Malá kopaná Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. liga - 11. kolo: MLÁTIČKY vítězem, druhým sestupujícím Galaxie

16.06.2022

 


UMBRO JIHLAVA - TJ TOPIČŮF SALÓÓN 2-2 (1-1)
Branky: Klofáč, Severa - Flégr, Bucl
"Topiči" potřebovali k jistotě záchrany bod a už ve druhé minutě se trefil Robin Flégr, který jako správný kapitán zvýšil naděje svého mužstva na setrvání v soutěži. Hráči Umbra, kteří už před utkáním měli smutnou jistotu sestupu, dokázali na přelomu prvního a druhého poločasu (24. a 29. minuta) svého posledního letošního zápasu v šestce vstřelit dvě branky a otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Nakonec se ovšem na "Topiče" usmálo štěstí, pět minut před koncem se napřáhnul Jan Bucl a přesnou střelou rozhodnul o tom, že se Topičůf Salóón zachrání v soutěži bez ohledu na výsledky svých konkurentů.


FC JIPOCAR - HOUPACÍ KŮŇ 0-6 kontumačně
Kontumační výhra za start nezaregistrovaného hráče v dresu soupeře přinesla hráčům Houpacího Koně tři body, které měly cenu zlata, neboť společně s výsledkem souběžně hraného utkání (Umbro Jihlava - TJ Topičůf Salóón) je zachránili v soutěži.


SOUTH DIVISION - 1. FC OŽUJSKO 7-2 (6-0)
Branky: Stamate 4, Wasserbauer 2, Kos - Kuchyňa, D. Vaněk
Výhra by zajistila Ožujsku bronzovou medaili, ale South Division, které také bylo ve hře o cenný kov, začalo řádit na hrací ploše hned od začátku utkání. V úvodní desetiminutovce se dvakrát prosadil Silvestr Wasserbauer (2. a 9.), pak zkompletovat hattrick během pěti minut (11. - 16.) Mihai Stamate a aby toho nebylo na hosty málo, tak kanonádu South Division přikrmil v osmnácté minutě Viktor Kos. Šestibrankové manko nedávalo Ožujsku téměř žádnou naději, navíc se chvilku po změně stran trefil počtvrté Mihai Stamate. Až v závěrečné čtvrthodině se dostali ke slovu hosté, branky Filipa Kuchyni a Daniela Vaňka už jen mírnily vysokou porážku. South Division díky výhře mohlo stále živit naději na medaili (nakonec jen jednu hodinu), zatímco Ožujsko už vědělo, že mezi třemi nejlepšími neskončí.


HOSPŮDKA NA RŮŽKU - FC JIŘÍN 3-3 (2-2)
Branky: Haman, Heger, Uhlíř - D. Holub, F. Káša, Suchý
Oba soupeři přišli pouze se čtyřmi hráči do pole, a tak bylo na hrací ploše více místa, čehož obě mužstva dosyta využívala. K vidění bylo ofenzivní utkání, ve kterém se příliš nebránilo. Jiřín se ujal vedení v deváté minutě díky Davidu Holubovi, ale Hospůdka dokázala během prvního poločasu otočit vývoj utkání díky brankám Adama Uhlíře (17.) a Václava Hamana (24.). Domácí ovšem své vedení neudrželi do konce prvního poločasu, ve kterém obě mužstva nastřelila brankovou konstrukci, v posledních vteřinách úvodní části vyrovnal Filip Páša. A hned po změně byl k vidění další obrat, po brance Ondřeje Suchého byl o krok blíže k vítězství Jiřín. Jiřínští měli po celé utkání optickou převahu, ale Hospůdka neustále hrozila z rychlých protiútoků, a tak se bylo pořád na co dívat. Nakonec se ale body dělily, čtvrthodinu před koncem zápasu, se prosadil Radek Heger a rozhodl o tom, že poslední zápas těchto mužstev v sezóně nebude mít vítěze.


MLÁTIČKY - ABUS GASTRO "B" 6-4 (3-1)
Branky: Matulka 2, Urbánek 2, Kuřítko, Uherek - Maštera, D. Medvík, K. Medvík, P. Svoboda ml.
Šlágr kola, ve kterém se hrálo o vítězství v soutěži, nabídnul parádní podívanou. Zápas se hrál v obrovském tempu, oba soupeři chtěli vyhrát, a tak se neustále tlačili před branku svého konkurenta. Lépe vstoupili do utkání hráči ABUSu, v deváté minutě se prosadil jejich elitní forvard Dalibor Medvík a borci v černožlutých dresech byli rázem blíže k zisku trofeje pro vítěze soutěže. MLÁTIČKY ovšem přidaly na tempu a během prvního poločasu otočily vývoj ve svůj prospěch. Nejprve vyrovnal Jiří Urbánek (12.), aby pak v závěru úvodní části překlopili misky vah v prospěch svého mužstva Radek Matulka (23.) a Jakub Uherek (24). Kdo by si myslel, že tvrdý direkt ze závěru prvního poločasu s hráči ABUSu zamává, tak byl rychle vyveden z omylu, neboť hned na začátku druhé poloviny utkání bylo během necelých dvou minut srovnáno. Přesnými střelami se o to postarali Lukáš Maštera (26.) a Kamil Medvík (27.). Pořád se hrálo ve velkém tempu a ve 34. minutě vrátil MLÁTIČKÁM vedení svou druhou trefou v utkání nejlepší střelec soutěže Radek Matulka. ABUS vykřesal jiskřičku naděje pět minut před koncem, kdy se pod čtvrtou branku svého mužstva podepsal Pavel Svoboda ml. Hosté ovšem potřebovali k prvnímu místu zvítězit, a tak museli v závěru více riskovat, čehož využil Jiří Urbánek, který svou druhou trefou, která se nakonec ukázala býti trefou vítěznou, zajistil svým barvám jedenácté jarní vítězství. V závěru pak ještě potvrdil výhru MLÁTIČEK Jaroslav Kuřítko, který proměnil v předposlední minutě utkání pokutový kop.


FITNESS FACTORY - GALAXIE 5-2 (2-0)
Branky: Böhm 2, Mikulec 2, Mikeš - Musil, Svítil ml.
Galaxie už byla před utkáním jistým sestupujícím (vzhledem k ostatním výsledkům), ale Fitness Factory potřebovalo vyhrát, aby se mohlo posunout na třetí příčku. Obě mužstva hýřila aktivitou (nebylo příliš znát, že jsou z opačných stran tabulky), neustále se střídala v útočných výpadech na soupeřovu branku, dlouho ovšem nemohli střelci seštelovat svá mířidla. Až v sedmnácté minutě se trefil Michal Mikulec a zajistil domácím vedení, které hned v následující minutě navýšil kapitán mužstva v bílých dresech Michal Böhm. Ve druhém poločase byl obrázek hry stejný, akorát branek bylo více, už ve 28. minutě vstřelil kontaktní gól Tomáš Svítil ml. a Galaxie ožila, bodový zisk byl blízko. Ovšem Fitness Factory o chvilku později (32. a 33. minuta) srazilo naděje soupeře na minimum, přesně zamířili Jan Mikeš a Michal Böhm, pro kterého to byla druhá branka v zápase. Tři minuty před koncem ještě přesně mířil Michal Mikulec, pro kterého to byl také druhý zápis do statistik v zápase. Poslední slovo patřilo hráčům Galaxie, Jan Musil proměnil v předposlední minutě utkání pokutový kop, který byl odpískán po faulu na jeho osobu.