Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

V. liga - 11. kolo: Druhým sestupujícím AC Bolívie

02.11.2010

JP GASECO - FC VENEZIA 0-3 (0-2)


Lídr soutěže proti mužstvu, které potřebuje tři body k záchraně.


Tento duel nabídnul víceméně hru na jednu bránu, když Venezia zcela jednoznačně svého soupeře přetlačila a ovládla toto utkání. Dvě branky Venezia vstřelila v první desetiminutovce, ale pak se kanonáda zasekla - částečně vinou brankové konstrukce (zvonila čtyřikrát), částečně díky nervozitě v zakončení a také díky výkonu gólmana Gaseca Aleše Perničky, který pochytal spoustu šancí Venezie. V polovině druhého dšjství vstřelila Venezia třetí branku a sebrala tím Gasecu i teoretickou naději na bodový zisk.


AC SPATRA - SK KANÁRCI 2-1 (0-1)


Spatra bojovala o medaili, Kanárci si přišli jen udělat žízeň (obrazně řečeno).


Utkání odstartovala rychlá branka z druhé minuty, kterou se Kanárci dostali do vedení. První poločas byl vyrovnaný, obě mužstva se hnala do útoku, a tak se bylo na co dívat. V prvním poločase Kanárci ještě nastřelili břevno, ale skóre se v první pětadvacetinutovce se již neměnilo. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako první, ale s postupem času se Spatra dostávala do mírného tlaku. V závěřečných sedmi minutách se dvakrát usmálo štěstí na střelce Spatry a díky těmto zásahům Spatra otočila vývoj utkání a mohla stále pomýšlet na třetí místo v soutěži.


AC TIPSPORT POLNÁ - AC BOLÍVIE 7-3 (3-2)


Tipsportu šlo o bronz, Bolívii o holé bytí či nebytí.


První poločas byl vyrovnaný a do šatny se šlo za pro Bolívii celkem přijatelného výsledku, ale s přibývajícími minutami druhého poločasu začal favorit utkání tlačit na pilu a ve velmi vypjatém (není se čemu divit, šlo o hodně) duelu začínal mít navrch. Svému soupeři Tipsport nadělil v druhé části utkání čtyři branky, zatímco sám inkasoval jediný, takže si mohl připnout na hruď bronzovou medaili za podzim 2010, zatímco AC Bolívie se minimálně na jaro následujícího roku stěhuje o patro níž.


RED HOT "A" - SM ORANJES 7-3 (5-1)


Obě mužstva si šla zahrát již jen pro svůj dobrý pocit, neboť obě mužstva už neměla prakticky o co hrát (vyjma dnešních tří bodů).


První poločas vyšel střelcům Red Hotu a favorit si vypracoval luxusní čtyřbrankový náskok, který se ukázal jako klíčový. Ve druhém dějství nasazení (a také proměňování šancí) pokleslo a Red Hoti přidali jen dvě branky, stejný počet branky vstřelili i hráči SM Orahnjes. A zatímco Red Hot "A" zakončil sezónu se šestém místě (tudíž v horní polovině, s čímž jistě může být spokojen), SM Oranjes pokračují v sešupu dolů a bez jediného budou v podzimní části páté ligy padají do šestky.


POŠŤÁCI - MKM DOBRONÍN 4-9 (2-6)


Pošťáci hráli o záchranu, MKM Dobronín už jen o čest, slávu a tři ligové body.


První poločas nabídnul osm branek, Dobronín si dokázal vypracovat čtyřbrankový náskok. Po poločase bylo jasné, že Pošťáci si své záchranářské body nevyhrají, takže nasazení obou týmů (Dobronín si byl vědom náskoku) opadlo a ve druhé části jsme viděli "jen" pět branek. V dresu vítězů a druhého mužstva podzimní tabulky se blýsknul střelec Chvátal, který se rozloučil s podzimem čtyřmi brankami.


ABBACAR - FC AJTAKRAJTA 0-0


Abbacar si mohl už jen začutat, Ajtakrajta byla stále v naději na medaili.


Jak hodnotit toto utkání, ve kterém nepadla ani jediná branka (což bývá v soutěžích malé kopané velmi výjímečný a řídký jev)? Obě mužstva se snažila, to jim nelze upřít, ale až na nastřelenou tyč, kterou hráči Abbacaru trefili přímo z rohu, se snad žádná velká šance neurodila. Ajtakrajta doplatila na neuspořádanou hru dopředu (skoro by se dalo říct, že to byla hra na náhodu), Abbacar měl zase obrovský problém trefit branku (střely létaly hodně daleko od svatyně Ajtakrajty).


Závěrem bych chtěl všem hráčům páté ligy popřát krásný zbytek roku, příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do roku 2011.


A v dubnu 2011 nashledanou na umělých trávnících.


-mš-