Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

Doplněny historické statistky

24.02.2020

V rubrice „Historie“ si můžete prohlédnout historické tabulky aktualizované po roce ukončení roku 2019.


Pro naší nejstarší soutěž – 1. ligu – to byla již 65. sezóna, tzn., že nejvyšší soutěž se v Jihlavě hraje nepřetržitě již 32 a půl roků!!!


Za tu dobu titul mistra Jihlavy v malé kopané vybojovalo  „jen“ 14 týmů:


28x FK Klasici


9x Sedmík-SOME


4x Pohárová středa a Armagedon


3x PORS, Klokan Team a Kulový blesk


2x AC Fernet, Hema SKS, PSJ Bizoni, Eurovia (Colas)


1x LFC Žižkova, FC Godzilla a Starlet


Jen 4 celky dokázaly vyhrát soutěž bez ztráty bodu – FK Klasici (4x), Sedmík-Some a Kulový blesk (oba 2x) a Eurovia (Colas) (1x).


Nejdéle v řadě kralovali Klasici, kteří v době od podzimu 2001 do jara 2004 získali 8 titulů!


V posledních 5 letech se jihlavskou jedničkou stal tým Sedmík-SOME, kterému radost čas od času „zkalí“ pouze Klasici.  Od podzimu 2012 tyto dva celky k titulu nikoho jiného nepustily a je otázkou, zda se někomu v blízké budoucnosti podaří jejich kralování ukončit? Poměrně blízko tomu byl na jaře 2019 tým ABUS Gastro, kterému chyběly pouhé 3 body, ale vstup do absolutní špičky na podzim nepotvrdil.


Historické tabulce I. Ligy podle počtu získaných bodů i nadále kraluje kvartet „legend“ -


FK Klasici, Starlet, Pohárová středa a Ježci. K šestému, resp. pátému místu se mílovými kroky blíží Sedmík-SOME, který se po pouhých 13 sezónách vyhoupl již na 7. místo!  Do první desítky se již prokousal R.U.M. na devátém místě, pomalu ale přece se k ní blíží i Litrpůl (zatím 11.)


Do elitní dvacítky se prokousala FC Hranatá koule a je 19. Na 29. místo postoupila RC Maňana a k nejlepším 30 se blíží Devillé a ABUS Gastro.


Celkem v I. lize od podzimu 1987 nastoupilo 76 týmů!


Historické tabulce I. Ligy podle % úspěšnosti vévodí Sedmík-SOME s více než 86% jemuž poslední titul zajistila jubilejní 120. výhra v I. lize!


Kulatá jubilea letos čekají R.U.M. (200. zápas) a Pohárovou středu (600.)! Třísté prvoligové vítězství oslavil na podzim Starlet!


Na čele historické tabulky střelců I. ligy zvýšil svůj náskok Alexandr Kovář (R.U.M.) - 525 branek – jelikož další „staré pušky“ - Tichánek (FK Klasici) – 443 a Michálek (Starlet) – 429 se na podzim 2019 mezi střelce nezapsali.


Již letos se ale k vedoucímu triu patrně velmi přiblíží nejlepší současní šutéři poslední pětiletky – Deméter - 369, Daniel Kavka – 343 (oba Sedmík), Jakub Göth – 322 (FK Klasici).


Celkem se v I. lize trefilo aspoň 1x 1.194 šťastných střelců!


Přes 30 let již čeká na svůj druhý titul v Ligovém poháru, vítěz úvodního ročníku, Starlet. První příležitost promarnil v roce 2015, když nestačil ve finále na Sedník-SOME a vloni mu radost překazil SV-AYL!


Z 31 ročníků nejvíce vytěžili Klasici – 14 vítězství. Nikomu jinému z dalších dvanácti šampiónů se nepodařilo získat více než 2 výhry.


J.M.