I. MaxiTip liga : 8.kolo: V čele se promíchaly pozice, drama o záchranu v plném proudu

13.10.2018

AC B2B Pekelnej Stroj "A" - Starlet "A"   4:9 (1:4)
Branky: Benáček 2, Cibulka, Vlk R. - Příhoda 4, Poul 3, Průcha 2

Starlet chtěl v zápase proti Pekelnýmu stroji vyhrát, aby se v klidu vyhnul bojům o záchranu. Starlet byl ze začátku aktivnější a vytvořil si několik velkých šancí, ale žádná z nich neskončila v síti. To Pekelnýmu se v 9. minutě zadařilo, když z první větší šance skoroval Radim Vlk. Starlet byl ale v zápase i nadále lepší a skore otočil do 18. minuty, když se 2x trefil Poul a jednou Průcha. Tečku za první půlí udělal Příhoda, který dorazil míč do sítě a Starlet vyhrál první půli 4:1. Začátek druhé půli byl opět ve znamení Starletu, který do 31. minuty přidal 3 branky a bylo to rázem 7:1 a bylo téměř rozhodnuto. Pekelnej pak sice snížil ve 38. a 39. minutě, ale to zdaleka nestačilo. Pak se ještě skore měnilo na obou stranách v závěru, ale konečná výhra Starletu 9:4 byla naprosto zasloužená.

ABUS GASTRO - RC Maňana "A"   1:9 (0:3)
Branky: Medvík - Kovář 3, Beránek, Koloušek, Kottink, Kučírek, Menšík, Staněk

Abus Gastro v závěru soutěže přišel o dva stěžejní hráče, když Tůma a Ríša Svoboda plní studijní povinnosti a na jeho hře je to hned znát. V dalším zápase s Maňanou to bylo hodně vidět. První půli si Maňana vypracovala v pohodě náskok 3:0 a směřovala ke třem bodům. ve druhé půli se hrálo dle not Maňany a skore narůstalo. Aby s se zmohl pouze na jeden zásah, což zdaleka nestačilo. Maňana brala pohodové 3 body za výhru 9:1. Zajímavostí zápasu bylo, že za Maňanu nastoupili exligový fotbalista Venca Kouloušek, který podal solidní výkon a určitě na nejvyšší soutěž oživil.

FC Hranatá Koule - Litrpůl   5:8 (1:2)
Branky: Dolejš 4, Palát - Kovačík 2, Vaněk David 2, Cabúk, Dufek, Kalný, Vacek

Jeden z důležitých záchranářských bojů se odehrál mezi Litrpůlem a Hranatou Koulí. Týmy se první minuty ožukávali a důležitost zápasu byla jasně cítit. První branky padly až v 9. minutě, kdy se hned 2x trefil Kovačík. I nadále se bojovalo o každý metr a zápas měl grády. V první půli už padla jen jediná branky, když ve 20. minutě snížil Dolejš. Ve druhé půli už to bylo jiné kafe. Oba týmy daly po brance ve 27. i 29. minutě a bylo to stále jen o branku. Litrpůl si rozhodující náskok vypracoval mezi 34. -37. minutou, kdy dal 2 branky a vedl už o 3 branky. Další souběžné branky padly ve 39. minutě a bylo to už 7:4 pro Litrpůl, který bránil svůj solidní náskok. Litrpůl pak pečetil výhru ve 49. minutě, kdy zvýšil Cabúk. Definitivní tečku za utkáním pak v poslední minutě udělal Dolejš, který svou čtvrtou brankou v zápase korigoval výsledek na 8:5 pro Litrpůl, který sebral hodně důležité body.

R.U.M. - AMC Trans   7:4 (5:0)
Branky: Dvořáček 5, Kovář 2 - Nikodým 2, Hintnaus, Hrdlička

AMC Trans je také v záchranářských bojích, ale proti R.U.M. je nečekalo nic lehkého. První půle se AMC vůbec nepovedla a R.U.M. trestal. Díky hattricku Dbořáčka a dvou brankám Kováře R.U.M. vyhrál první půli 5:0 a směřoval za třemi body, které ho katapultovaly do čela tabulky. Ve druhé půli opět byl na tom lépe R.U.M., když ve 27. minutě další branku přidal Dvořáček. Pak konečně zabralo i AMC, když využili velkého podcenění R.U.M. a do 44. minuty snížili na 6:4. To trošku R.U.M. nakoplo a zápas nakonec dotáhlo do vítězného konce, když výhru 7:4 potvrdil svou 5 brankou Dvořáček. R.U.M. tak využil remízi mezi Some a Klasiky a je první.

Pohárová středa - Ježek   1:1 (1:1)
Branky: Zadražil P. - Novák P. ml.

Další ze záchranářských bojů byl k vidění mezi Ježky a Pohárovkou. I v tomto zápase bylo vidět, že jde o hodně. Pohárovka sice jako první vedla, když se trefil Patrik Zadražil. Ježci, ale Novákem srovnali v 15. minutě na 1:1. Ve zbytku utkání i nadále pokračovala bitva o každý míč, šance také byly na obou stranách, ale brankáří předčili střelce a branka tak nepadla. Oba týmy braly po bodu, což pro nikoho příliš neřešilo a důležité bitvy o záchranu mají stále před sebou.

SEDMÍK - Some Jihlava "A" - FK Klasici "A"   8:8 (3:3)
Branky: Demeter 2, Kavka Daniel 2, Sapola 2, Kavka David, Šuta - Göth Jakub 3, Bláha 2, Lacina, Svoboda, Tausch

Šlágr kola se odehrál mezi momentálně nejlepšími týmy malé kopané, kterými jsou Klasici a SEDMÍK Some Jihlava. V předcgozích vzájemných zápase mezi těmito celky příliš branek nepadlo, ale tentokrát se bořily mýty. Klasici do zápasu vstoupili lépe a v 10. minutě díky brankám Kuby Götha vedli 2:0. Some ale brzy snížilo, když se trefil Dan Kavka. Další změny ve skore přišly na obou stranách v 19.minutě. Tečku za první půlí udělal Sapola, který v poslední minutě srovnal. Ve 26. minutě svou druhou brankou Bláha dostal Klasiky do vedení na 3:2. Ve 27. minutě bylo srovnáno, když přesně mířil Demeter. Další branky na obou stranách padly ve 33. minutě, stále tak byl stav vyrovnaný. Ve 38. minutě Klasici znovu vedli, když se z přímáku trefil Jakub Göth. Hned vzápětí ale srovnal Demeter. Some se dostalo do vedení ve 45. minutě, kdy pod klacek dorazil Sapola. Jenže Klasici zabrali a slepenými góly ve 46. a 47. minutě zápas zase otočili na svou stranu. To ale nebylo vše, protože v poslední minutě přesně mířil Dan Kavka a srovnal na konečných 8:8, protože po brance se hned pískal konec. Oba týmy předvedly parádní hru se spoustou branek a dá se říci, že plichta je spravedlivá. V závěru náš čeka velké drama o titul, protože oba celky přeskočil R.U.M.