I. MaxiTip liga : 10.kolo: Ježky do druhé ligy doprovodí Pohárová středa. Boj o titul už jen mezi Klasiky a SEDMÍKEM Some Jihlava

25.10.2018

Pohárová středa - SEDMÍK - Some Jihlava "A"   6:32 (5:11)
Branky: Heřmánek 2, Zadražil D. 2, Pech, Zadražil P. - Kavka Daniel 13, Benda 6, Kavka David 5, Kriegsmann 4, Sapola 2, Demeter, Šuta

Pohárovka potřebovala vyhrát proti Some, aby se pokusila odvrátit sestup. Jenže nakonec dopadlo fiaskem. Pohárovka nastoupila pouze se 4 hráči v poli a bylo prakticky hotovo. some si zápas užilo a nakonec z toho vznikl rekord soutěže, kdy Some vyhrálo neskutečně 32:6. Hlavní střeleckou hvězdou byl Dan Kavka, který dal 13 branek. Pohárovka tak po dlouhých letech v první lize padá o soutěž níž.

AC B2B Pekelnej Stroj "A" - R.U.M.   5:5 (3:4)
Branky: Benáček 2, Fikar, Prchal, Vlk R. - Slezák 2, Kovář 2, Brabec

R.U.M. potřeobal zvládnout zápas s Pekelným strojem, aby se udržel ve hře o titul. R.U.M. začal zápas přesně podle svých představ a ve 14. minutě vedl 4:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by neměl vyhrát. Stroj se pak poprvé trefil v 15. minutě, kdy skoroval Vlk. Stroj ale i nadále pokračoval a díky brankám Benáčka ze 20. a 24. minuty skončila první půle jen jednobrankovým vedením R.U.M. Ve druhé půli začal lépe Stroj a už ve 27. minutě bylo srovnáno. Stroj nakonec vývoj zápasu otočil, když se ve 41. minutě trefil Fikar a bylo to 5:4 pro Stroj. R.U.M. nakonec ale zabojoval a ve 47. minutě srovnal na konečných 5:5 Kovář. R.U.M. tak ztratil šanci na titul.

FC Hranatá Koule - AMC Trans   11:6 (3:3)
Branky: Plichta 5, Palát 3, Barák, Procházka, Schrek - Paulík 3, Fejt, Hintnaus, Hrdlička

Zápas dvou šťastných týmů z minulého kola, kdy se oba zachránily, se odehrál mezi Hranatou Koulí a AMC Trans. V zápase mělo lepší start AMC, když se v 7. a 8. minutě trefil Paulík. Jnenže Kouli se podařilo brzy srovnat, když se ve 13. a 16. minutě trefil Plichta. AMc se pak dostalo opět do vedení ve 20. minutě po zásahu Hintnause. První půli nakonec vítěze neměla, když se ve 21. trefil Palát. Ve druhé půli lépe začala Koule, když do 35. minuty dala 4 branky a zcela přetočila zápas na svou stranu. Hrdlička poté sice snížil, ale další rychlé branky Koule rozhodly. Koule nakonec vyhrála 11:6. V zápase hlavně řádil Plichta, který se za Kouli trefil 5x.

ABUS GASTRO - Starlet "A"   4:8 (3:4)
Branky: Svoboda R. 3, Svoboda P. - Dršata 2, Příhoda 2, Trojánek T. 2, Mazel, Pokorný

Starlet  v zápase proti Abusu Gastru mohl stoupat tabulkou výše, ale nebyl to jednoduchý zápas. Jako první se ujal vedení Abus, když se v 6. minutě prosadil Richard Svoboda. Starlet ale dokázal brzy srovnat, když se prosadil v 9. minutě Příhoda. Starlet se dostal do vedení v 15. minutě díky Dšatovi, ale Abus díky brankám Pavla a Richarda Svobody opět vedl. Starletu se nakonec podařilo první půli vyhrát, když se trefil Dršata a Pokorný. Starlet ve druhé půli jasně na hřišti dominoval, nastřelil několik tyčí a pomalu navyšoval vedení. Za Abus byl k naudržení Ríša svoboda, ale bylo vidět, že mu dochází síly a nikdo no nedokázal kloudně podpořit. Starlet si postupem času vypracoval náskok a vedl 8:3. V závěru na konečných 84 korigoval Ríša Svoboda, který uzavřel tak hattrick.

Litrpůl - Ježek   9:3 (4:1)
Branky: Kovačík 5, Vaněk David 3, Lojda - Záškoda, Vaňkát, Pecha

Ježci už měli před zápasem s Litrpůlem jasno, atak pomýšleli aspoň na první výhru. Jenže Litrpůl má v posledních zápasech formu. Litrpůl se dostal do vedení už ve 4. minutě díky Kovačíkovi. V 8. minutě Litrpůl vedl už 2:0, když se trefil David Vaněk. Další branka Kovačíka zajistila Litrpůlu vedení už o 3 branky. Ve 23. minutě Pecha snížil, ale v poslední minutě svou 3. branku přidal Kovačík a první půli vyhrál Litrpůl 4:1. Ve druhé půli Litrpůl jasně dominoval. V klidu si hájil vedení a navyšoval vedení. Ježci se sice také trefili, ale zdaleka to nestačilo. Litrpůl tak vyhrál s přehledem 9:3 a potvrdil svou formu.

RC Maňana "A" - FK Klasici "A"   6:15 (2:7)
Branky: Kubát Jiří 2, Chládek, Kottink, Kovář, Kučírek - Göth Jan 7, Göth Jakub 4, Mareš 3, Lacina

Zápas mezi Klasiky a Maňanou byl jasnou záležitostí úřadujícího mistra. Dlouho sice branky nepadly, až v 8. minutě si připsali na obou stranách střelci zásahy, ale pak už přišla na řadu smrtící chvilka od Klasiků, kteří si vystříleli v první půli vedení 7:2 a prakticky rozhodli o zápase. Už v první půli si 4 branky připsal Jan Göth. Ve druhé půli se hrál spíše bezstarostný malý fotbal, kde byli přád lepší Klasici. Klasici totiž ve 38. minutě vedli už 15:3 a bylo zaděláno na velký debakl. Maňana alespoň v závěru snížila na konečných 15:6 pro Klasiky. Za Klasiky řádili hlavně bratři Göthovi, když si dohromady připsali 11 branek.