Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

26. ročník Vánočního turnaje-Sedmík Some počtvrté!!!

26.12.2018

 


Los skupinu „A“ pořádně nabil – sešli se zde poslední ligový mistr (Sedmík-SOME), vícemistr (FK Klasici), čtvrtý (Starlet) a sedmý (ABUS Gastro) tým podzimní tabulky, jenž doplnil domácí nováček turnaje Futsal Třešť.
Sedmík-SOME sice v prvním zápase s ABUSem docela nadřel (3:2), ale v dalších zápasech již nedostal ani gól a zcela jasně získal plný počet bodů a první místo.
Klasici začali prohrou se Sedmíky, ale poté ztratili body pouze remízou se Starletem a v boji o druhé místo ve skupině si snadno poradili s ABUSem.
Ten díky výhře nad Starletem obsadil třetí místo díky lepšímu vzájemnému zápasu.
Domácí Třešť zaplatila nováčkovskou daň. Kromě duelu se Sedmíky sehrála se všemi ostatními vyrovnané zápasy, ale nakonec z nich vydolovala jediný bod, který na postup nestačil.


 


Ve skupině „B“ začal bez bázně a hany druhý nováček turnaje Celta Vigo, který vyhrál úvodní dva zápasy a zdálo se, že bude bojovat o první příčku. Jenže ve třetím kole nestačil na RC Maňana a situace se začala hodně zamotávat. Nakonec nebylo nic jasné do poslední vteřiny poslední zápasu ve skupině. V něm SV AYL porazil R.U.M. 4:1 a tím vyvrcholila zápletka, která se stane 1x za 100 let – všech 5 celků skončilo po 10 zápasech se zcela shodným počtem bodů!!!
O pořadí muselo rozhodnout skóre, které i přes závěrečnou prohru měl nejlepší R.U.M., druhá skončila RC Maňana a o třetím a čtvrtém místě musel rozhodnout los neboť SV AYL a Celta Vigo měly shodné skóre 7:7. Los vyhrál SV AYL. Černý Petr tak zůstal Kozel Teamu Žďár n/S., který jako jediný skončil se záporným skóre 5:7.

První čtvrtfinále skončilo podle předpokladů výhrou Sedmík-SOME 3:0 nad Celtou Vigo. Ve druhém však již SV AYL znovu dokázal překvapit nejen favorizované Klasiky a po třech letech opět prošel do semifinále na jejich úkor po výhře 2:0!
Ve zbývajících dvou zápasech již celky z „áčka“ nezaváhaly – ABUS Gastro vyřadil RC Maňana 2:1 a Starlet R.U.M. 3:2.

V semifinále se potkali ¾ loňských účastíků – Sedmík-SOME, SV AYL a Starlet.
Nejprve došlo k souboji mezi Sedmíky a ABUSem. Sedmík-SOME sice ABUS tlačil k jeho brance, ale jeden z brejků ABUSu úspěšně zakončil Chramosta – 0:1. Stejný hráč měl za minutu možnost dostat favorita ještě těžší situace, jenže Chramosta své druhé sólo brankou nezakončil. To byl asi klíčový okamžik semifinále.
Sedmík-SOME trpělivě pokračoval v dobývání branky ABUSu a 90 vteřin před koncem mu Šuta vystřelil remízu 1:1!
Penalty zahájil Daniel Kavka a byl úspěšný. Naopak Chramosta branku minul. Ani Šuta se nemýlil a když Svoboda také neuspěl, Sedmíci si mohli oddychnout.
V repríze loňského semifinále Starlet oplatil SV AYL rok starou porážku. Po brankách Ošmery, Paiskra a Průchy zvítězil 3:1 a po dvou letech se mohl opět těšit na finále a to se stejným protivníkem.

Ve finále se na první branku čekalo až do závěru I. půlky, kdy šel Sedmík-SOME do vedení brankou Daniela Kavky. Starlet se ve druhém dějství marně snažil srovnat skóre – místo toho podruhé inkasoval z kopačky Sapoly – 2:0. Jiskérku naděje sice na chvíli zažehl Příhoda, ale krátce nato Sapola svou druhou brankou definitivně rozhodl o třetím vítězství Sedmíků v řadě – 3:1!!!

