Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

Mistrovství ČR v malé kopané pod drobnohledem

28.07.2010

Dlouho slibovaný článek o letošním mistrovství ČR v Brně je tu. Jak naše celky dopadly, to už víte, ale jak celé mistrovství probíhalo to Vám chceme popsat právě v tomto článku.


Některé fotky naleznete zde.


 


Oficiálně začalo mistrovství v pátek 2.7. 2010 v 19.hod Galavečerem, kde byly představeny všechny kluby a s doprovodem finalistek Miss Moravia bylo vylosované i rozlosování následujících sobotních základních skupin. Jak jsme Vás už informovali, rozlosování nebylo pro Jihlavské kluby až tak přívětivé. Už jen díky tomu, že v jedné skupině na sebe narazily hned 3 celky z naší pětičlenné expedice. A to, Armagedon, FK Klasici a Eurovia, kde jej doplnily celky Santorini Zábřeh na Moravě, GIOR Brno a SK Norton Milenice. Další zástupce tým www.odbilla.cz byl nasazen do skupiny "A" spolu s celky Skipy Team Pardubice, RKM Brokers Brno, Mengy Team Klatovy, Protection CZ Brno, Česká Bělá. Poslední z výpravy Ježek byl nasazen do skupiny "B" a to s týmy Aegon Pardubice, Vzduchotaktici Milevsko, FC Starobrno Milovice, Carino Zábřeh na Moravě, Akta-rez Praha.

Klíč k úspěchu a postupu ze základních skupin byl jednoduchý, neskončit poslední ve skupině, protože postupovalo prvních 5 týmů z 6-ti.
Před zahájením zápasů došlo k pár organizačním informacím z úst moderátora a poté také od prezidenta svazu ČMSMK Filipa Judy a následně k vyfocení všech celků.
Hrálo se na osmi hřištích umělého povrchu ve sportovním areálu 1.FC Brno. Na každém hřišti byli dva sudí, kteří řídili průběh utkání. Hrací čas byl stanoven 2x12minut pro sobotní utkání, další dny 2x15 minut. Hřiště označované pod písmenem "A" bylo také snímáno třemi kamerami a průběh utkání a ceremoniálu bylo možné sledovat na internetové televizi. Po celý průběh mistrovství byl k dispozici moderátor, který prakticky řídil dění a po jeho boku na podiu do rytmu hudby tancovaly gogo-tanečnice v dresech sponzorů. Mimo jiné bylo k dispozici nespočet stánků s občerstvením, masáže (sportovní a rekondiční), ale také rekreační vyžití  např. ve vodním fotbale ...

Před úvodním hvizdem delegovaných sudích, kde mimo jiné i naše Jihlavská malá kopaná měla své dva zástupce Lumíra Bártů a Michala Pfeifera, došlo k přehrání národní hymny a poté za zvuku hymny mistrovství ČR následoval synchronizovaný nástup na všech hřištích, kde hostesky nesly vlajky nastupujících klubů a také národní vlajku. Poslední třešničkou na dortu byl neplánovaný přelet letadla nad areálem.
V průběhu dne se jako kulturní vložka představila taneční skupina - Magic Free Group. Oficiální zakončení prvního dne mistrovství se odehrálo v klubu Caribic, kde se konala Večerní párty pod záštinou MČR.

Výsledky základních skupin naleznete zde.
Naše všechny zúčasněné celky splnily "sobotní cíl" a to postoupit do dalších bojů(dnů).

Nedělní slunečné ráno odstartovalo další den. Celky byly nasazeny do "osmifinálových" skupin po pěti týmech, kde postupovala první čtveřice nejlepších. Druhý den mistrovství už nebylo plné nadšení jako ten první, už jen možná proto, že organizace trošku pokulhávala a týmy přicházely o mnoho sil i hráčů. Některé potěšil aspoň doprovodný program v podobě Finále Mistrovství ČR žen, či juniorů. I druhý den si naše celky nevedly špatně a dokázaly postoupit do pondělního play-off.
Jediným šedým okamžikem byl moment, kdy po skončení nedělních bojů (ne)dobrovolně odstoupil jihlavský celek Ježek, který přišel o pár svých hráčů ze zdravotních a jiných důvodů.

Do pondělního play-off tedy šly naše čtyři celky, které v ten moment byly mezi dvaatřiceti nejlepšími v ČR.

Buď a nebo! S takovým-to titulkem přijížděly všechny týmy, které se probojovaly až do pondělního rána. Nelítostná bitva a touha po vítězství byla znát na každém hráči jenž oblékl dres dvaatřiceti vyvolených týmů.
Hned v úvodním kole smolně vypadli FK Klasici, kteří prohráli vlastním gólem nad týmem Halucinace Příbram.
Podobně dopadli i hráči Eurovii, kteří podlehli 0:3 s celkem MOVA Kadaň.
Jihlavskou čest zachránil celek www.odbilla.cz, který deklasoval třemi brankami GIOIA Brno a úřadující mistr I. Ježek ligy Armagedon, který postoupil až na penalty s týmem Ležák Česká Skalice.

V osmifinálových bojích www.odbilla.cz narazila na Mistra Evropy Aegon Pardubice, se kterým první poločas táhla vyrovnaný krok ale zkušenosti převládly nad bojovností a odbilla podlehla Aegonu 1:5. Tým www.odbilla.cz se tedy umístil mezi 16-ti nejlepšími v ČR.
Armagedon se stal penaltovým králem, i v osmifinále postoupil díky pokutovým kopům. Tentokrát drtivý osud odnesli zástupci brněnského Protection CZ.

Ve čtvrtfinále narazil Armagedon na tým brněnské simost superligy BOHUNICE 30. Zde ale pouť nejúspěšnějšího jihlavského celku skončila a to prohrou 0:4.

Jak jsme již uvedli dříve ve finále právě zástupci Bohunice 30 sehráli nádherný zápas s týmem RKM Brokers a právě druhý jmenovaný se stal letošním Mistrem ČR v malé kopané.

Tak takto vypadalo letošní mistrovství ČR v Brně 2010.V závěru mi už nezbývá než pouze poděkovat Všem zúčasněným týmům a rozhodčím za vzornou reprezentaci našeho města a malé kopané, pořadatelům za krásný zážitek, divákům a fanouškům za podporu.

Sportu zdar! Malé kopané zvláště!

Lukas Paiskr