Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

IV. Rádio Jihlava liga - podzim 2019

16.11.2019

 


IV. Rádio Jihlava liga skončila, a tak se můžeme poohlédnout za uplynulým ročníkem, který se hrál pod označením Podzim 2019.


V 66 zápasech podzimní sezóny 2019 padlo celkem 559 branek, což činí průměr 8,46 branky na zápas. V porovnání s jarní sezónou 2019, kdy padlo 449 branek, což činilo průměr 8,16 branky na utkání, je rozdíl v počtu vstřelených branek + 110 branek.


 


Střelecky nejaktivnější bylo mužstvo FK TULIP (82 branek – 7,45 branky na utkání), druhou pomyslnou příčku obsadilo mužstvo AC Spatra (80 branek – 7,27 branky na utkání) a na třetím místě se umístilo mužstvo ŽST (79 branek – 7,18 branky na utkání).


 


Na opačné straně tohoto žebříčku se na 10. místě umístilo mužstvo TJ Topičůf Salóón (33 branek – 3 branky na utkání) na utkání, na pomyslném předposledním místě se umístilo mužstvo Old Boys (32 branek – 2,90 branky na utkání) a nejméně branek nastřílelo mužstvo Tel Aviv (21 branek – 1,90 branky na utkání).


 


Nejlepší obranou se chlubí mužstvo FK TULIP (24 branek – 2,18 branky na utkání), druhou pozici obsadilo mužstoa ŽST (29 branek – 2,63 branky na utkání) a třetí nejlepší obranu mělo mužstvo AC Spatra (36 branek – 3,27 branky na utkání).


 


Nejslabší obranu mělo mužstvo www.odbilla.cz „A“ (74 branek – 6,72 branky na utkání), o trochu lépe se vedlo se mužstvům SK – AZ Chaos (62 branek – 5,63 branky na utkání) a Tel Aviv (59 branek – 5,36 branek na utkání).


 


Nejvíce branek padlo v 11. kole, kdy ŽST porazilo SK – AZ Chaos 18:2 (nutno upozonit na skutečnost, že vítězné mužstvo hrálo celé utkání v poli o jednoho hráče navíc). V plné sestavě obou mužstev padlo nejvíce branek v utkání 5. kola, kdy AC Spatra porazila TJ Topičůf Salóón 11:4. Nejméně branek padlo v utkání 8. kola, kdy FC Real 91 „A“ porazil SK – AZ Chaos 2:1.


 


Střelci celkem nastříleli 559 branek, o které se postaralo celkem 116hráčů. Nejlepším střelcem soutěže se stal Jan Urbánek (AC Spatra - 26 branek).


 


Nejtrestanějším mužstvem IV. Rádio Jihlava ligy byla AC Spatra, jehož hráči nasbírali během podzimních kol celkem 5 žlutých karet. Nejslušnějšími mužstvy IV. Rádio Jihlava ligy byla mužstva FC Vašíčkova banda, SK – AZ Chaos a Old Boys, které v podzimní části soutěže neobdržely žádnou žlutou či červenou kartu.


 


V podzimní sezóně 2019 nebyla udělena žádná červená karta, žlutých karet - 20, což v porovnání s jarní soutěží 2019 znamená nárust o 9 žlutých karet.
1. FK TULIP - 27 bodů ( 9 - výher, 0 – remíz, 2 - prohry, skóre: 82-24)
Mužstvo, které ještě na Jaře 2019 v soutěži vystupovalo pod názvem FC Trialog po odchodu hned 3 zkušených hráčů – Aleše Čápa, Dalibora Čápa a Oldřicha Vítů (všichni do mužstva FC Ajtakrajt) před soutěží posílilo hned o několik „mladších hráčů“, což přineslo do herního projevu vedle zkušenosti a vyzrálosti i dravost, které se ukázala jedním z hlavních faktorů v konečném vítězném postavení v podzimní soutěži. Vedoucí mužstva – Libor Vítů dokázal vše skloubit a výsledkem je překvapivý, ale zasloužený postup do III. ligy z prvního místa. Mužstvo zaváhalo pouze 2x, a to ve 2. kole, kdy prohrálo s FC vašíčkova banda 3:2 a v 8. kole, kdy prohrálo s mužstvem ŽST 6:3. K postupu jim blahopřejeme a přejeme hodně herních úspěchů.


nejlepší střelec: Patrik Fišer (17 branek)


 


