Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

2. liga _ ZÁVĚR

18.11.2019

 


Jak už tomu bývá, začneme u letošního mistra. Druids ovládli všechny statistiky a podpořili známé pořekadlo ,“čím víc gólů dáme (nejlepší útok i nejlepší obrana) tím víc bodů máme" a ovládli Podzimní sezonu 2019 ovládli. 
Tým klasicky vedl kapitán F. Toman, nováček M. Cakl ukázal, že se týmoví skauti nemýlili a s 18 zásahy se stal nejlepším střelcem týmu. V bráně exceloval R.Toman, který dokázal zužitkovat nové zkušenosti z Ukrajiny a vyhrál pomyslnou soutěž o nejlepšího brankáře.

Druids ztratili body  pouze se Ždírcem, kteří po loňské záchranářské misi ukázali, že jsou stále fotbalově velice vysoko dokráčeli si pro krásné 2. místo.


Na 3. místě skončilo mužstvo Talentů z Prahy. Navrátivší se kanonýr J. Szabo společně s M. Mikešem vystříleli týmu zaslouženou bronzovou placku. Tým se celkově zkonsolidoval a předvádí technický a líbivý fotbal.


Na 4. bramborovém místě skončilo mužstvo Galacticos. V posledních dvou sezonách ukázalo, že šli kvalitou nahoru. Jestli budou pokračovat v tomto trendu, tak máme v nadcházejících sezonách dalšího kandidáta na titul. 

Sestoupivší mužstva jsou FCV Fanklub, kteří už v průběhu sezony odstoupili a pouze potvrdili jejich výsledek z loňské sezony, že na 2. ligu to ještě není. 
Druzí sestupující jsou Brojleři z Poděšína, kteří sezonu začali nešťastnou kontumací. Tato smůla se s nimi táhla ve zbytku soutěže. Četná zranění, špatná koncovka a smolné prohrané zápasy rozhodlo o jejich sestupu.


Krásnou a zajímavou přestřelku o nejlepšího střelce soutěže předvedli M. Příhoda (Starlet B) a M. Petráš (Rivals).  V posledních dvou kolech Příhoda nasázel 7 branek a rozhodl, že koruna pro krále střelců s celkovými 29 přesnými zásahy bude letos jeho.


Jak už tomu bývá zvykem, tak musíme poděkovat i našim rozhodčím N. Šímovi a bratrům Žaloudkovým, kteří přispěli k bezproblémovému chodu soutěže a spravedlivými výroky potvrdili, že kvalita 2. ligy je na vzestupu.


Pár zajímavostí a překvapení na závěr. 
Jako jedno největších překvapení sezony, bych poukázal na překvapivý pokles Klasiků B. Tým, který několik let po sobě vládl soutěži, se s pěti porážkami umístil až na 6. místě.

Pozitivně překvapilo omlazené mužstvo Strejků. Po těžkém počátečním losu, se mladičký tým otrkal a začal vyhrávat. Jejich konečné 5. místo v kombinaci s jejich mládí a nevyhraností mi poukazuje, že se s nimi ještě do budoucna bude muset počítat...


Dle posezonních informací a zvěstí, nikdo z naší ligy nechce postupovat. 
Když tudíž přičtu případné sestoupivší z 1. ligy a případné postoupivší z 3. ligy ke stávájícím kvalitním týmům, tak mi z toho vyplívá, že nadcházející jarní sezona 2020 bude více než zajímavá.


Všem přeji klidný a zasloužený odpočinek