I. MaxiTip liga : 9.kolo: Ježci prvním sestupujícím. Boj o titul stále nevyřešen.

20.10.2018

FC Hranatá Koule - Ježek   6:4 (2:2)
Branky: Palát 3, Plichta 2, Kameník - Jurč 3, Záškoda

Bitva o holý život se odehrála mezi Ježky a Hranatou Koulí. Ježky museli vyhrát, aby si udrželi šanci na záchranu, a tak se dala čekat velká bitva. Ježci naskočili do zápasu lépe a v 6. minutě díky Jurčovi vedli. Jneže Koule zabral a dokázala stav otočit, když díky Plichtovi a Kameníkovi vedla v 19. minutě 2:1. Ježci ale zabrali a ve 21. minutě srovnal Záškoda. Ve druhé půli Ježci opět začali lépe a ve 35. minutě opět vedli, když se prosadil Jurč. Nadále pokračovala vyrovnaná bitva o každý metr. Další změny přišly na obou stranách ve 42. minutě a Ježci stále vedli. Ježci ale opět nezvládli závěr utkání, jak už se jim v sezoně několikrát stalo. Koule v posledních 5 minutách dala 3 branky a vyhráli 6:4. Odsoudila tím ježci zpět do druhé ligy. Naopak Koule se nejspíš definitivně zachránila.

ABUS GASTRO - Litrpůl   2:5 (0:2)
Branky: Svoboda R., Vyskočil - Lojda 2, Cabúk, Svítil, Vacek

Další, kdo potřeboval body v záchranářské bitvě byl Litrpůl. Ten narazil na Abus Gastro, kterému už o nic nejde. První půle byla z obou stran hodně vyrovnaná. Bylo vidět, že jde Litrpůlu o hodně a podle toho také hrál. Litrpůl nakonec první půli zvládl, když se trefili Lojda a Svítil. Ve druhé půli se diváci dočkali více branek. Nejprve skore navýšil Vacek a Litrpůl měl slušný náskok. jenže Abus zabral a ve 41. minutě už to bylo po trefách Svobody a Vyskočila pouze o branku. Litrpůlu už ale drama nedopustil a v závěru díky dvěma brankám uzavřěl stav na konečných 5:2, což ho hodně příbližilo k setrvání v první lize.

Pohárová středa - AMC Trans   2:7 (1:2)
Branky: Pech, Zadražil P. - Fejt 2, Lukšů 2, Mašek P. 2, Paulík

Další ze záchranářkých duelů se odehrál mezi AMC Trans a Pohárovou středou. Oba týmy dělily jen 2 body, a tak se dal čekat velmi vyrovnaný boj. Lépe do zápasu nastoupila Pohárovky, když ve 2. minutě vedla díky Patriku Zadražilovi. AMC ale dokázalo v 7.minutě vyrovnat a začínalo se od začátku. AMC nakonec dokázalo první půli vyhrát, když se prosadil Lukšů. Ve druhé půli opět začala lépe Pohárovka, když ve 27. minutě srovnal Pech. To ale bylo od Pohárovky vše. AMC se pak rozjelo. Začalo přidávat branky a hlavně i bojovností a poctivým výkonem dozadu začalo Pohárovku přehrávat. Ve formě hrající Lukšů nejprve ve 28. poslal AMC do vedení. Poté se dlouho nic nedělo až do 39. minuty, kdy vedení navýšil Fejt. AMC poté zcela zlomilo nápor Pohárvky v závěru, kdy díky třem rychlým brankám vyhrálo 7:2 a s velkou jistou se zachránila. Naopak Pohávka musí poslední dva zápasy vyhrát, aby měla ještě šanci, ale v těch zápasech má i Some a to je velmi těžký soupeř. Vypadá to tak, že Pohárovka, stálice první ligy, spadne do druhé ligy.

