III. liga - 7. kolo: První prohra Rivals

10.10.2018

AC Spatra - FC Rivals PL   6:5 (4:2)
Branky: J. Urbánek 3, M. Urbánek 3 - Aldorf, Fencík, Němeček, Petráš, Rychteník
Favoritem utkání byli Rivals, kteří zatím nevěděli, co je to porážka. Jenže v tomto kole narazili na Spatru, která se mohla opřít o klan Urbánků, což byl hlavní důvod jejich porážky, protože oba vstřelili 3 branky. Spatra vedlo už po první půli o dvě branky, jenže poté Rivals zabrali a srovnali na 5:5, jenže dvě minuty před koncem vystřelil důležité 3 body Spatře Jan Urbánek.

FC Lontov - FC ATIS Jihlava "A"   11:4 (2:3)
Branky: Lang 3, Jobák 3, Guth 2, Zelený 2, Pometlo - Žaloudek, Hlaváčik, Vevera, Havel
Oba soupeři měli shodně 7 bodů, proto se očekával vyrovnaný souboj. První poločas tomu nasvědčoval, jeden druhého nějak výrazně nepřehrával, jenže zlom přišel v závěru utkání, to se Atis úplně sesypal, protože od 40. minuty dostal 6 branek a výsledkem bylo celkem 11 obdržených branek v jeho síti. Atis musí do dalších kol zapracovat na obranné fázi, protože ta patří vůbec k nejhorší z celé III. ligy.

VŠP Jihlava - Sportvel A   4:3 (3:1)
Branky: Jeníček 3, Šrámek - Skotar, Tišl, Trunda
Vysokoškoláci, povzbuzeni výhrou z minulého kola, vstoupili do utkání na jedničku na do 15. minuty vedli díky Jeníčkovi a Šrámkovi o dvě branky. Pak sice snížil Tišl, ale dvoubrankové vedení Jeníček. Druhé dějství začal lépe Sportvel, který dokázal srovnat. Jenže VŠP Jihlava má Marka Jeníčka, nejlepšího střelce III. ligy, který vstřelil svoji třetí branku v utkání a zajistil tak svému týmu důležité vítězství.

Branky: Krupica 3, Brabenec, Zeman
Fanklub utkání zcela ovládl, nedovolil Odbille vstřelit ani čestnou branku. Odbilla díky předchozím nezdarům spadla až na poslední příčku třetiligové tabulky a čeká ji tvrdý boj a setrvání v této lize. Musí zapracovat zejména na střílení branek, protože po Sportvelu je druhá nejhorší a průměr pouze 3 vstřelené branky na zápas. Fanklub se díky výhře posunul na bronzovou příčku.

Monsters - IZS Jihlava   2:2 (0:1)
Branky: Picka, Žák - Láznička 2
Jak ztratit vyhrané utkání ví IZS Jihlava, protože ještě ve 45. minutě vedl o dvě branky a nic nenasvědčovalo tomu, že by se skóre mělo měnit. Jenže na 1:2 snížil Žák a dvě minuty před koncem vystřelil Monsters bodík Picka. Monsters tak zastavili svůj bodový půst, protože v předchozích třech kolech nevytěžili ani bod, v konečném zúčtování může mít ve vyrovnané tabulce cenu zlata.

Palermo - Starlet "B"   3:2 (1:1)
Branky: Doležal 2, Průcha - Paiskr, Pešák
Palermo ostudě z minulého kola, kdy se k utkání nesešlo, bylo opět v plné síle, což na vlastní kůži poznal Starlet. Tomu se od začátku utkání moc nedařilo, vůbec nepotvrzoval roli favorita. První dějství sice ještě skončilo nerozhodným stavem, jenže poté se dvakrát trefil Doležal. Starlet dokázal ještě snížit Paiskrem, ale poté si už Palermo svoji výhru zkušeně pohlídalo.