Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Dnes má narozeniny

Přemysl Strnad (46)
Miniaplikace

VI. Ježek liga - 11. kolo: ŽST "B" postupuje, Rail Team padá dolů

04.11.2018


DOBREJTÝM - RAIL TEAM 5-0 (1-0)
Branky:
Klimeš 2, Novotný 2, Látera
Dobrejtým od začátku utkání hýřil aktivitou, po většinu prvního poločasu ovšem jeho hráči naráželi na zformovanou obranu Rail Teamu, která si s jejich pokusy o vstřelení branky poradila. Až v devatenácté minutě udeřil kapitán domácích Jan Novotný a Dobrejtým, kterého by tříbodový zisk přiblížil k postupu, byl po prvním poločase blíže ke splnění svého úkolu. Ve druhém poločase museli hosté přidat, neboť k záchraně potřebovali nutně zvítězit, a tak otevřeli obranu, což byla voda na mlýn hráčům Dobréhotýmu, který trestal mezery v obraně Rail Teamu. David Látera ve 37. minutě navýšil náskok domácích a ve 43. minutě definitivně rozhodl o majiteli tří bodů z tohoto utkání svou druhou brankou Jan Novotný. V závěru utkání ještě přidal dvě branky (44. a 48. minuta) Jaromír Klimeš a uzavřel střelecký účet utkání. Dobrejtým tak učinil krok k postupu (stále ovšem musel čekat na výsledky svých konkurentů), zatímco Rail Team již věděl, že se na jaře bude hlásit vedoucímu sedmé ligy.GALAXIE - FK STAVGAZ JIHLAVA RYCHLÉ PÍPY 4-3 (2-2)
Branky:
Galko 2, Svítil ml., Svoboda - Hašek, Obršlík, Pavlas
Stavgaz potřeboval bodovat, aby se nemusel ohlížet na výsledky ostatních mužstev namočených v sestupových vodách, ale začátek utkání se mu příliš nepovedl, neboť dvakrát (5. a 10. minuta) jeho obrana zapomněla na Jozefa Galka a ten nabídnutými příležitostmi nepohrdnul. Až v závěru prvního poločase se Stavgaz vrátil do hry, branky Michala Pavlase (20. minuta) a Pavla Obršlíka z předposlední minuty zajistily nerozhodný výsldek po úvodní části utkání. Ve druhém poločase Galaxie opět rychle udeřila, ve třicáté minutě jí vrátila vedení umístěná střela Tomáše Svítila ml. Ve 33. minutě přišel zkrat Martina Králíka, který v přerušené hře prudce strčil do soupeře a byl za svou zbytečnou aktivitu odměněn červenou kartou. Přesilovku využili domácí hned vzápětí, ve 36. minutě navýšil jejich vedení Miroslav Svoboda. Hráči Stavgazu se sice dostali ve 40. minutě na dostřel, když se prosadil Miroslav Hašek, ale další branku už nepřidali, a tak si Galaxie připsala výhru, která jí vynesla na čtvrtou příčku v tabulce. Soupeři ze Stavgazu sice nepřidali body v boji o udržení, vzhledem k porážce Rail Teamu v souběžně hraném zápase je to ale trápit nemuselo.DENATURÁT ZHOŘ - STS CHVOJKOVICE-BROD 3-2 (1-0)
Branky:
J. Koumar, P. Koumar, Stejskal - Čermák 2
Denaturát už měl před utkáním jistotu záchrany, a tak si obě mužstva (Chvojkovice mají jistý sestup už týden) si mohla zahrát bez obav o výsledek. Domácí byli nebezpečnější, ale až na branku Pavla Koumara ze sedmnácté minuty nedokázali využít svou převahu. Soupeři z Chvojkovic se směrem dopředu trápili ještě více, a tak skončil poločas těsným vítězstvím domácích. Začátek druhého dějství dal zapomenout na střelecké trápení v prvním poločase, ve 28. minutě přidal druhou branku Denaturátu Jan Koumar. STS odpovědělo hned vzápětí, ve 30. minutě připravil brankáře soupeře o čisté konto Antonín Čermák. Za další dvě minuty měli domácí opět dvoubrankový náskok, když se blýsknul přesnou střelou Vojtěch Stejskal. V závěru zápasu (47. minuta) se podruhé v utkání prosadil Antonín Čermák, ale byla to jen kosmetická úprava výsledku, domácí si své těsné vedení pohlídali.LA MORAIS - FC ALKOHOLIX 5-2 (2-1)