Největší favorit turnaje tak svoji pozici uhájil vcelku bez problémů a je třeba podotknout, že zcela zaslouženě. Předváděl nejhezčí fotbal, který v některých okamžicích přecházel v exhibici, jež museli ocenit nejen diváci v hale, ale i protihráči. Nastřílel nejvíce branek a mohl se opřít hned o několik ostrostřelců – Daniel Kavka dal 6 branek a vyhrál soutěž střelců, Demeter a a Sapola skórovali 5x, Šuta 4x!!

Druhý Starlet sice tolik nezářil, ale zvládl klíčové okamžiky turnaje, tedy čtvrtfinále a semifinále. Nejlepší střelce měl tentokrát v Kubátovi a Příhodovi – oba dali po 3 brankách.

ABUS Gastro jako nováček turnaje mile překvapil. Jako jediný sehrál 2 vyrovnané zápasy se Sedmíky a jako jediný je připravil o 2 body!
Pozorně bránil a využíval šancí k rychlým brejkům. Tým táhl především Richard Svoboda, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje, kterému zdatně asistoval Jan Chramosta. Tato dvojice dala 8 z 9 branek týmu na turnaji!

SV AYL potvrdil, že mu hala svědčí. Zpočátku turnaje nevypadal nebezpečně, ale postupně se jeho výkon lepšil. Opíral se střelbu Gabrhela (5 kousků) a bojovníka Vystrčila (3 branky).

Klasici naopak navázali na nemastné výkony z posledních let. Šance si sice vytvářeli, ale málokdy je dokázali proměnit, o čemž svědčí fakt, že ve 3 zápasech z pěti nedali ani gól!

R.U.M. se rozjížděl pomaleji, ale nakonec si oproti loňsku o 2 místa polepšil, když se znovu dostal do čtvrtfinále. Střelbou byl tentokrát pověřen Petr Barák, jenž se trefil 4x.

RC Maňana na loňský bronz nedosáhla. Nedojela s početným kádrem a v závěru turnaje jako by jí docházel dech. Mužstvo táhl Klusák (4 branky) s Hronem a Sládkem (oba po 2 brankách).


 


Celta Vigo začala turnaj nadějně, ale po dvou prohrách doplatila na nepřízeň losu, který jí ve čtvrtfinále poslal proti Sedmíkům. O branky se starali téměř výhradně Filip a Petr Novákovi, kteří dali 6 ze 7 gólů „Španělů“.

Kozel Team Žďár n/S. marně hledal střelce i když byl jen krůček od postupu mezi nejlepší osmičku. Méně gólů (celkem 5) dal jen poslední Futsal Třešť – 3.

Na závěr ještě několik názorů na změnu prostředí:


Ondřej Lapeš (Starlet)
Za nás určitě spokojenost. Povrch haly je pro futsal jednoznačně lepší, než na Modete. Hra měla větší kvalitu. I zázemí haly, že jsou kabiny a bufet poblíž a nemusí se všude přebíhat, jak na Modetě..


Robin Demeter (Sedmík SOME)
Za cele Some mohu říct, ze nám přesunuti do Třeště vůbec nevadí. Hala je tam super.


Jakub Šebesta, Futsal Třešť
celek Třeště děkuje za nominaci, bohužel jsme se nějak moc v kvalitní konkurenci neprosadili. Turnaj měl ohromnou kvalitu a určitě i nezaujatého fanouška potěšil. Hala v Třešti je dobrá, jen je to Jihlavský turnaj, tak je to trochu z ruky.
Ale hodnotím kladně oproti Modetě, kde už je hala ,, za Zenitem,, .Jan Göth (FK Klasici)
pro me to bylo na Modetě lepší, byla to taková tradice a mělo to svoje kouzlo oproti Třešti. Ale rozumim, že nekolikraát nižší cena hraje velkou roli.


JMR