Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. Ježek liga - 9. kolo: 1. FC Ožujsko sestupuje

01.06.2019

 


Už jen pouhá dvě kola nás dělí od konce jarní části šesté nejvyšší soutěže, a tak se můžeme podívat, jestli se nějak změnila situace na obou stranách tabulky po uplynulém kole.


 


POSTUPOVÁ TAJENKA
1. Denaturát Zhoř (24 bodů)
- má veškeré trumfy ve svých rukách, v případě vítězství v příštím utkání může slavit postup bez ohledu na výsledky konkurentů


2. KANONÝŘI (22 bodů)
- i oni mají vše ve svých rukách, pokud uhrají šest bodů, tak budou postupovat
- komplikací je těžší los v posledním kole (Denaturát Zhoř) i horší vzájemný zápas s mužstvem FC UDANAX


3. FC UDANAX (21 bodů)
- bude muset urvat co nejvíce bodů, zároveň bude muset doufat, že Denaturát Zhoř a KANONÝŘI někde ztratí body


4. 1. FC Strejkové Star (19 bodů)
- mají přetěžkou výchozí pozici, budou muset dvakrát vyhrát a doufat, že KANONÝŘI a FC UDANAX budou v posledních dvou kolech minimálně bodovat


5. FK Stavgaz Jihlava Rychlé pípy (18 bodů)
- trochu nenápadně se hráči Stavgazu připojili do bojů o postup, jejich naděje je spíše teoretická, bude potřeba dvakrát zvítězit (mají ovšem před sebou zápasy s 1. a 3. mužstvem soutěže) a doufat, že se výsledky výše postavených mužstev ideálně sejdou


 


SESTUPOVÁ TAJENKA
9. STS Chvojkovice-Brod (9 bodů)
- šance, že by opustili hráči Chvojkovic na jaře šestou ligu je velmi malá, ale stále existuje, k jistotě záchrany je třeba alespoň jednou zvítězit (nebo dvakrát nepohrát)
- pokud Riot v příštím kole nezvítězí, tak mají Chvojkovice záchranu jistou bez ohledu na své výsledky


10. Umbro Jihlava (7 bodů)
- pokud v příštím kole porazí mužstvo Riot, tak mohou hráči Umbra slavit záchranu, nerozhodný výsledek jim sice nezaručí setrvání v soutěži, ale výrazně je k tomu přiblíží


11. Riot (4 body)
- pokud v příštím kole prohraje s mužstvem Umbro Jihlava, tak sestupuje do sedmé ligy
- v případě vítězství se naděje hráčů Riot na záchranu zvýší, nerozhodný výsledek je udrží ve hře, ale situace bude vzhledem k celkovému skóre velmi kritická


12. 1. FC Ožujsko (0 bodů)
- jarní nováček má jistotu, že se po půl roce v šesté lize vrátí pro letošní podzim do sedmé ligy
 


STS CHVOJKOVICE-BROD - GALAXIE 4-3 (3-2)
Branky: V. Došek 2, Čermák, P. Došek - Svítil ml. 2, Prokš
Galaxie si rychle vypracovala dvoubrankový náskok, ale ještě do konce prvního poločasu dokázali hráči Chvojkovic otočit průběžný výsledek ve svůj prospěch. Tomáš Svítil ml. sice ve 35. minutě dokázal vyrovnat, když napotřetí propálil brankáře domácích, který byl velkou překážkou pro střelce Galaxie, ale hned z následující akce přidal čtvrtou branku Chvojkovic Antonín Čermák a bylo vymalováno, protože Galaxie už nedokázala přidat další branku, byť měla místy drtivý tlak.


 


FC DOUBRAVA "A" - DENATURÁT ZHOŘ 4-5 (1-0)
Branky: Mazač 2, Tůma, Tymkovič - Čada 3, Krejčí, Novotný
Vyrovnaný první poločas rozhodla přesná trefa Tomáše Tymkoviče, po změně stran si Doubrava vypracovala dokonce tříbrankový náskok, ale lídr soutěže předvedl parádní obrat a v závěrečné čtvrthodině nasázel svému soupeři pět branek, přičemž nejaktivnější byl střelec tří branek Miroslav Čada.


 


FC UDANAX - 1. FC STREJKOVÉ 4-1 (2-1)
Branky: Přikryl 2, Vostál 2 - Bečka
Zápas dvou adeptů na postup sice lépe odstartovali hosté, kteří se už v páté minutě ujali vedení, ale domácí stihli ještě v prvním poločase otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Ve druhém poločase hráči Udanaxu ve 34. minutě navýšili své vedení a v předposlední minutě definitivně potvrdili své vítězství, když vstřelili čtvrtou branku do sítě Strejků, kteří svému soupeři přenechali třetí příčku v tabulce.


 


FK STAVGAZ JIHLAVA RYCHLÉ PÍPY - 1. FC OŽUJSKO 5-1 (2-1)
Branky: Králík 3, K. Kubeš, Lancman - Bužga
Hostům sice v páté minutě svitla naděje na záchranu, ale ještě do konce prvního poločasu pohasla, protože domácí dokázali vstřelit dvě branky a zajistili si poločasové vedení. Ve druhé polovině se hosté marně snažili vyrovnat, ale obrana Stavgazu už nepovolila, navíc domácí v závěru přidali ještě další tři branky a přiblížili se k medailovým pozicím, zatímco Ožujsko má smutnou jistotu sestupu.


 


RAIL TEAM - UMBRO JIHLAVA 4-5 (1-4)
Branky: Berdianu, Jileček, Kliment, O. Luňáček - M. Albrecht 2, Bena, Hruška, Klofáč
Po prvním poločaase, po kterém měli hosté tříbrankové vedení, to vypadalo, že se utkání bude už jen dohrávat, ale domácí ve druhé čstá zápasu zabojovali a dostali se na dostřel, ke své velké smůle ovšem nedokázali vstřelit pátou branku. V dresu Umbra je třeba vyzdvihnout Marka Albrechta, který opravil rozhodnutí sudího a ten díky tomu uznal čtvrtou branku Rail Teamu. Klobouk dolů před hráčem, který se v situaci, v jaké se jeho mužstvo nachází, takto zachová.


 


KANONÝŘI - RIOT 3-1 (2-1)
Branky: Houserek, Pik, Talpa - Vaněk
Domácí se příliš v tomto utkání nepředvedli, jejich soupeř, který je ohrožen sestupem, jim vzdoroval více než si sami představovali. Až třetí branka, která padla krátce po změně stran, v brance hostujícího týmu KANONÝRY uklidnila, ale i tak to nebyla žádná velká hitparáda v podání mužstva, které usiluje o postup do vyšší soutěže.