VII. Deník.cz liga zná vítěze i oba sestupující!!

28.10.2010

Březinky se vrací se utkaly v 10. kole s týmem Abusu, kterému se na podzim poměrně daří. Březinkám stačil k postupu o ligu výše pouze bod a to se nakonec podařilo, protože zápas skončil nerozhodně 2:2 a Březinky před posledním kolem vedou o 5 bodů, takže mohou slavit.

Rapid měl před tímto utkáním již jen velmi malou šanci na záchranu, ale přesto doufal v body proti Grizzly. Těm se na podzim naopak daří. Poločasové vedení Grizzly o branku ještě nic neznamenalo. Ale ve svém tempu pokračovali celkem obstojně a svůj náskok pohodově navyšovali. Nakonec z toho byla výhra zasloužená a to v poměru 7:3. Rapid tak ligu definitvně opouští a jeho soupeř naopak drží těsně druhou postupovou příčku. Za zmínku stojí hatrick hráče Kamila Žáčka z Grizzly Úsobí.

S.P.Q.R hrál stále o udržení a v případě výhry nad béčkem Starletu mohl právě soupeře bodově dotáhnout. Jenže borci ze Starletu zabrali od začátku a první dějství vyhráli jasně 5:2. Druhou půlku se však S.P.Q.R probrali a po hrubkách soupeře se 2 minuty před koncem dotáhli na rozdíl jediné branky. Jenže větší vůli měl nakonec Starlet, který v poslední definitivně zlomil odpor "Římanů" a po výhře 7:5 je poslal zpět do VIII.ligy!!

SK-AZ Chaos potřeboval 3 body, aby stále mohl přemýšlet o postupu. Proti Rail Teamu odehrál Chaos slušný první poločas a šel do kabin ve vedení 2:0. Po přestávce i Rail přidal nějakou tu branku a zápas se zdramatizoval. Ve vyrovnaném utkání byl nakonec o chlup úspěšnější Chaos a za výhru 3:2 tak bral 3 body, které pro něj znamenají prozatimní 3.místo (díky skóre) a může tak stále myslet na postup, ikdyž soupeři jsou hodně blízko.

Old Boys se pohybovali ve vyšších patrech a doufali, že to tak zůstane i po utkání s STS. Zápas, který nenabídl brankové hody diváky nijak zvlášť nenadchl a ve vyrovnáném utkání se čekalo na chyby obran. O jednu navíc udělal tým Old Boys a po výsledku 1:2 si tak připsal druhou prohru v řadě, ale i tak se drží na pěkném 5. místě a teoreticky ještě může postoupit.

I tým 1. FC U Gábinky byl namočen v sestupových vodách. V druhé polovině podzimu však tým zabral a před tímto zápasem již byl poměrně v klidu. Proti Football Attack však nezačala Gábinka vůbec dobře a o poločase prohrávala již o 3 branky. Attack si zbytek zápasu pohlídal a vyhrál v klidu 6:3. Oba týmy mají shodně 13 bodů a jsou zachráněni.

Na závěř bych zmínil situaci v tabulce střelců. Nejlepším střelcem je prozatím Dalibor Medvík se 17 zásahy ( a to nehrál od prvních kol). Hned za ním jsou seřazeni se 14 góly David Vaněk (Březinky...) a Kamil Žáček (Grizzly Úsobí). Další pořadí najdete v tabulce střelců VII. ligy