Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. Ježek liga - 8. kolo: Nějak se nám to dramatizuje

26.05.2019

 


Už jen tři kola zbývají do konce jarních bojů v šesté nejvyšší soutěži, a tak se podívejme na situaci, která momentálně v tabulce panuje.
Postupové naděje stále drží kvarteto mužstev, vedoucí Denaturát Zhoř (21 bodů), který v posledním kole poprvé na jaře ztratil body, má stále nejvýhodnější pozici, v případě tří výher se nemusí ohlížet na výsledky svých konkurentů.


Druhou postupovou příčku okupují KANONÝŘI (19 bodů), jimž by zisk devíti bodů zajistil podzimní účast v páté lize.
Další dva adepti na postup, 1. FC Strejkové Star (19 bodů) a FC UDANAX (18 bodů) musí získat co nejvíce bodů a doufat v zaváhání mužstev na prvních dvou příčkách tabulky.
Sestupové starosti trápí i nadále čtveřici mužstev, z nichž mužstvo STS Chvojkovice-Brod (6 bodů) má nejlepší výchozí pozici, neboť má dvoubodový náskok na jedenáctou příčku a má svůj osud ve svých rukách.
Dále pak hrají o setrvání v šesté lize mužstva Umbro Jihlava a Riot, která mají po čtyřech bodech a jenom skóre rozhoduje o mužstvu na sestupové pozici, která momentálně patří druhému jmenovanému.
Tabulku pak uzavírá mužstvo 1. FC Ožujsko, které na jaře nezískalo ještě ani bod a je ve velmi složité situaci, neboť k záchraně je daleko a moc kol do konce jara už nezbývá.


  


FC UDANAX - STS CHVOJKOVICE-BROD 4-7 (2-5)
Branky: Vostál 2, Přikryl, Vejtasa - Cakl 2, Čermák, P. Došek, Kočár, Pokorný, Štengl
Obrovská komplikace pro postupové naděje domácích přišla v tomto utkání, ve kterém si hosté, kteří byli před zápasem na sestupové příčce, vytvořili v prvním poločase tříbrankový náskok, který hráči UDANAXu nedokázali přes veškerou svou snahu ve druhé části utkání vymazat. Poslední branku si dokonce připsal brankáře Chvojkovic Milan Štengl. A tak zatímco domácí smutnili, neboť opustili postupovou příčku, tak hosté mohli oslavovat, neboť se alespoň na týden posunuli mimo sestupové příčky.


 


RAIL TEAM - GALAXIE 10-4 (6-1)
Branky: V. Delín 5, O. Luňáček 4, D. Luňáček - Král 3, Svítil ml.
Domácí, v jejichž dresu řádila mladá krev Vojtěcha Delína a Ondřeje Luňáčka, si vytvořili klíčový náskok už v prvním poločase, po kterém měli před svým soupeřem náskok pěti branek. Ve druhém poločase Galaxie sice předvedla povedenější výkon, ale Rail Team byl na koni a žádné velké zdramatizování utkání nepřipustil. Obě mužstva tak mají deset bodů a jsou blízko záchraně, lepší polovina tabulky je ovšem hodně vzdálená.


 


UMBRO JIHLAVA - KANONÝŘI 2-10 (1-7)
Branky: M. Dvořák, Geng - Sobotka 5, Hercig 3, Houserek, Šaroun
Další souboj mužstev z opačných pólů tabulky odstartovali lépe hosté, kteří se ujali už ve 24. vteřině vedení a během prvního poločasu přidali do sítě zachraňujícího se Umbra dalších šest branek. Druhý poločas už tolik branek nenabídnul, KANONÝŘI ovšem přece jenom přidali další tři branky a domácí si tak z tohoto utkání odnesli dvoucifernou porážku. Umbro tak dělí po tomto kole od sestupu jen lepší skóre, zatímco KANONÝŘI se vzhledem k zaváhání mužstva na druhé příčce v tabulce posunuli na postupovou příčku.


 


DENATURÁT ZHOŘ - 1. FC STREJKOVÉ STAR 2-6 (0-2)
Branky: Čada, L. Kučera - Bečka 2, Kriegsmann 2, Dočekal, S. Dohnal
Šlágr kola dopadl lépe pro hosty, kteří si v úvodních deseti minutách vypracovali dvoubrankový náskok. Ve druhém poločase sice Denaturát dokázal prolomit své střelecké trápení, ale ani Strejkové nezaháleli ve střílení branek, a tak si své vedení bez větších problémů pohlídali. Domácí tak přišli v tabulce o podstatnou část svého náskoku, momentálně mají před třetím mužstvem tabulky (shodou okolností to jsou právě 1. FC Strejkové star) k dobru už jen dva body.


 


FC DOUBRAVA "A" - 1. FC OŽUJSKO 11-5 (4-2)
Branky: Šimon 4, Tůma 4, Kožich, Mazač, Vítek - Blažek 2, Kosak, Wölfli
První poločas, byť skončil dvoubrankovým mankem na domácí, držel ještě hráče Ožujska v jakési naději na solidní výsledek, ale druhá půle prohloubila jejich výsledkovou krizi, a tak si musí na první body ještě minimálně týden počkat. Doubrava si výhrou pojistila pozici v lepší polovině tabulky (zároveň si zajistila záchranu v soutěži), ale na medailové příčky už chybí celkem dost (momentálně pět bodů). 1. FC Ožujsko je v situaci, kdy mu na záchranu chybí pět bodů, a tak se jeho naděje na setrvání v soutěži nejeví jako moc velké.


 


FK STAVGAZ JIHLAVA RYCHLÉ PÍPY - RIOT 6-5 (4-3)
Branky: Králík 3, J. Stratil 2, Jan Beránek - Ujčík 2, Hadwiger, Menšík, Vídenský
O osudu utkání rozhodl první poločas, ve kterém byli hráči Stavgazu o jedinou branku lepší než jejich soupeři z Riotu, protože ve druhé části utkání padly na obou stranách dvě branky, a tak na konci byl rozdíl mezi soupeři pouze o jeden střelecký úspěch z úvodního dějství. A zatímco Stavgaz si drží pěknou pátou příčku v tabulce, tak hráči Riot se vzhledem k ostatním výsledkům propadli na sestupovou příčku.