2. AC Spatra - 27 bodů ( 9 - 0 - 2, skóre: 80-36)


Mužstvo, které na Jaře 2019 sestoupilo z III. ligy ukázalo, že právě do této ligy a svým výkonem o začátku soutěže směřovalo zpět. Ve svých řádách má hned 2 exelentní střlelce – Jana Urbánka (26 branek) a Michala Pescita (19 branek), kteří mu svými brankami zajistili rozhodující branky, potřebně k návratu do III. ligy. Mužstvo stejně jako vítěz ligy zaváhalo pouze dvakrát, a to poprvé ve 4 kole, kdy podlehlo pozdějšímu vítězi ligy FK TULIP 3:8 a překvapivě v 10. kole s mužstvem SK-AZ Chaos, kdy prohrálo 4:3 (zajímavostí je, že do tohoto utkání poprvé a naposledy v podzimní soutěži nastoupil Jiří Matoušek....). I tomuto mužstvu blahopřejeme k postupu a přejeme hodně herních úspěchů ve III. lize.
nejlepší střelec: Jan Urbánek (26 branek)


 


3. ŽST - 25 bodů (8 - 1 - 2, skóre: 79-29)


V tomto případě můžeme říci, že od samého začátku soutěže se s tímto mužstvem počítalo jako s horkým aspirantem na jistý postup. Začátek soutěže však mužstvu absolutně nevyšel, protože po 4 odehraných kolem bylo skóre – 1 vítězství, 1 remíza a 2 prohry. O 5. kola již borci zabrali naplno a do konce soutěže neztratili ani jeden bod. Ale ani tento výkon však nakonec nestačil, a tak si musí tito borci postup do III. ligy vybojovat na Jaře 2020.
nejlepší střelci: Matyáš Kříž (19 branek)


 


4. Czervena Zvezda - 19 bodů (6 - 1 - 4, skóre: 39-47)


Velké překvapení podzimní soutěže. Po 5 odehraných kolech mělo mužstvo na kontě jen 7 bodů a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo hrát o přední pozice. Tento stav byl zaviněn zřejmě špatnou docházkou, která se postupně zlepšila a tím se dostavilo zlepšení hry a vítězné zápasy, které nakonec mužstvo vytáhly až na konečné 4 místo v konečné tabulce.


nejlepší střelec: František Žampa (8 branek)


 


5. FC Real 91 „A“ - 19 bodů (6 - 1 - 4, skóre: 36-43)


Od mužstva, které do soutěže sestoupilo z III. ligy se očekávalo více, protože po 4 odehraných kolech mělo na kontě 3 vítězství a jednu remízu figurovalo na čelních místech. Následně však přišly nevyrovnané výkony, zřejmě zaviněné špatnou docházkou a pád do středu tabulky, kde zůstalo až do konce soutěže. Pokud se v jarní soutěži vyvaruje podobnému výpadku, může zcela jistě pomýšlet na vyšší příčky.


nejlepší střelec: Zdeněk Daniel (18 branek)


 


6. Asapo Kavčí Hory Polná - 15 bodů (4 - 3 - 4, skóre: 27-40)


Mužstvo vedené nestárnoucím M. Procházkou „alias Berouskem“ získalo v prvních 6 kolech 11 bodů, což mu zajistilo klidný střed tabulky a jistotu účasti v jarní soutěži 2020. Mužstvo předvádí po celou sezónu útočnou kopanou, ale doplácí stejně jako v minulých letech na svoji střeleckou potenci a prostupnost obrany. Právě tyto dvě skutečnosti mu brání hrát o vyšší příčky, kam zcela jistě patří.


nejlepší střelec: Pavel Vampola (9 branek)


 


7. FC Vašíčkova banda - 13 bodů (4 - 1 - 6, skóre: 40-39)


Začátek soutěže zastihl vašíčky v exelentní formě, která mu po odehraných 5 kolech přinesla na konto 12 bodů. Velkou zásluhu na tomto měl střelec Petr Barák, který však v následujících kolech nemohl hrát, což se odrazilo v následujících výsledcích. Vašíčci v dalších 6 kolech získali již jenom pouhý jeden bod (8. kolo remíza s TJ Topičůf Salóón 3:3), a tak jim nakonec zůstala konečná 7 příčka. Ale i přes toto konečné umístění je na mužstvu radost ze hry, i když konečný výsledek po zářném začátku není zřejmě podle jejich představ.


nejlepší střelec: Petr Barák (13 branek)


 


