I. Ježek liga skončila vzpourou "odsouzených"!!

01.11.2010

Do poločasu sice ještě vykřesal ranou do šibenice malou naději pro Litrpůl Smrčka, ale po přestávce se skóre, především díky skvělému gólmanu Torpéda, jižnezměnilo. Porážka 1:3 tak poslala do II. ligy hodně nečekaného sestoupivšího - Litrpůl! Obrazně by se dalo říci, že Torpédo stáhlo Litrpůl s sebou do druholigových vod..

Finále podzimu mezi Eurovií a Armagedonem nemělo sice díky již rozhodnutému pořadí potřebný náboj, ale přesto bylo zajímavou konfrontací nastupujícího a loučícího se mistra. Armagedon šel 2x do vedení (1:0 a 3:1), ale potom se Eurovia rozjela a třemi brankami otočila na 4:3. Armagedon ale rozhodně nechtěl zůstat za šampiónem o drastických 11 bodů. V závěru zápasu se mu podařilo nejen vyrovnat, ale v poslední minutě dokonce strhnout výhru na svojí stranu a připravil tak Eurovii první a poslední porážku v její zlaté sezóně - 4:5!

Zcela stejným skóre skončil duel o páté místo mezi Mudrci a Ježky a i průběh zápasu byl hodně podobný. Ježky dostal do vedení nevídanou střelou pravačkou M. Pecha, druhou branku přidal Nevosad a několik dobrých šancí měl i palič Vaňkát, ale potom začal zlobit F. Toman se svátečním střelcem Vácou a do šaten se šlo o poločase za nerozhodného výsledku 3:3. Návrat na hřiště vyšel lépe Mudrcům, když Hyka strhl vedení na jejich stranu. Byli to ale Ježci, kteří měli větší chuť a vůli po vítězství. Tak zvaný zápas na férovku - hraný oběma celky bez jediného náhradníka - nakonec rozhodl Vaňkát a ten den narozeniny slavící D. Oberreiter - 4:5!

V minulém kole zachráněná Plastoma CZ-Jihlavan přistoupila k zápasu s www.odbilla.cz "A" hodně uvolněně a mnoho starostí s výsledkem si nedělala. Tradiční šutéři Chlup a Niederle byli sice dost veselí, ale brankově se zmohli pouze na zápis do listiny střelců (Chlup). Naopak Čermák v dresu zelených byl v dobrém rozmaru a svým hattrickem v úvodním dějství položil za asistence Körbra (2) a Kováče, základ k jasné výhře! Když se stejní hráči trefili ve II. půli znovu a přidal se k nim i Urban, bylo vše jasné. Za Plastomu už jen mírnili debakl Telčer s Vomelou - 3:10!!

Ani Pohárová středa už nemohla své postavení v tabulce výsledkem s Kulovým bleskem vylepšit ani zhoršit, což neznamená, že by nechtěla nějaký ten bodík získat. Jenže Kulový blesk dokončil své vítězné tažení druhou polovinou podzimu, kdy se z téměř jistého sestupujícího (po úvodních 5 kolech byl bez bodu!!) stal postrachem všech týmů, neprohrál už ani jednou a sérií 5 výher v řadě se prodral do první poloviny konečné tabulky! Strůjcem úspěšné podzimní tečky byl usměvavý Šebesta, jenž vstřelil 2 ze 3 vítezných branek. Pohárovka sice vykřesala naději, když  se trefil Kučera, ale Kulový blesk kontroval pojistkou z kopačky internacionála Slezáka, který si přišel odehrát svůj první a zároveň poslední podzimní mistrák - 1:3!

Ani 3 branky v síti Eurovie nepomohly Kovářovi (Arm.) k dostižení Filipa Tomana (Mudr.) na čele tabulky střelců. Mladá hvězda Mudrců se tak po ovládnutí nižších soutěží, poprvé dočkala i triumfu v nejvyšší soutěži! Třetí místo obsadila stálice posledních sezón - R. Zeman z Eurovie..