Následující minuty nabídly marné pokusy domácích o prolomení obrany soupeře, který čekal na rychlé protiútoky, které ovšem nepřinesly žádné ovoce v podobě vstřelené branky. Až ve 41. minutě se trefil z přímého kopu kapitán Alkoholix Filip Žižka, na kterého navázal o minut později Jasroslav Doležal. Jenomže ještě nestihla utichnout v táboře Alkoholix radost ze třetí vstřelené branky a už byli hosté opět na dostřel, ve 44. minutě se trefil Dušan Kučera a Rail Team byl znovu ve hře. Bohužel pro hosty už padla jenm branka do jejich sítě, ve 48. minutě pojistil vítězství Alkoholix Roman Chmelíček. Hráči FC Alkoholix se díky výhře posunuli těsně za medailové pozice, Rail Team má zatím slušný náskok na sestupové příčky.STS CHVOJKOVICE-BROD - DOBREJTÝM 2-4 (0-4)
Branky:
Čermák, Fišer - Patrik Dobrovolný, Ileček, Zelený, Zeman
Dobrejtým potvrdil dobrou formu a už v šesté minutě se radoval z vedení, o které se nejvíce zasloužil Petr Zeman. Chvojkovice se snažily něco vymyslet směrem dopředu, ale celý první poločas je trápily nepřesnosti v rozehrávce, a tak branky stříleli jen hráči soupeře, ve třinácté minutě se prosadil Josef Ileček a o dvě minuty později přidal třetí branku svého mužstva Patrik Dobrovolný. A když ve 23. minutě proměnil pokutový kop brankář hostujícího mužstva Jan Zelený, tak to vypadalo, že si Dobrejtým v klidu dokráčí pro další vítězství. Ve druhém poločase ovšem hosté polevili, domácí vycítili svou šanci a začali soupeři zatápět. Snaha hráčů Chvojkovic přinesla své ovoce ve 38. minutě, kdy se mohli radovat z branky, která byla připsána Luboši Fišerovi, neboť ten byl posledním hráčem domácích, který se míče dotknul, než si ho bránící hráči soupeře poslali sami do sítě za zády vlastního brankáře. Marně se snažili hostě nastartovat své motory, celý druhý poločas byl v jejich podání velkým trápením, a tak se dostali ještě jednou ke slovu hráči STS, ve 48. minutě uzavřel střelecký účet tohoto utkání Antonín Čermák. Chvojkovice popáté na podzim prohrály a jsou na sestupové příčce, Dobrejtým udržel třetí příčku a je na dohled postupové pozici.KANONÝŘI - FK STAVGAZ JIHLAVA RYCHLÉ PÍPY 5-3 (4-2)
Branky:
Sobotka 3, Hercig, Vlček - J. Stratil 3
Na začátku utkání učinili KANONÝŘI sympatické gesto, neboť se rozhodli hrát v poli jen ve čtyřech stejně jako jejich soupeři, byť měli ještě tři hráče na střídání. Domácí byli aktivnější a v sedmé minutě se dostali do vedení, když se ujala střela Tomáše Sobotky. Hosté vyrovnali z jedné nemnoha akcí v prvním poločase, v šestnácté minutě se prosadil Jiří Stratil. Jenomže hned po rozehrání se dostal míč k Tomáši Sobotkovi a ten si připsal druhý střelecký úspěch v tomto utkání. Ale i na druhou branku ve své síti dokázali hosté odpovědět, v devatenácté minutě se i Jiří Stratil zapsal mezi dvoubrankové střelce tohoto zápasu. Nerozhodný stav znovu vydržel jen krátce, o minutu později prokázal své střelecké schopnosti Michal Vlček a KANONÝŘI potřetí v utkání vedli. Tentokrát své vedení nejen udrželi, ale i navýšili, neboť ve 23. minutě zapsal svou maličkost do listiny střelců Daniel Hercig. Po změně stran udeřil ve 28. minutě Tomáš Sobotka a zkompletoval hattrick. A když dal branku Tomáš Sobotka, tak o chvilku později (33. minuta) střílel přesně (tak jako dvakrát během prvního poločasu) Jiří Stratil a i on se dočkal v zápase šestého kola hattricku. V následujících minutách přišly velké chvíle brankáře hostů Jana Půžy, který svými zákroky trápil útočící hráče soupeře, neboť zůstal až do konce utkání nepřekonán. A když náhodou střelci domácích přelstili brankáře Stavgazu, tak ho zachránila branková konstrukce, a to hned ve třech případech. KANONÝŘI si připsali druhou podzimní výhru a už nefigurují na sestupové příčce, stejně jako FK Stavgaz Jihlava Rychlé pípy ovšem mají pouze jednobodový náskok na dvě poslední pozice v tabulce.