RC Maňana "A" - Starlet "A"   5:6 (1:2)
Branky: Klusák 2, Koloušek, Sládek, Kovář - Pospíchal 3, Trojánek L. 2, Mazel

Velmi pěkná podívaná byla v zápase mezi Maňanou a Starletem. Zápas probíhal ve velkém tempu a nasazení na obě strany. Jako první se dostal do vedení Starlet, když se trefil ve 4. minutě Mazel. V 15. minutě už ale bylo srovnáno, když doklepal míč do sítě Kovář. starrlet ale první půli nakonec vyhrál, když se ve 20. minutě trefil Pospíchal. Ve druhé půli tempo zápasu neupadalo, spíše se ještě zrychlilo. starlet navýšil vedení ve 26. minutě, kdy utekl Trojánek a zavěsil. Pak ale starlet trochu povolil, čehož Maňana využila a mezi 31. - 38. minutou nasázela 3 branky a skore zvrátila na svou stranu. To Starlet opět nabudilo a ve 40. minutě už zase vedl o branku po trefách Pospíchala a Trojánka. Ve 45. minutě Pospíchal uzavřel hattrick a bylo to zase o dvě branky pro starlet, ale ještě nebyl konec. Maňana v závěru zabrala, ale už se jí povedlo snížit na konečných 6:5 pro Starlet, když se prosadil Klusák.

SEDMÍK - Some Jihlava "A" - R.U.M.   8:4 (3:2)
Branky: Kavka Dan 4, Kavka David 2, Benda, Kučera - Brabec, Kovář, Šourek, Zamazal

Zápas, kde se mohl jeden z týmů přiblížit o titul se odehrál mezi R.U.M. a SEDMÍKEM Some Jihlava. V zápase se nečekaně dlouho čekalo na první branku. Až ve 12. minutě se prosadil Šourek a poslal R.U.M. do vedení. Some dokázalo vyrovnat v 16. minutě, kdy se trefil Dan Kavka. Dalšíbranky padly v 18. minutě a to na obou stranách. První půli nakonec těsně vyhrálo Some, když se ve 20. minutě trefil Kučera. Some mělo parádní vstup do druhé půli a prakticky v něm rozhodlo o zápase. Do 34. minuty totiž nasázelo 4 branky a bylo to hned 7:2. Some pak ve 40. minutě potvrdilo 3 body, když svou čtvrtou brankou v zápase dal Dan Kavka. R.U.M. už pak jen brankami ve 41. a 42. minutě korigoval na konečných 8:4 pro Some, které tak má nejblíže k titulu.

AC B2B Pekelnej Stroj "A" - FK Klasici "A"   4:10 (3:5)
Branky: Fikar 2, Benáček, Vlk R. - Göth Jan 3, Svoboda P. 3, Lacina 2, Grepl, Tichánek

Klasici potřebovali získat 3 body, aby se udrželi v kontaktu s čelem tabulky. Klasici začali dle představ a díky brankám svobody a Laciny vedli v 9. minutě 2:0. Pekelnej Stroj ale nic nevzdal a ve 12. minutě bylo srovnáno. Klasici se do vedení znovu dostali v 15. minutě po trefě Jana Götha. V 19. minutě ale Radim Vlk srovnal a začínalo se od nuly. Klasici ale ve 21. minutě dali 2 branky a vyhráli první půli 5:3. ve druhé půli znovu začali lépe Klasici, když do 35. minuty dali 2 branky a rázem vedli o 4 kusy. Ve 36. minutě sice Stroj dokázal ještě snížit a zabojovat, když se trefil Fikar. Klasici si ale zbytek zápasu pohlídali. Ve 42. a 43. minutě se trefil Jan Göth, čímž zkompletoval hattrick. Tečku za utkáním udělal Svoboda, který svou 3. brankou v zápase uzavřel stav utkání na 10:4 pro Klasiky. Ti tam musí čekat na zaváhání Some, aby obhájili titul.