Branky:
Kovařík 4, Jiránek - Chmelíček, L. Szpytka
Neohrožený vládce podzimu v šesté lize se prosadil střelecky jako první, ve dvanácté minutě poslal domácí do vedení Martin Kovařík. Z vedení se ovšem hráči La Morais radovali jen krátce, protože hned v následující minutě vyrovnal Roman Chmelíček. Martin Kovařík ovšem obul střelecké kopačky a v šestnácté minutě si připsal druhý střelecký úspěch během tohoto utkání. Po změně stran přidali domácí další branky, které rozhodly o osudu tohoto utkání. Další dvě branky přidal Martin Kovařík (30. a 37. minuta), mezi které se ještě vešla trefa nejlepšího střelce soutěže Petra Jiránka (35. minuta). Poslední slovo v zápase patřilo hráčům Alkoholix, ve 43. minutě uzavřel střelecký účet utkání Lukáš Szpytka.ŽST "B" - UMBRO JIHLAVA 4-1 (2-1)
Branky:
Pöndl 3, Vacek - M. Albrecht
Domácí potřebovali zvítězit (a zároveň museli doufat v zaváhání Doubravy), aby mohli pomýšlet na postup, takže museli hrát aktivně a už ve druhé minutě jejich snaha přinesla ovoce v podobě vedoucí branky, kterou vstřelil Ivo Pöndl. A když v desáté minutě přidal druhou branku ŽST "B" tentýž hráč, tak to začalo vypadat s postupem pro domácí nadějně. Umbro sice ve dvacáté minutě snížilo, když se trefil Marek Albrecht, ale ŽST "B" mělo i nadále převahu a udrželo svůj těsný náskok až do poločasu. Ve druhém poločase se ve 35. minutě prosadil Pavel Vacek a v táboře domácích začalo být veselo, neboť konkurent z Doubravy na vedlejším hřišti vysoko prohrával. Pojistku přidal ve 41. minutě Ivo Pöndl a o postupu ŽST "B" bylo definitivně rozhodnuto.KANONÝŘI - FC DOUBRAVA "A" 6-3 (3-1)
Branky:
Hadrava 2, Šaroun 2, M. Staněk, Tůma - Šimon 2, Vítek
Doubrava potřebovala zvítězit, aby udržela naději na medaili, a přišlo jí jistě celkem vhod, že se soupeři sešli pouze ve čtyřech hráčích do pole. Přesilovka domácích měla ovšem jen krátkého trvání, ve třetí minutě dorazil fotbalový básník Milan Šaroun a začaly se dít zajímavé věci. Hned po svém nástupu na hřiště se zapojil do útočné akce, kterou zakončil přesnou střelou a KANONÝŘI od páté minuty vedli. Doubrava odpověděla v minutě dvanácté, Stanislav Šimon využil zaváhání obrany soupeře a bylo vyrovnáno. Ovšem Milan Šaroun měl v tomto utkání formu jako hrom a v patnácté minutě se podruhé v utkání zapsal do listiny střelců. A když v poslední minutě úvodní části navýšil vedení domácích Martin Hadrava, tak to s postupovými nadějemi Doubravy vypadalo bledě. Ve druhém poločase vyráběla obrana Doubravy chybu za chybou, z čehož těžili hráči soupeře a přidávali další branky na své konto. Ve třicáté minutě se po jedné takové hrubici prosadil Martin Staněk, o čtyři minuty později využil dalšího zaváhání v zadních řadách Doubravy Tomáš Tůma. Hosté sice dokázali snížit své manko, když se trefili Stanislav Šimon (37. minuta) a Ondřej Vítek (44. minuta), ale další branky už nepřidali, a tak se z vítězství radovali KANONÝŘI, kteří ještě v předposlední minutě navýšili své vedení, když se podruhé v zápase trefil Martin Hadrava. FC Doubrava "A" tak přišla o možnost získat cenný kov, KANONÝŘI si pojistili pozici v lepší polovině tabulky.