IV. Rádio Jihlava liga - 9. kolo: v boji o postup je stále 5 mužstev, první sestupující je znám - SK-AZ Chaos

18.10.2018

SSC Rock Club Jihlava – FC Ajtakrajta 3:4 (1:2)

Branky: Partl, Raucher 2 – Erben, Jaroš, Pivoňka, Špejtek

Ajtakrajta jde herně pomalu nahoru, na což dnes doplatil papírový favorit – SSC Rock Club Jihlava, který ve 13 minutě prohrával již 2:0. V 16 minutě sice Partl snížil na 2:1, ale hned ve 29 minutě borci Ajtakrajty opět zvýšili vedení o dvě branky. SSC se však nevzdalo a brankami ve 30 a 39 minutě srovnalo skóre utkání. O vítězství Ajtakrajty tak nakonec rozhodla 41 minuta, kdy poslední branku utkání v střelil Pivoňka a zajistil svému týmu překvapivé, ale zcela zasloužené tři body.

KTM – FC Závitové tyče 0:7 (0:2)

Branky: Š. Číhal, Dubský, O. Klimeš 2, Stejskal, Vomela 2

Nikdo z přítomných neočekával, že lídr soutěže dnes dostane takový výprask. Už v 9 minutě KTM prohávali 2:0 a jejich soupeř je herně zcela viditelně převyšoval a navíc dokázal střílet branky. Hráči KTM dokázali ještě v prvním poločase soupeři vzdorovat, ale ve druhém poločase se již jenom dívali, jak borci ze Z. tyčí střílí další a další branku, až se konečný stav zastavil na 0:7. Tato prohra znamená pro KTM pád na druhou příčku o kterou se dělí se stejným počtem bodů s FC Popice.

FC Trialog - SK – AZ Chaos 8:0 (5:0)

Branky: A. Čáp, D. Čáp, P. Fišer 2, J. Fišer, Šťáva 2, O. Vítů

Chaos měl dnes poslední šanci jak získat body vedoucí k možnému udržení ve IV. Lize. Tato snaha mu však vydržela pouze do 10 minuty, kdy poprvé inkasoval. V 15 minitě byl stav již 3:0 a bylo prakticky rozhodnuto. Trialog si zkušeně hlídal své vedení a do poločasu ještě 2x skóroval. Trialog do druhého poločasu postavil do branky místo Libora Vítů Dalibora Čápa, který přes to, že musel řešit několik ošementých šnací soupeře udržel čisté skóre. Vítězství trialogu znamená jistý sestup Chaosu do V. Sabe ligy.

FC Popice – SEDMÍK Some Jihlava „B“ 2:4 (1:3)

Branky: Hájek, Libich – Hlávka, Mezera, Sapola, Sobotka

Popice, které nadále pomýšlí na postup do II. Ligy dnes narazily na mužstvo, které má rovněž nejvyšší ambice a bylo to znát na herním projevu. První branky padaly hned v uvodních minutách a tak v 6 minutě vedli Sedmíci 2:1. Další branka padla až ve 24 minutě opět z kopaček Sedmíků. Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale další branka padla až ve 41 minutě, což znamenalo vedení Sedmíků 4:1. Popičtí do konce uktání dokázali již jenom brankou ve 44 minutě korigovat výsledek utkání.

FC Jiřín – FC Vašíčkova banda 3:4 (0:2)

Branky: M. Páša, Vondruška 2 – M. Fuks 2, Hájek, Olejníček

Jiřín jako druhý možný sestupující si dnes na Vašíčky věřil, ale absolutně mu nevyšel první poločas, který prohrál o dvě branky. První branku jiřínští vstřelili až ve 36 minutě, když už prohrávali 3:0. Vašíčci kontrovali brankou ve 40 minutě a zdále se, že je rozhodnuto. Po této brance se však soupeř probudil a brankami ve 41 a 45 mintě do stal do hry o možné body. Posledních 5 minut se Vašíčci zoufale bránili a nakonec jejich snaha byla korunováno ziskem všech bodů. Jiřín, pokud se chce pomýšlet na udržení ve IV. lize, musí poslední dvě kole vyhrát.

Bumerang – Kavčí Hory Polná 7:1 (4:0)

Branky: Hájek 2, Marek Havlín 3, Martin Havlín 2 - Vampola

Bumerang jako jeden z kandidátů na postup se dnes dostavil skoro v plné sestavě a od začátku utkání měl v ruce taktovku hry. Do vedení se dostal již v 7 minutě brankou Martina Havlína, ale potom soupeř hru vyrovnal a tak další branky byly vidět v 20, 21 a 25 minutě, čímž si Bumerang vytvořil dostatečný náskok. I druhém poločase Bumerang střílel branky a polenským se podařilo skórovat až ve 37 minutě za stavu 6:0. Je nunté však zmínit, že ve druhém poločase polenští přidali na obrátkách, ale jejich snahy skončily na golmanovi Dvorském, kterému se dnešní zápas opravdu vydařil.