V. liga - 1. kolo přineslo kanonádu Jiřína!

06.04.2010

Pátá liga zvedla svou oponu a začal jedenáctikolový maratón, na jehož konci poznáme dvojici postupujích i duo méně šťastných, kteří se s pátou nejvyšší ligou malé kopané rozloučí.

Než přejdeme k výsledkům prvního kola, tak bych si chtěl tipnout favority na postup, kteří jsou podle mě tři - FC Jiřín, Tel Aviv a FC Ajtakrajta. Uvidím, jak moc má prognóza vyjde a kdo se na konci soutěže bude radovat z postupu.

FC Jiřín splnil úlohu favorita už v úvodním kole a rozstřílel bezbranný Abbacar      13-3, když už o poločase vedl pětibrankovým rozdílem a bylo jen otázkou, o kolik branek svého nebohého soupeře porazí. V dresu vítězů se blýsknul čtyřmi zásahy Ivan Kameník, tři vstřelené góly má po dnešku na svém kontě Jiří Šiška.

I druhý můj postupový tip, Tel Aviv, zvítězil, když porazil mužstvo SK Kanárci 5-2 a připsal si první výhru v páté lize. V prvním poločase vzal na sebe odpovědnost Guth, který třemi přesnými zásahy zajistil svému mužstvu dvoubrankové vedení, které v druhém poločase narostlo na tříbrankové.

JP Gaseco, které se na podzim zachránilo až v posledním kole, zvítězilo nad Bolívií 2-1, když v obou poločasech dokázalo skórovat, zatímco hostům se to podařilo až v druhém poločase, a tak byli o branky pozadu.

Třetí z kandidátů na postup, FC Ajtakrajta, nepřevedla v utkání s AC Spatrou žádný brankostroj, ale velice účelný herní styl založený na poctivé obraně, neboť jediná branka jí stačila k výhře 1-0 a zisku prvních tří jarních boduů.

Sestupující ze čtvrté ligy, Little Monsters "A", poznal, že pátá liga nebude žádnou procházkou růžovým sadem, když hráči LM podlehli FC Viktorii 1-3. Viktoriáni rozhodli o své výhře díky dvěma brankám v rozmezí dvou minut (i když každá padla v jiné půli - první minutu před koncem prvního poločasu, druhá v první minutě poločasu druhého), a když o pět minut později přidali třetí, bylo rozhodnuto. Rychlá odpověď LM (skórovali minutu po třetí inkasované brance) již jen kosmeticky upravila výsledek.

Souboj dvou nováčků, mužstev Olds Želetava a Red Hot "A", skončil smírným výsledkem 2-2, když Želetavští neudrželi dvoubrankové vedení. Klíčovým okamžikem (alespoň podle mě) bylo to, že Red Hot dokázal snížit ještě do přestávky a do druhého poločasu šel pouze s jednogólovým mankem.