8. SK – AZ Chaos - 13 bodů (4 - 1 - 6, skóre: 36-62)


Toto mužstvo se herně opírá o bojovnost a střeleckou potenci svého nejlepšího střelce. Ještě po odehraných 6 kolech bylo mužstvo v sestupovém pásmu, protože zisk 7 bodů nenaznačoval, že by se mužstvo mohlo udržet ve IV. Rádio Jihlava lize. Jistotu udržení v soutěži mu přineslo až 9 a 10 kolo (zisk 6 bodů) a zejména překvapivá výhra v 10 kole nad AC Spatra 4:3 Celková hra mužstva je postavena zéjména na bojovnosti a obětavosti. Velkým problémem mužstva je docházka, která mu přináší existeční problémy ve IV. lize.


nejlepší střelec: Jan Mikeš (15 branek)


 


9. Old Boys - 11 bodů (4 - 1 - 6, skóre: 36-62 – ve výsledku je zahrnuta 1x kontumace utkání a odečet 2 bodů)


S mužstvem vedeným nestárnoucím V. Dopitou to po 7 odehraných kolech vůbec nevypadalo dobře, protože na jeho kontě byly pouhopouhé 4 body. V 8 kole se podařilo porazit Asapo Kavčí Hory Polná 4:3. Záchranu a udržení však přinesly až poslední dvě kola a zisk 6 bodů vítězstvím nad FC Vašíčkova banda 3:1 a www.odbillou.cz „A“ 6:4. Stejně jako i jiných mužstev je problémem proměňování šancí a zejména prostupnost obrany, protože průměr 5,63 branky na zápas nehovoří moc o její neprostupnosti.


nejlepší střelec: Jan Zamazal (6 branek)


 


10. Tel Aviv - 10 bodů (3 - 1 - 7, skóre: 21-59)


To, že se mužstvo udrží v soutěži bylo po předváděných výkonech během soutěže velmi nepravděpodobné, neboť ještě před posledním 11 kolem bylo na kontě borců tohoto mužstva pouhých 7 bodů. Teprve „jednoznačné“ vítězství v posledním kole nad Czervenou Zvezdou 4:3 mu přineslo jistotu udržení a čas na přemýšlení, co s mužstvem během zimní přestávky udělat, aby se na Jaře 2020 nepotýkalo se stejnými problémy jako letos.Rovněž je strikní jeho jak střelecká bilance – 1,9 branky na zápas, tak i obranná hra – 5,36 obdržených branek na zápas.


nejlepší střelec: Lukáš Palán (10 branek)


 


11. www.odbilla.cz „A - 5 bodů (1 - 2 - 8, skóre: 44-74)


Velké zklamání pro mužstvo, které na jaře sestoupilo z vyšší soutěže. Tomuto mužstvu nelze upřít bojovnost a chuť do hry, ale to bohužel na zisk bodů důležitých na udržení v soutěži nestačí. Mužstvo se opírá zejména o dva hráče – střelce J. Hladílka a špílmachra J. Korbera. Hlavním důvodem jejich sestupu byla žalostná docházka a zejména obranná hra, neboť půrměr 6,72 branky na zápas je pro udržení ve IV. Rádio Jihlava lize nepřijatelný.


nejlepší střelec: Jiří Hladílek (12 branek)


 


12. TJ Topičůf Salóón - 5 bodů (1 - 2 - 8, skóre: 33-57)


Nováček soutěže se ve IV. Rádio Jihlava lize moc neohřál a po odehrané sezóně se vrací zpět do V. Sabe ligy. Mužstvu nelze upřít bojovnost a chuť hrát, ale toto na udržení v této soutěži prostě nestačí. Pouhá jedna výhra v 1. kole nad Tel Avivem 6:0 a 3 remízy ve 3, 7 a 8 kole je prostě málo.


nejlepší střelec: Roman Šimánek (8 branek)


 


Podzimní soutěž 2019 opět ukázala, že se musí hrát naplno od prvního kola až do posledního. Ještě před posledním, 11. kolem byly ve hře o postup 3 mužstva. Teprve tedy až poslední 11. kolo rozluštilo tajenku, kdo bude postupovat, a kdo bude první a kdo druhý. Rovněž na konci tabulky bylo vše zamotabé, protože před posledním kolem byly ve hře p sestup 4 mužstva. Tímto vyhodnocením podzimní soutěže 2019 (jedná se pouze o můj osobní názor na průběh soutěže, se kterým se někdo nemusí ztotožnit), chci všem hráčům jako rozhodčí a zároveň vedoucí IV. Rádio Jihlava ligy poděkovat za předvedenou hru a chování na hřišti i mimo ně, během celé této sezóny.


-LB-