IV. Rádio Jihlava liga - 10. kolo: Až poslední kolo rozhodne o postupujících, sestupující známe

25.10.2018

FC Trialog - FC Závitové tyče 3:4 (2:1)

Branky: A. Čáp, L. Vítů, Bednařík – Š. Číhal, Cemper, Stejskal, Vomela

Herně zcela vyrovnané utkání, kdy na jedné straně bojovala technika ana druhé bojovnost a mládí. Trialog překvapivě ovládal první poločas, kdy ve 14 minutě vedl již 2:0. Soupeř do konce poločasu kontroval ve 20 minutě a následně brankami ve 38 a 44 minutě otočil výsledek utkání. To však Trialog nesrazilo do kolen a brankou v 46 minutě vyrovnal a vše nasvědčovalo tomu, že si obě mužstva rozdělí body. Z toho asi vyplynulo chvilkové zaváhání obrany Trialogu, který nechal ve 49 proniknout před svouji branku Vomelu, který zajistil svojí brankou Z. tyčím všechny body.

SK - AZ Chaos – FC Ajtakrajta 3:5 (0:5)

Branky: Suchý, Mařík 2 – Čížek, Chvojsík, Jaroš 2, Váka

Oběma mužstvům již o nic nešlo, Ajtakrajta má zajištěnou IV. Ligu i na jaře a Chaos si již prohrou v minulém kole zajistil sestup do V. Sabe ligy. Bylo to utkání dvou poločasů, kdy první vyhrála Ajtakrajta 5:0 a druhý Chaos 3:0.

KTM – SEDMÍK Some Jihlava „B“ 5:7 (3:4)

Branky: Císař 3, Rod, Semrád – Sapola, J. Sedmík, K. Sedmík, Sobotka 2, Šereda 2

Obě mužstva pomýšlela na postup a vzhledem k tomu, že je od sebe dělil pouze jeden bod, čekal se napívaný zápas, což se také splnilo. Sedmíkům vyšel začátek utkání, kdy se brankami v 7, 10 a 12 minutě ujal vedení již 3:0. KTM se však ukázalo jako mužstvo bojovníků a brankami v 13 a minutě snížilo na rozdíl jedná branky. Do poločasu každé mužstvo vstřelilo po jedné brance, a tak nebylo nic rozhodnuto. Stejně jako v prvním poločase i nástup do druhého lépe vyšel Sedmíkům, kteří ve 29 minutě vstřeli další branku a zajistili si i přes další branky dostačující náskok a 3 body, které je posunuly na třetí místo tabulky.

SSC Rock Club Jihlava – FC Vašíčkova banda 2:3 (1:2)

Branky: Partl, Samec – M. Fuks, Kohoutek 2

Hráči SSC před utkáním stále pomýšlěli na spotup, ale soupeř je překvapil svojí bojovností a obětavou hrou. SSC šlo sice v 11 minutě do vedení, ale o to brankami v 17 a 25 minutě přišlo. Ve 27 minutě sice SSC vyrovnalo, ale v 34 minutě padl ještě jeden a poslední gól, který znamenal překvapivé, ale zasloužené vítězství Vašíčků.

FC Popice – Kavčí Hory Polná 8:2 (4:1)

Branky: Horáček 2, Kuchyňa, Skořepa 5 – Kourek, Procházka

Popice okupující 2 příčku byly jednoznačně lepším mužstvem a předvedenou hrou ukázaly, že chtějí postoupit do III. ligy. Po celé utkání měly herní převahu, kterou dokázaly střelecky zůročit a udržet si tak zatím druhou příčku, zajišťující postup. Soupeř poprvé skóroval až v 15 minutě, kdy již prohrával 3:0. Utkání se vyvedlo zejm. M. Skořepovi, který se trefil hned 5x.

FC Jiřín – Bumerang 2:6 (1:3)

Branky: K. Holub, Vondruška – Martin Havlín 3, Nápravník, Pešek, Tomenendál

Pokud si chtěl Jiřín udržet šanci na setrvání ve IV. lize musel dnes zvítězit. Přestože se dostavil skoro v plné sestavě a ve 12 miniuě vedl 1:0, na dnešního soupeře nestačil a prohrál, přestože ještě ve 28 minutě prohával pouze o jednu branku. Konečný úder přišel mezi 37 a 44 minutou, kdy obdržel 2 branky, které znamenaly konečnou prohru a sestup do V. Ligy.