III. liga - 11. kolo: Je dobojováno, loučí se Odbilla a Atis

12.11.2018

VŠP Jihlava - Starlet "B"   5:5 (2:2)
Branky: Jeníček 2, Gregor, Makhniuk, Tříletý - Paiskr 2, Stockinger 2, Lapeš
Vysokoškoláci měli výborný vstup do utkání, když už ve 3. minutě vedli díky Gregorovi a Jeníčkovi o dvě branky. Jenže do konce poločasu stihl Starlet srovnat. Druhé dějství se opět neslo ve vyrovnaném duchu, bylo vidět, že oba soupeři mohou hrát uvolněně. Utkání nakonec skončilo zaslouženou dělbou bodů. Starlet tak může slavit umístění na stříbrné příčce, jenže postup do II. ligy odmítl.

FC ATIS Jihlava "A" - Palermo   5:2 (3:1)
Branky: Svoboda 2, Beneš, Kozojed, Žaloudek - Doležal, Vorálek
Oba soupeři se k utkání sešli v relativně silných sestavách. Atis potřeboval nutně vyhrát, aby si udržel naději na setrvání v soutěži. Za svým cílem si šel hned od začátku, kdy překvapivě přehrával Palermo, kterému se v posledních zápasech herně i výsledkově dařilo. Atis nakonec utkání dotáhl do zdárného konce, ale vzhledem k ostatním výsledkům ho čeká tým pád do nižší ligy. Palermo nakonec skončilo na 6. příčce.

Branky: Hron 6, Kourek - Kondrát, Vítek, Voráč
Odbilla potřebovala vyhrát, aby odvrátila, vzhledem k ostatním výsledkům, jistý sestup. IZS se sice dostal v 17. minutě do vedení, ale poté Odbilla během dvou minut vývoj skóre otočila. Jenže IZS má střelce Hrona, který dvěma slepenými brankami vrátil IZS vedení. Odbilla sice ještě stihla na začátku druhého poločasu srovnat Kondrátem, jenže pak už střílel jen IZS. Odbillu tak čeká v jarní sezóně přesun na jiná hřiště, kde se hraje IV. liga.

AC Spatra - Fanklub FCV   9:3 (5:0)
Branky: Urbánek 4, Pescit 2, Matoušek, Kravka, Urbánek - Krupica 2, Brabenec
V poslední kole se utkali soupeři bojující o postup do vyšší soutěže, i když u Spatry se dalo předpokládat, že i v případě výhry a možného postupu se nakonec rozhodne nepostoupit. Očekávané se stalo skutečností, Spatra relativně lehce porazila svého soupeře, který nedokázal pohlídat špílmachra Urbánka, který vstřelil do sítě Fanklubu 4 branky. Vzhledem k odmítnutí postup výše postaveným mužstev v tabulce se nakonec druhým postupujícím stal Fanklub.

Monsters - FC Lontov   7:0 (5:0)
Branky: Caha 2, Rindoš 2, Chudoba, Jonáš, Žák
Lontov si poměrně vydařenou sezónu zkazil posledním zápasem, kdy ho Monsters porazili rozdílem třídy. Monsters byli od začátku utkání lepším mužstvem a v rozmezí od 10. do 20. minuty překonali brankáře Brychtu hned 5x. Ve druhém dějství se snažil Lontov s výsledkem něco udělat, ale narážel na pevnou obranu soupeře, který navíc v závěru přidal další dvě branky.

FC Rivals PL - Sportvel A   4:5 (0:2)
Branky: Petráš 2, Hudec, Lašan - Doležal 2, Skotar, Trnka, Tůma
Rivals, jednoznačný favorit tohoto utkání a jistý postupující, si v posledním kole uřízli pořádnou ostudu, protože ještě ve 44. minutě vedli 4:2, jenže pak předvedli kolaps, během tří minut dostali tři branky a utkání nakonec prohráli. Sportvel má sice v konečném zúčtování stejně bodů jako předposlední Atis, v jeho prospěch však hraje lepší vzájemný zápas.