I. MaxiTip liga : 6.kolo: V tabulce se žádné velké změny nestaly

01.10.2018

SEDMÍK - Some Jihlava "A" - RC Maňana "A"   8:5 (3:1)
Branky: Demeter 3, Kavka Daniel 3, Sapola, Šuta - Menšík M. 2, Chládek, Klusák, Kučírek

Zápas o první místo se odehrál mezi SEDMÍKEM a Maňanou. Začátek utkání lépe vyšel some, když ho ve 4. minutě poslal do vedení Demeter. Pak se hra sice vyrovnala, ale do 14. minutě potrefách Demetera a Dana Kavky vedlo some už 3:0. Maňaně se podařilo snížit až v 19. minutě, kdy přesně mířil Chládek. To bylo z první půle vše. Ve druhé půli mělo opět lepší vstup Some, když ve 32. skoroval Dan Kavka. Maňan ale zabojovala a do 42. minuty se jí podařilo stáhnout náskok na rozdíl jediné branky po trefách Klusáka a Kučírka. Some znovu odskočilo ve 44. minutě po brance Sapoly. Ve 47. ale Menšík znovu dostal Maňanu do hry. Jenže mezi 48.- 49. minutou přišly 3 branky some a bylo po utkání. V závěru už jen korigoval Menšík na konečných 8:5 pro Some, kteří jsou tak stále první.

FK Klasici "A" - Ježek   10:3 (3:0)
Branky: Lacina 4, Göth Jan 3, Pokorný 2, Göth Jakub - Jičínský, Nevosad J., Pecha

Ježci už potřebují bodovat, ale na rozjeté Klasiky byli krátcí. Klasici do zápasu vlétli a ve 4. minutě to bylo už 2:0. V 18. minutě navíc navýšil vedení Pokorný a Klasici vyhráli první půli aniž by dostali branku. ve druhé půli sice Ježci ve 26. minutě snížili Nevosadem, ale Klasici svou brankovou smrští v následujících minutách nedali Ježkům šanci.Ježci se prosadili až ve 44. minutě a to jen korigovali na 8:2. Ve zbytku utkání padly ještě branky na obou stranách, ale Klasici vyhráli v pohodě 10:3. Dařilo se hlavně Lacinovi, který se trefil 4x.

AMC Trans - Starlet "A"   3:7 (2:3)
Branky: Hintnaus 2, Paulík - Mazel 2, Průcha 2, Příhoda 2, Paiskr

V zápase o důležité body se utkal Starlet s AMC Trans. Starlet měl parádní vstup do utkání a už ve 2.minutě vedl 2:0. AMC ale dokázalo rychle zareagovat a ve 4. minutě snížil Paulík. Poté se hrála vyrovnaná partie na obou stranách, ale všechny šance zůstali nevyužité. Další se ujala až v 16. minutě, kdy srovnal Hintnaus. Starlet ale nakonec první půli vyhrál 3:2, když se znovu trefil Průcha. Ve druhé půli začal lépe Starlet a ve 28. minutě vedl opět o dvě branky po trefě Příhody. Starlet pak rozhodnul o zápase mezi 38.-39. minutou, kdy dal 3 branky. AMC už pak jen korigovalo výsledek ve 40. minutě Hintnausem na konečných 7:3 pro Starlet. Nutno ale dodat, že AMC mělo v zápase několik vyložených šancí a nedalo ani penaltu. Výsledek byl pro ně spíše krutý, protože zápas byl velmi vyrovnaý, ale produktivita byla na straně Starletu.

R.U.M. - Litrpůl   7:3 (2:0)
Branky: Brabec 4, Dvořáček, Kovář, Šebesta - Dufek, Lojda, Vaněk David

Další důležitý zápas čekal Litrpůl proti R.U.M. R.U.M. zvládl lépe začátek zápasu, když se ve 3. minutě prosadil Brabec. To bylo na dlouho dobu všechno. probíhal velmi vyrovnaný zápas, kde bylo vidět, že Litrpůlu jde o hodně. R.U.M. ale nakonec dokázal dát v první půli ještě jednu branku, když se prosadil Kovář. Ve druhé půli to zkusil Litrpůl otevřít, ale byl za to tvrdě potrestán. R.U.M. do 38. minuty nasázel 5 branek a prakticky rozhodl zápas, když vedl 7:0. V posledních 10 minutách se zápas už jen dohrával a R.U.M. povolil Litrpůlu alespoň kosmetickou úpravu na konečných 7:3. R.U.M. se tak stále drží na kontakt o první pozici. Naopak Litrpůlu už začíná téct do bot.

ABUS GASTRO - AC B2B Pekelnej Stroj "A"   7:5 (4:1)
Branky: Chramosta ml. 2, Svoboda R. 2, Kašík, Svoboda, Vyskočil - Vlk R. 3, Benáček, Houdek

Pekelnej Stroj má problémy se scházením a jinam tomu nebylo ani teď proti Abusu Gastro, když nastoupil 4+1. První desetiminutovka vyzněla lépe pro Abus, když po brankách Chramosty a Ríši Svobody vedl 2:0. Skore se pak opět měnilo v 18. minutě, kdy padly branky na obou stranách. Tečku za první půlí udělal v poslední minutě Chramosta, který zvýšil už na 4:1. Ve druhé půli měl abus opět lepší start a do 32. minuty dal 2 branky a bylo to už 6:1. abus pak zvolnil a Stroj začal stahovat. Ve 44. minutě už to totiž bylo 6:4 a bylo zaděláno na drama. jenže ve 45. minutě Vyskočil dal rozhodující branku. Stroj pak už korigoval ve 47. na konečných 7:5.

Pohárová středa - FC Hranatá Koule   7:7 (4:3)
Branky: Zadražil P. 3, Přibyl 2, Brabec, Jícha - Plichta 2, Procházka 2, Voťoupal 2, Dolejš

Další bitva mezi týmy, kterým se příliš nedaří se odehrála mezi Pohárovou středou a Hranatou Koulí. Úvod zápasu vyšel lépe Kouli, když už ve 2. minutě vedla díky Plichtovi. Jenže Pohárovka zabrala a do 10. minuty vývoj zápasu otočila, když se 2x trefil Přibyl. Pohárovka pak ve 12. minutě vedení navýšila, když se trefil Patrik Zadražil. Koule ale dokázala brzy vyrovnat potrefách Dolejše a Voťoupala. První půli dokázala ale vyhrát Pohárovka, když se ve 22. minutě trefil opět Patrik Zadražil. Ve 37. minutě se opět měnilo skore a to na obou stranách a bylo to stále o branku. Koule ale opět dokázala zabrat a ve 42. minutě se znovu dostal do vedení 6:5. Ve 44. minutě ale bylo zase srovnáno, když se trefil Brabec. Koule měla znovu ke 3 bodům blíže ve 47. minutě, když se trefil Plichta. Pohárovka ale stihla ve 49. minutě srovnat na konečných 7:7, protože v závěrečném tlaku se už Koule nedokázala prosadit. Oba týmy si tak rozdělily spravedlivě po bodu.